Hruškové koláčiky
Hruškové koláčiky

Bezlepkové obrátené koláčiky s hruškami

novalim - fotkanovalim, 25. októbra 2023. Komerčný recept.
Bezlepkové obrátené koláčiky s hruškami
Foto: novalim

Tieto efektné jednoduché koláčiky bez lepku vás úplne očaria. Hrušky v kombinácii s javorovým sirupom a domácim lístkovým cestom bez lepku sú jednoducho neodolateľné. Zobraziť celý popisTieto efektné jednoduché koláčiky bez lepku vás úplne očaria. Hrušky v kombinácii s javorovým sirupom a domácim lístkovým cestom bez lepku sú jednoducho neodolateľné. Bezlepkové lístkové cesto si jednoducho a rýchlo pripravíte z našej zmesi Promix UNI. Upečte si tieto chutné koláčiky a vyjedať ich môžete aj rovno z formičiek. Dobrú chuť.
Zdroj: www.novalim.sk

60 (+ chladenie cest minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Suroviny

Na lístkové cesto:
125 g
125 g
125 g studené
štipka
Na dokončenie:
2 ks
Na potretie:
1 ks

Online leták

Postup

 1. 1

  Pripravíme si lístkové cesto. Bezlepkovú múku Promix UNI rozmiešame v mise so soľou. Pridáme do nej na malé kocky nakrájané studené a tuhé maslo, studený tvaroh a varechou začneme cesto spracovávať. Keď sa jednotlivé prísady začnú spájať, rukou ich vymiesime do kompaktného bochníčka. Cesto dáme do plastovej uzatvárateľnej nádoby a odložíme do chladničky aspoň na 3 hodiny (pokojne však aj cez noc).

 2. 2

  Odpočinuté cesto vyvaľkáme na pomúčenej doske na hrúbku 0,5-1 cm a tartaletkovou formičkou s priemerom asi 10 cm vykrajujeme kolieska. Formičky vymažeme maslom a do každej nalejeme 4 ČL javorového sirupu.

 3. 3

  Umyté hrušky zbavíme jadrovníkov a šupky a nakrájame na kolieska. Do každej pripravenej formičky dáme 3 hruškové kolieska, ktoré pokvapkáme citrónovou šťavou. Každý koláčik prikryjeme vykrojeným kolieskom z cesta, ktorého povrch potrieme rozšľahaným vajíčkom. Cesto popicháme vidličkou, aby mala kadiaľ unikať para.

 4. 4

  Formičky poukladáme na plech a vložíme do vopred vyhriatej rúry. Pečieme do zlatista asi 30 minút na 180 °C, až kým je povrch mierne chrumkavý. Po upečení necháme vychladnúť vo formičkách a potom opatrne vyklopíme. Pred podávaním posypeme práškovým cukrom.

 5. 5

  TIP: Tieto koláčiky sa môžu podávať aj vyklopené alebo aj ponechané vo formičkách.

Diskusia k receptu