Domáca plastelína na hranie

pasteleria - bez fotkypasteleria, 5. marca 2013

Dcérka zbožňuje plastelínu a keďže sme náhodou na youtubke našli recept na výrobu domácej, tak sme to vyskúšali. Výsledok nás obe veľmi prekvapil, jej konzistencia je dokonca oveľa lepšia na hranie, než tej z obchodu, ktorá sa často rozpadávala.

5-10 minút
príprava

Suroviny

2  poháre
1  pohár
1/2 pohára
1/2  pohára (max 1,5 pohára)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Do misky dáme všetky suroviny a vymiešame, najskôr však len pol pohára vody a zvyšok dolievame. Vznikne nám plastelínová hmota, ak by bola príliš mazľavá, tak sme dali veľa vody. V takom prípade môžeme dosypať ešte múku, pokiaľ nám nevznikne konzistencia, akú potrebujeme.

  2. 2

    Cesto sme si rozdelili na štyri časti, urobili sme z nich take gule, do ktorých vnútra sme spravili prstom dierku. Do každej dierky sme dali iné farbivo (my sme použili farbivo na vajíčka) a potom sme ich s tou farbou vymiešali.

  3. 3

    Za malú chvíľku nám vznikla krásna, dobre tvarovateľná plastelína na obrázku. Obrázky k návodu sme mohli tiež uploadnúť, ale až keď bola plastelína hotová, až vtedy ma napadlo, že to dám na varechu, ako svoj prvý recept (mimochodom, tento recept nie je na jedenie, ale len na hranie).

Recept je zaradený do kategórií:
Jedlé ozdoby a dekorácie, Rýchla príprava (do 30 min.)

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
pekny vysledok, netusim, aku ma trvanlivost ale aj ja som sa dopracovala k jedneho receptu a poviem, ze deti sa s nim hraju uz mesiac. Neobsahuje olej, konzervacne cinidlo je kyselina citronova. Staci 250 gr hladkej muky, 75 g sol, 1,5 PL kys. citronova - suroviny pridame do vriacej vody a premiesame, po ciastocnom vychladnuti prehnetieme. Farbu bud dat do vody, alebo neskor do cesta. Ja som pouzila farby potravinarske. A vydrzia sa s tym hrat omnoho dlhsie, ako s kupovanou plastelinou.
1x laluska