Harrisa - pálivá pasta

pusta - fotkapusta, 23. februára 2011
Harrisa - pálivá pasta
Foto: pusta

Máme radi pikantné jedlá a koreniace zmesi. Viem, že sa to vyrába aj vo veľkom priemyselne a dostať kúpiť v rôznych špecializovaných predajniach už hotové. Niet však nad čerstvo vyrobené doma, sú určite lepšie ako hotové výrobky. Harrisa je pálivá pasta, ktorá sa používa ako príloha ku kuskusu, ako chuťovka k rôzne upravenej zelenine, k marinovaniu mäsa, používa sa pri grilovaní a pečení jahňaciny a hydiny. Tiež sa pridáva do jedál zvlášť ostrej chuti - do polievok a gulášov.

1 dávka
porcia
20 minút
príprava

Suroviny

100 g, sušené
6 strúčikov, prelisovaný
2 čajové lyžičky
1 ks
1/3 hrnčeka
1/3 hrnčeka mletý
2/3 hrnčeka

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Sušené chilli papričky odstopkujeme, ostrým nožom rozrežeme po dlžke na polovice a vyškriabeme z nich semienka. Zalejeme vriacou vodou, aby zmäkli. Necháme 5 minút odstáť

  2. 2

    Do nádoby pridme korianer, rímsky kmín, sladkú mletú červenú papriku, soľ a scedené chilli papričky. Ponorným mixérom zmes rozmixujeme za postupného prilievania olivového oleja tenkým prúdom.

  3. 3

    Plníme do sklených nádobiek, na povrchu ešte zalejeme vrsrvičkou oleja a vzduchotesne uzavrieme. Skladujeme v chladničke, kde vydrží aj niekoľko mesiacov. Podávame a používame pri izbovej teplote. Pripravila som podľa vysielania Tv-paprika. Harrisa je charakteristická pre Libanon, Maroko a Alžírsko.

Diskusia k receptu

15 komentárov k receptu
naša rasca je to, čo mnohí poznajú pod názvom kmín, ale kmín je český názov pre slovensky nazývanú rascu. rímsky kmín, správne rímska rasca je tiež nazývaná a poznaná pod názvom cumin. ide o veľmi aromatické orientálne korenie, ktoré sa nedá nahradiť rascou, presnejšie naša rasca nie je identikcká s rímskym kmínom=rímska rasca=cumin. mne sa nezdá nažktlá, ale na vzhľad menšia ako naša rasca.
@safran , dnes by ma ani nenapadlo vyberať semienka, inde to nikdy nerobím, milujem ostroštipľavé :-)))
dodržala som pôvodný recept, už ani tu vyberať nemienim :-)
dakujem.
TS

Pridaj komentár k receptu: