Fazuľový šalát s paradajkou a kukuricou

Branislav Krestián
šéfkuchár hotela Čingov v Smižanoch, 22. marca 2010
Fazuľový šalát s paradajkou a kukuricou
Foto: Pravda - Ľuboš Pilc

Suroviny

2 plechovky
1 plechovka
250 g
200 g
1 ks
1 balenie
1 ks
 podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Mrkvu najemno nastrúhame, cibuľku, paradajky a cesnak nadrobno nakrájame, dáme do šalátovej misy, pridáme sterilizovanú červenú a bielu fazuľu a kukuricu.

  2. 2

    Zľahka premiešame, pridáme nastrúhaný tvrdý syr, cottage syr a biely jogurt. Potom podľa chuti dochutíme vegetou, soľou, bazalkou, oreganom, prípadne kečupom.

  3. 3

    NÁŠ TIP: Tento šalát môžeme podávať v arabskom chlebe alebo v mexických plackách - tortilách. Už ich môžete bez problémov kúpiť hotové. Je to vhodná desiata, olovrant alebo aj večera.

Diskusia k receptu

7 komentárov k receptu
strašne veľa čudností, strukoviny, mliečne bielkoviny, cestovina...nemám rád všetko dohromady. s tou tortilou a vynechať jogurt so syrom - nahradiť dijonskou horčicou, to by sa už dalo jesť.
Veľmi podobný recept vymyslela moja kamarátka volala ho superstárovský, lebo vždy ho podávala pri TV. Recept nám vysvetľovala pri cvičení a ja som sa opýtala počuj a to vám tá kombinácia nevyvalí bok ? Nuž a vtedy som sa dozvedela o zázračnej bylinke saturejke, ktoré zabraňuje tvorbe oných plynov z fazule :-D takže odporúčam pridať aj saturejku !

Pridaj komentár k receptu: