Granatiersky pochod

olinecka - fotkaolinecka, 1. augusta 2020
Granatiersky pochod
Foto: olinecka

Kto chodil do školskej kuchyne na obedy pozná tento retro obed, ktorý je nenáročný na prípravu. Veľkým aj malým pripomína detstvo.

3
porcie
15 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

5-6 ks stredné
 (alebo rezance)
 domáca (alebo olej )
1 ks stredná
1-2 ČL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Zemiaky očistíme nakrájame na malé kocky a uvaríme v osolenej vode. Fliačky uvaríme v osolenej vode, do ktorej pridáme trocha oleja, aby sa nezlepili. Zemiaky scedíme, fliačky scedíme a necháme odkvapkať. Dáme do misy spolu so zemiakmi. Domácu masť rozpustíme, cibuľu nadrobno posekáme, orestujeme do sklovita, následne pridáme červenú mletú papriku a hneď stiahneme z ohňa, aby nezhorkla. Premiešame všetko spolu, podľa chuti osolíme. Podávame s kyslou uhorkou, šalátom alebo podľa chuti. U nás dnes je uhorkový šalát. Dobrú chuť všetkým.

    Granatiersky pochod - obrázok 1

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Toto je jediné jedlo, na ktoré môžem povedať, že moje obľúbené...ale robím ho podľa mojej mamy (a jej mamy) - cibuľku nadrobno nakrájanú opražím na masti, pridám červ. ml. papriku a na maličké kúsky nakrájané zemiaky, tie potom dusím do zmäknutia a nakoniec do toho zamiešam uvarené fliačky, samozrejme, osolím a okorením.....nevarím zvlášť, ale viem, že veľa ľudí to robí tak.....myslím ale, že aj chuť je trochu iná. Každý má svoj spôsob, videla som už všelijaké úpravy, ale pre mňa len táto klasika.