Jahodová torta s bielou penou

domci4 - fotkadomci4, 24. júna 2012
Jahodová torta s bielou penou
Foto: domci4

Ako darček k 18-tim narodeninám :)...

Suroviny

200 g
250 ml
150 g
1 ks
100 ml vlažná
 podľa čokolády
 čerstvé
 na ozdobu

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Upečiem svoj obľúbený piškótový korpus...(ja som použila formu s priemerom 20). Poukladáme jahody(ja som mala z mrazáku) a ešte boky torty, ktoré si zrežeme pozdlž na polovicu. Vyšľaháme si smotanu na šľahanie a odložíme do chladu. V druhej miske si zmiešame kyslú smotanu s cukrom(podľa čokolády). Nad parou si pomaly rozpúsime čokoládu. V ďalšej miske(veľkej) si pripravíme želatinový stuťovač čiže- v 100 ml vody si zmiešame stužovač a ručným šľahačom po častiach do neho zašľaháme teplú čokoládu. Potom k tejto zmesi zašľaháme kyslú smotanu. Nakoniec do hmoty zašľaháme šľahačku. Plnku vylejeme jahôdky....A dáme stuhnúť na 3 hodiny do chladu alebo na noc. Je to ten istý postup a recept ako mám na torte s čokoládovou penou...

    Jahodová torta s bielou penou - obrázok 1
  2. 2

    A ešte takto

    Jahodová torta s bielou penou - obrázok 2

Diskusia k receptu

26 komentárov k receptu
Krásna tortička ako stvorená na horúce letné dni!
Máš ju vkusne ozdobenú, až by som váhala či ju mám načať. Krásne foto, si šikulka. Ukladám lebo sa dá istotne urobiť aj bez pečenia len s piškótami keď sa mi nebude chcieť piecť korpus. Torta sa dá použiť aj v zime a nielen s jahodami, môže tam ísť aj iné ovocie nie @Domci4 ?
wau @domci4 tebe to pečenie ide už čoraz lepšie a lepšie, si velmi šikovná, tortička je na 1* ...a verím že oslávenca potešila, prajem oslávencovi všetko naj! :-)
krásna torta bezpochyby :) chcela by som ju urobiť, ale opýtam sa možno trápne zbytočne... čo znamemá množstvo cukru podľa čokolády? tzn. množstvo podľa chuti alebo toľko, koľko váži čokoláda?
Ahoj, nech ti nie je trápne spýtať sa :) aby nebolo neskoro... Ja som to myslela podľa sladkosti čokolády :) môžeš dať aj hnedú ( a dosť horku) takže potom viac cukru...ja som do bielej dala asi jednu PL cukru :) Potom daj vedieť :)

Pridaj komentár k receptu: