Cukina plnená mozzarellou a vypražená v cestíčku
Cukina plnená mozzarellou a vypražená v cestíčku

Cukinová skladačka fotorecept

kukulienka71 - fotkakukulienka71, 6. júna 2017

Iste viete, aké to je, keď pred vás na nete vyskočí lákavý recept a vy ste celí žhaví ho vyskúšať. Toto bol aj môj prípad spred pár dní. Mierna úprava - miesto trojobalu som použila cestíčko s cícerovou múkou.

Suroviny

1 ks
1 ks
2 ks
2 - 3 PL
0,2 l

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Cukinu som umyla, škrabkou nakrájala na plátky a jemne som ich osolila. Vo videu, ktoré zdieľala kamarátka na Fb to šlo lepšie, moje plátky ukážkové nie sú, ale svoj účel splnili aj tak. Mozzarellu som nechala odkvapkať a pokrájala som ju na menšie kúsky.

  Cukinová skladačka (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Vždy dva a dva plátky cukiny som na doske prekryla a navrch som uložila kúsok syra.

  Cukinová skladačka (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Syr som potom zakrývala striedavo jedným aj druhým plátkom, až som dostala kompaktný balíček. Čím tesnejší, tým lepšie pri následnom vyprážaní.

  Cukinová skladačka (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Vyčnievajúce konce plátkov som zahla dovnútra a potom celú skladačku spojila špáradlom, nech kľudne naspodku kúsok trčí. Do niektorých skladačiek som vložila aj dva kúsky syra, boli potom vyššie a krajšie.

  Cukinová skladačka (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  V miske som pripravila cestíčko z dvoch vyšľahaných a osolených vajec a cícerovej múky. Miešala som ho metličkou, aby bolo hladké, bez hrčiek. Hustotu si korigujte múkou, nemá byť riedke ale ešte tekuté a má sa udržať na cukinovej skladačke. Bez vajca a s vodou je toto cestíčkou vhodné na prípravu indickej pakory - vypraženej surovej zeleniny.

  Cukinová skladačka (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Balíčky som "obaľovala" pomocou lyžičky a hneď po odkvapnutí prebytku cestíčka opatrne držiac za špáradlo vkladala do medzitým rozohriateho oleja v menšej rajnici.

  Cukinová skladačka (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Treba dávať pozor na rýchle sfarbenie a vyprážať na takej teplote, aby balíčky ostali ružové ale prepečené. Netrvá to dlho. Používam menšiu nádobu, aby bola hladina oleja vyššia a olej pôsobil z každej strany. Ak je potrebné obracať, robím to pomocou klieští. Niektoré špáradla sa uvoľnia, ale to nevadí, cestíčko je rýchlo opečené a tak sa skladačka nerozpadne.

  Cukinová skladačka (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Vypražené balíčky som uložila do čistej misky a zvyšok cukín som v cestíčku obalila aj bez plátkovania a plnenia syrom. Ako prílohu sme mali zvyšok pučených zemiakov od nedele.

  Cukinová skladačka (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  Sú skvelé aj samotné s dipom či tatárkou. Mäkučké a predsa chrumkavé, vovnútri s roztopeným syrom...manžel povedal len: "Bomba!" :-)

  Cukinová skladačka (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@Redakcia (15.6.2017 07:45)

V poriadku. Potom sa ale nečudujte, ak vám značné množstvo prispievateľov receptov odchádza na iné stránky, kde nedochádza k nedôstojnému komentovaniu;-) Podporujete zábavky, ktoré s varením nemajú veľa spoločného. Sorry, že som sa na obrázku skrkvaného papierika nezasmiala, naozaj ma to mrzí:-(