Kakaové drobné pečivo
Kakaové drobné pečivo

Kakaové crinkles

slovakbaker - fotkaslovakbaker, 22. decembra 2021

Crinkles neodmysliteľne patria k Vianociam. A tieto si zamilujete... Zvrchu chrumkavé a vo vnútri krásne vláčne. Navyše úžasne chutia! Všetkým priaznivcom Varechy a celej redakcii Zobraziť celý popisCrinkles neodmysliteľne patria k Vianociam. A tieto si zamilujete... Zvrchu chrumkavé a vo vnútri krásne vláčne. Navyše úžasne chutia! Všetkým priaznivcom Varechy a celej redakcii prajem krásne Vianoce prežité v zdraví, šťastí a pokoji.
Zdroj: https://cafedelites.com/fudgy-chocolate-crinkle-cookies/

12 minút
na 175 °C

Suroviny

60 g
8 PL
60 ml
2 ks
1/2 ČL
130 g
1 ČL
1/2 ČL
Na obaľovanie:
Postup

 1. 1

  V mise zmiešame kakao, kryštálový cukor a olej. Po jednom zašľaháme vajcia. Následne primiešame vanilkovú pastu a instantnú kávu (káva zvýrazňuje kakaovú chuť).

 2. 2

  V ďalšej miske zmiešame múku s práškom do pečiva a soľou.

 3. 3

  Suché ingrediencie postupne primiešame k mokrým a vymiešame hladké cesto. Cesto prikryjeme potravinárskou fóliou a odložíme do chladničky na minimálne 4 hodiny.

 4. 4

  Rúru vyhrejeme na 175 °C. Cesto vyberieme z chladničky. Z cesta lyžičkou odoberáme kôpky, ktoré v rukách vyformujeme na guľôčky, ktoré následne obalíme v práškovom cukre. Poukladáme na plechy vystlané papierom na pečenie a pečieme cca 12 minút. Necháme vychladnúť.

 5. 5

  Dobrú chuť! Enjoy and Merry Christmas!

Diskusia k receptu

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia