Hovädzie roštenky so šošovicovou kašou

zuzkanr - fotkazuzkanr, 25. januára 2014

Komentáre 1 - 9 z 9


Zuzka, fajn, ale 1/ nechápem, prečo by som si nemohol dať raz za čas kliobásku (vtedy nebude mäso) 2/prečo hovädzia a nie bravčové mäso, 3/ prečo zahusťovať múkou ako v závodnej kuchyni, a zahustiť, na to máme škrobovú múčku (inokedy strúhaný zemiak).
@kredenc ja napríklad neznášam omáčky zahusťované škrobom,majú takú pudingovú konzistenciu.Pre mňa je KL múky prijateľnejšia ako škrob.A ty si daj tiež to,čo ti chutí.
@kredenc ak sa niekto stravuje zdravo a jeho strana je prisposobena cviceniu nemyslim si ze klobaska patri do jeho jedlanicku,pisala som to podla seba, kto chce nech si tam da aj 5 klobasok ;-) 2/ riadila som sa tym ake maso som mala doma k dispozicii 3/ vo vareni som zaciatocnik takze ked neviem,pytam sa mojej babky,ktora zahustuje vsetko mukou uz dlhe dhle roky a nikdy to nikumu neuskodilo ;-) a za ine komantare dakujem ;-) :-)
Milá Zuzkanr, recept dobrý hlavne ta kombinácia so šošovicou sa mi páči. A ak môžem poradiť, nabudúce ponatieraj roštenky horčicou, popráš múkou a potom opeč. Zostanú šťavnaté, výpek bude chutnejší a tým aj omáčka a nemusíš potom toľko zahusťovať. A kredenc nech si tam dá hoci aj flambovaného hada, nedaj sa odradiť.
@yogicek ďakujem za tip určite to tak nabudúce vyskúšam ;-) a neboj nič, varenie ma začína baviť ako pečenie čize ma určite nejaký komentár neodradí, hlavne keď viem že doma chutí :-)
Zaujala ma kombinácia , pretože mäsko mám rád v každej podobe a ak sa skombinuje s mojou najobľúbenejšou strukovinou , teda šošovicou, nemôže to mať chybu.