Grilované rebierka

podravka - fotkapodravka, 3. júna 2016
Grilované rebierka
Foto: podravka

Komerčný recept<br /> Použite svoju fantáziu a zmiešajte med, šťavnaté mäso, čili papričky a cukor, všetko to zalejte čiernym pivom a vychutnávajte si skvelé grilované Zobraziť celý popisKomerčný recept<br /> Použite svoju fantáziu a zmiešajte med, šťavnaté mäso, čili papričky a cukor, všetko to zalejte čiernym pivom a vychutnávajte si skvelé grilované jedlo.

4
porcie
25 minút
príprava

Suroviny

3 PL
2 ks
3 PL
9 PL
100 g
2 strúčiky
20 g
1 ks
1 KL
300 ml
200 ml
Postup

 1. 1

  Rebierka nakrájame na väčšie kúsky. vegetu pikant zmiešame s medom a touto zmesou potrieme rebierka.

 2. 2

  Na väčší kus alobalu poukladáme polovicu rebierok tak, aby sme ich mohli tým alobalom zakryť. Dve strany alobalu poriadne uzavrieme.

 3. 3

  Cez otvorenú stranu nalejeme dovnútra alobalu 75 ml vody a 3 lyžice oleja a poriadne ju uzatvoríme. Uistíme sa, že sú všetky strany poriadne uzatvorené, aby teplo zvnútra neunikalo von.

 4. 4

  Rovnakým spôsobom pripravíme druhú polovicu rebierok. Obidva balíčky necháme postáť minimálne 1 hodinu a potom ich položíme na rozohriaty gril. Grilujeme ich cca 45 - 60 minút na miernom ohni.

 5. 5

  Na panvicu si dáme olej a pridáme najemno nakrájanú cibuľu a na kúsky nakrájanú slaninu. Pražíme, dokým cibuľa aj slanina nebudú pekne zlatisté.

 6. 6

  Pridáme pretlačený cesnak, nakrájanú čili papričku, cukor a krátko to povaríme. Po chvíľke varenia pridáme pivo.

 7. 7

  Omáčku varíme cca 10 minút, dokým nezhustne a potom pridáme pasírované paradajky a ešte minútu povaríme. Podľa potreby dochutíme soľou a korením.

 8. 8

  Rebierka vyberieme z alobalu a dáme ich naspäť na gril. Grilujeme ich na miernom ohni ešte cca 10 - 15 minút. Počas grilovania ich potierame pripravenou omáčkou.

 9. 9

  Rebierka podávame so zostávajúcou omáčkou a pridáme aj Ajvar jemný.

Diskusia k receptu

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia