Je to moravský recept,zemiakový,ľahúčko ho každý dokáže urobiť.

4
porcie
15 minút
príprava
15 minút
na 190 °C

Suroviny

1 kg
šialka
1-2
2 strúčiky
1 stredná
šialka
0,1 litra

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Oškriabané zemiaky nastrúhame a časť vody zlejeme,vriace mlieko zamiešame do masy,pridáme strúhanú cibuľu,rozotretý cesnak,vajíčka,múku,osolíme a premiešame.

  2. 2

    Na pekáči rozpálime olej,vzniklé cesto naň vylejeme a ihneď zapečeme v rozohriatej rúre,až sa po krajoch utvorí rúžová kôrčička.Prevrátime špachtlou a dáme znovu zapiecť.

  3. 3

    Takto pokračujeme tak dlho ,až je camprat pomiašaný pripečenými kôrčičkami (korábikmi) a leskne sa uvolneným tukom. Zapíjame kyslým mliekom.Dobrú chuť.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
frézia68 Krkonošský ľudia mali pre svoje pokrmy zvláštne názvy,z nich niektoré sa zachovali dodnes.čo sú to buchty smžené,žid,sejkory,camprat,kucmoch,couračka,hladká ančka,rozcuchaná nevesta alebo knedlíky hop do vody?či flejšky hedvábničky,fofrovanec,kantoráky,rymbulice,slivouka,verzauka a chudí rytíři? Jaký je napr.rozdiel medzi mokrými klocy a pekárovou smrťou ?Inu,žádny.Obydva názvy sú pre jeden a ten istý pokrm,ktorý bol obľúbenou zámenou zemiakových jediel hlavne u detí v tých najchudobnejších rodinách.To sa roztrhané žemle polialy vriacim mliekom,ale len toľko aby nabobtnaly,pomastily sa škvareným maslom a posypaly cukrom so škoricou.Chudobný rytieri ,bolo už sviatočné jedlo.Nakrájané žemle alebo rohlíky sa zlepily slivkovým lekvárom,obalily sa ako rezne a usmažily.Gazdinka v horskej chalupe nemávala moc času na prípravu jedla, neustále bolo čo robiť na poli ,v hospodárstve alebo sa muselo sedeť pri stave a tkať.Jedly sa hlavne zemieky kapusta-"dyš se narodilo malý,zasadilo se vo brázdu bandor víc a na vysockým jarmaku se koupil jeden ledeckej hrnek a jenna vžíce a bylo vo kerk postaráno"ahoj