Cviklové tiramisu

francuzska1 - fotkafrancuzska1, 31. marca 2013

Neviem prečo, ale cviklu nejedávam až tak často. V tomto období ju jeme o niečo viac, hlavne s chrenom:-), dnes som sa však rozhodla ju pripraviť trochu ináč... tiramisu na slano;-)

6-8
porcií
15 minút
príprava

Suroviny

400 g
100 g
100 ml
podľa chuti
podľa chuti alebo balzamikový ocot
podľa chuti
podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Nakrájame si cviklu na menšie kocky a asi 2/3 zmiešame spolu s čiernym korením,2 štipkami drveného kmínu, soľou a balzamikovou redukciou, v ktorých budeme tiramisu podávať. Zvyšok cvikly vyšľaháme s mascarpone na jemnú zmes. Túto zmes tiež ochutíme kmínom, soľou a čiernym korením. Teraz vyšľahame šľahačkovú smotanu, kto chce posolí, ja už som nesolila.

  2. 2

    Do servírovacích pohárov si dáme najprv cviklu na kocky, potom ide vrstva s mascarpone a na to šľahačka. Na dekoráciu som kvapla po stranách balzamiko, do šľahačky som strčila petržlenovú vňaťku a posypala kmínom, kto chce môže použiť napríklad ľanové/sézamové semiačka, mňa to nenapadlo, až teraz:-). Dúfam, že Vám bude chutiť:-)!!!

    Cviklové tiramisu - obrázok 2

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
ja by som primal do toho ešte trochu chrenu, krása a mňam
Viem si tento pohár živo predstaviť ako by vynikol pri údenom a klobáske....... A veru trošku toho chrenu by to ešte viac prevoňalo.