Jesenné špirálky sýtofarebné a chutné fotorecept

luckaprima - fotkaluckaprima, 15. októbra 2016
Jesenné špirálky sýtofarebné a chutné (fotorecept)
Foto: Luckaprima

Hokkaido a ďalší spôsob využitia jeho peknej oranžovej farby a gaštanovej chuti. Aj Vám chutí pečená hokkaido ako pečené gašany? Či iba mne...

8
porcií
5 minút
príprava
20 minút
na 190 °C

Suroviny

1 plát hotové
4 ks
1 ks
1/4 ks
5 strúčikov
 (ľanové)
 na potretie
5 PL
3 PL

Online leták

Postup

 1. 1

  Do širšieho hrnca dáme trochu olivového oleja, na malé kocky nakrájané paradajky, kápiu, hokkaido, osolíme a za občasného premiešania redukujeme na kašovitú konzistenciu, v poslednej minúte pridáme na drobno nakrájaný cesnak. Necháme vychladnúť. Plát cesta rozbalíme aj s papierom na pečenie. Zmes nanesieme rovnomerne na plát, posypeme syríkmi.

  Jesenné špirálky sýtofarebné a chutné (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Pomocou papiera na pečenie naplnené cesto zľahka zvinieme a vyklopíme na linku. Papier premiestnime na plech a krájame 2 cm hrubé slimáky, ktoré prenesieme na plech s papierom na pečenie. Špirálky sú dosť mäkké a deformujú sa, napriek tomu sa pri pečení pekne vyrovnali a upiekli sa utešené kolieska.

  Jesenné špirálky sýtofarebné a chutné (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Pred pečením som ich natrela vajíčkom, posypala semienkami - ľanovými a tekvicovými. Piekli sa asi 20 minút pri 190 °C, 5 minút pred koncom pečenia som povrch ešte obohatila Leerdammerom a nechala zapiecť do zlatista.

Diskusia k receptu

haji
Vtipná rychlovka, jsi šikulka!
tinca
Úžasne vyzerajú a krásne foto!
luckaprima
@Ilusa (16.10.2016 17:43)

Chodím na to ani neviem kde, ďakujem, no to sú tie čo ste neshihli pri tej "rannej" návšteve :) boli asi ozaj chutné lebo zmizli bleskurýchle.
kukulienka71
nanajvýš dobre vyzerajúce slimáčiky, hokkaido máme veľmi radi a toto využitie sa mi náramne páči.
1x ilusa