Jahodové kolieska
Jahodové kolieska

Jahodové kolieska s citrónovou polevou

hame - fotkahame, 17. decembra 2017. Komerčný recept.
Jahodové kolieska s citrónovou polevou
Foto: hame
12
porcií
40 minút
príprava
8 minút
na 180 °C

Postup

 1. 1

  Zmäknuté maslo vymiešajte s práškovým a vanilkovým cukrom. Zapracujte vajíčko, potom pridajte hladkú múku, nastrúhanú citrónovú kôru a malú štipku soli. Hmotu prepracujte na jemné hladké cesto. Uhlaďte do bochníku, zabaľte do fólie na potraviny a dajte zhruba na pol hodiny do chladničky, aby cesto trochu stuhlo.

 2. 2

  Vychladené cesto vyvaľkajte na plát hrubý 2-3 mm a vykrajujte kolieska. Opatrne ich presuňte na plech vyložený papierom na pečenie - najlepšie to ide ostrým nožom. Medzi kúskami pečiva nemusíte nechávať veľké rozostupy, pretože pečením sa nezväčšia. Vložte do rúry vyhriatej na 180 °C a pečte 8 minút dozlatista.

 3. 3

  Upečené kolieska nechajte vychladnúť a potom ich zlepujte jahodovým extra džemom.

 4. 4

  Na polevu zmiešajte v miske vodu a citrónovú šťavu. Cukor preosejte, aby ste sa zbavili hrudiek. Postupne ho prisypávajte do misky a trite metličkou až kým poleva nezíska hustú a zároveň tekutú konzistenciu. Ak je príliš hustá, pridajte trochu citrónovej šťavy.

 5. 5

  Hotovou polevou ihneď potierajte zlepené kolieska, prípadne posypte ich ozdobami. Nechajte odpočívať do druhého dňa, aby poleva dobre zaschla. TIP! Lesklá citrónová poleva je sama o sebe pekná, no cukrovinky môžete pokojne nechať aj bez zdobenia.

Diskusia k receptu