Şehriye polievka mojej svokry

cesminaz - fotkacesminaz, 23. februára 2013
Şehriye polievka mojej svokry
Foto: cesminaz

Je to najobľúbenejšia polievka môjho menšieho syna a prikladam ju sem na želanie Nazarboncuk :-),kedže sme zistili že pravdepodobne na každej strane Turecka sa táto polievka varí inak.Ale pravdaže ju sem vkladám pre všekých varecháčov a dúfam,že vám bude chutiť.Pre mňa jeto tá najlahšia a najrýchlejšia polievka,čo ešte ktomu aj veľmi dobre chutí...

8-9
porcií
10-15 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks (veľká)
1 - 2 ks (alebo červená)
2 - 3 ks
2 - 3 PL
1 1,5 PL
2,5 l
1 - 1,5 ČL
podla chuti (alebo chilli)
 malé

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Na menšie kocky pokrájanú cibulu a papriku posmažíme na oleji,nech dostane trocha farby.Pridáme ml.papriku,popražíme a zalejeme vodou.Pridáme na väčšie kúsky nakrájané paradajky,alebo pretlak 2-3 lyžice(ale kto má salça,tak max.1PL),ináč tie paradajky tam aj krajšie ukážu :-).Ja zvyknem dať niekedy aj paradajky,aj trocha pretlaku,podla toho akésú tie paradajky kyslé,kedže paradajková chuť je vtejto polievke dôležitá.Ale či ich chcete mať vpolievke viac,alebo menej jeuž na vás.Dalej dáme soľ,mätu-ja dávam aj celé lístočky vyzerá to krajšie,akosa vravý aj oči jedia.Asi pol kl isot,alebo chilli podľa chuti a nakoniec zo 2 dlaňe maličké krátke niťovky(hrubšie) a zo 2 dlaňe slovenskú ryžu.Varíme asi 15-20 minút,pred koncom ešte dochutíme akje treba.

    Şehriye polievka mojej svokry - obrázok 1
  2. 2

    Kto má rád kyslejšie polievky tak mu možno aj táto zachutí,aj ked podľa mňa to nieje len "obyčajne"kyslovkavá chuť.Nato aby niekto zistil akú neobyčajne dobrú chuť a kyslosť dá mäta polievke,ju musí najprv ochutnať a ktovie možno sa milo prekvapí :-) Prajem dobrú chuť...

    Şehriye polievka mojej svokry - obrázok 2

Diskusia k receptu

9 komentárov k receptu
Zaujímalo ma,čo to je,gúgl mi to preložil ako rezance,ale rozpráva tak rýchlo,že mi to znelo ako šehne.Je to tak? Je to rezancová polievka ?Ako sa to vyslovuje ?
@viera1 :-) Ano jeto tak,Şehriye(vyslovuje sato šehrije)po našom naozaj znamená rezance :-),a kebysi išla do tureckého obchodu a pýtala šehrije-ukážu ti takéto rezance.Ano je to rerancová polievka :-)

Pridaj komentár k receptu: