Kávovo - čokoládová torta

stacy77777 - fotkastacy77777, 19. mája 2012

Konečne som sa odhodlala na prvú marcipánovú tortu. Torty som pred tým pekávala, ale vždy len s plnkovou ozdobou. Nie je síce taká krásna, Zobraziť celý popisKonečne som sa odhodlala na prvú marcipánovú tortu. Torty som pred tým pekávala, ale vždy len s plnkovou ozdobou. Nie je síce taká krásna, ako MARGARÉTKINA svadobná, ale pracovné nasadenie bolo veľké......

30
porcií
150 minút
príprava
60 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto: 3 okrúhle pláty s priemerom 30cm
400 gr
400 gr
9 ks
1,5 ks
12 lyžíc
4 lyžice
Kávová plnka:
250 ml
250 ml
3 lyžice
1,5 ks
200 gr
1 ks
Čokoládová plnka:
1,5 ks
150 gr
4 lyžice
300 gr
450 ml
1 ks
Marcipán:
4 lyžice
400 gr
200 gr
7 lyžíc
Stredný plát:
300 ml
50 ml
Postup

 1. 1

  Vymiešame práškový cukor so žĺtkami,pridáme vlažnú vodu, múku s kypriacim práškom, tuhý sneh a 4 lyžice suchej mletej kávy.

  Kávovo - čokoládová torta - obrázok 1
 2. 2

  Cesto rozdelíme na tri časti a upečieme na 180 stupňoch.

  Kávovo - čokoládová torta - obrázok 2
 3. 3

  Jeden plát cesta nakrájame na kúsky, zalejeme vychladnutou kávou a umom, vymiešame do tuhšej hmoty,ktorú použijeme namiesto stredného plátu.

  Kávovo - čokoládová torta - obrázok 3
 4. 4

  Pripravíme si plnky. Kávová: polovicu smotany a uvarenú kávu s 3 lyžicami cukru dáme variť, vo zvyšnej smotane vymiešame zlatý klas, vlejeme a uvaríme hustý puding. Do vychladeného vmiešame maslo. Kávová plnka má farbu karamelu, nakoľko ja som mala rovnakej farby cesto, na farebné odlíšenie som do plnky pridala lyžicu kakaa.

  Kávovo - čokoládová torta - obrázok 4
 5. 5

  Čokoládová plnka: túto som si vybrala s receptu na banánovú roládu od MATALIPTAK. Je naozaj vynikajúca,takže Maťka ďakujem. Z mlieka,cukru a čokoládového pudingu uvariť hustý puding,ešte do horúceho vmiešavať horkú čokoládu, kým sa nerozpustí. Do vychladeného pudingu vmiešať maslo. V recepte uvádzam suroviny na jeden a pol dávky, nakoľko som ju použila aj na okraje torty. Môžeme tortu "poskladať". Cesto,čokoládová plnka, čokoládový "punč"/rozmiešané upečené cesto/.Formujeme po kúskoch a poukladáme na plnku, zľahka pritlačíme.

  Kávovo - čokoládová torta - obrázok 5
 6. 6

  Na tento plát dáme kávovú plnku a prikryjeme posledným cestom. Tortu natrieme plnkou po všetkých stranách.

  Kávovo - čokoládová torta - obrázok 6
 7. 7

  Po prvý krát som sa rozhodla vyrobiť si domáci marcipán,namiesto ružového farbiva som vyskúšala rozmiešať v troške vody punčovú polevu,takže bol marcipán aj voňavý, len neskôr stvrdol viac, ako ten s farbivom.

  Kávovo - čokoládová torta - obrázok 7
 8. 8

  Finálny výsledok dcérku potešil a koniec koncov,mňa tiež. Na konci sa mi síce ešte pokazil mixér,ale našťastie "na konci". Teraz už len zostáva ďalej sa učiť a vylepšovať modelovanie ozdôb.

  Kávovo - čokoládová torta - obrázok 8

Diskusia k receptu

stacy77777
Margaretka - ďakujem,potešila si ma. Medulienka - ako som čítala, ty máš zasa básnického ducha,tvoja "Varecháčska modlitba je veľmi milá
danda3
Je nádherná, ja som tiež manželovi k 50-ke prvýkrát robila poťahovanú, natrápila som sa, ale hlavne, že chutila. Zaujala ma aj tá kávová plnka, určite vyskúšam, takú som ešte nerobila.
afataga
vidno ze si sa vyhrala so zdobenim, krajsia ako z cukrarne, chvalim aj ked ja torty nemam rada
mataliptak
stacy krááásna tortička ,podarila sa Ti a som velmi rada , že si sa rozhodla pre moju plnku a ešte viac som rada , že chutila ....:-)
cica2
tortička sa ti krásne vydarila, obdivujem! @stacy77777 a dcérke ku krásnej 20-tke, prajem všetko naj, verím že ju tortička potešila, mňa by tiež :-))
mariaklara
Čo nepovieš, náhodou je veľmi pekná a určite aj chutná, veď je od maminy, robená z lásky.
orchidea
Veľmi pekná torta, skutočne sa ti podarila, ja nie som na takéto poťahovanie...ja len klasicky zdobím krémom a čokoládou.
stacy77777
Ďakujem za milé komentáre. CICA2 - aj dcérku potešilo tvoje prianie,ďakujeme.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia