Dvojfarebná bábovka
Dvojfarebná bábovka

Bábovka s obrázkom fotorecept

eruska25 - fotkaeruska25, 4. apríla 2017
Bábovka s obrázkom (fotorecept)
Foto: eruska25

Bábovka pečená vo forme na biskupský chlebík. Trochu pracnejšia, ale lahodí aj oku, aj jazyku. Manželova reakcia: Wau, ako si tam tú kačičku dostala? Zobraziť celý popisBábovka pečená vo forme na biskupský chlebík. Trochu pracnejšia, ale lahodí aj oku, aj jazyku. Manželova reakcia: Wau, ako si tam tú kačičku dostala? Nuž...v podstate jednoducho.

10
porcií
20 minút
príprava
55 minút
na 180 °C

Suroviny

Tmavé cesto:
100 g
90 g
2 ks
1/2 bal
35 g
20 g
125 g
Svetlé cesto:
250 g
1 bal
100 g
200 g
160 g
1 ČL
3 ks
2 PL
Postup

 1. 1

  Najprv si upečieme tmavé cesto. Vymiešame Heru s cukrom, pridáme vajíčka, múku s kypriacim práškom, mlieko, premiešame, nakoniec pridáme kakao. Upečieme v menšom plechu pri 180 st. C 15 minút. Po vychladnutí vykrajujeme motív, ja som zvolila kačičku, keďže ide jar.

  Bábovka s obrázkom (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Počas chladnutia si pripravíme svetlé cesto. Vymiešame Heru s cukrami, pridáme rum, vajíčka, premiešame. Ďalej pridáme múku s kypriacim práškom a mlieko. Mlieko som ešte priliala, lebo sa mi zdalo cesto husté. Formu vymastíme a vysypeme múkou. Na dno nalejeme trochu svetlého cesta a ukladáme vedľa seba kačičky.

  Bábovka s obrázkom (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Zalejeme svetlým cestom. Na konci formy som mala málo kačičiek, poukladala som tam aj odrezky tmavého cesta. Veď ten koniec som nikomu nenúkala, mal len jednu chybu, že nebol taký pekný.

  Bábovka s obrázkom (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Upečieme pri 180 st. C asi 40 minút.

  Bábovka s obrázkom (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Bábovku nakrájame. Recept som zaradila do súťaže s Herou.

  Bábovka s obrázkom (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

kukulienka71
jéj, to je niečo pre mňa, takéto nápady beriem, Erika:-) V podstate tam môžem dostať aj hocičo iné...to som bola rovnako zvedavá ako tvoj manžel :-)) Ďakujem, že si sa podelila.
haji
Bábovka v chlebíčkové formě jsem ještě nikdy neviděla. Všechno je prvně. Nápad s obrázkem uvnitř těsta se mi líbí, kačenka krásně vyšla, Velikonoce se vším všudy.
hubata
Jééj, aké roztomilé, neokukané a pre deti zaujímavé. Dávam päť hviezdičiek a dovolím si recept uložiť do svojej KK. Ďakujem aj za pekný fotopopis receptu.
babkamt
Nápadité, detičky sa takémuto koláčiku potešia.5*
evanaaa
Pekné, chutné, páči sa mi to, skúsila by som aj opačne - hnedé cesto, žlté kačičky, prípadne aj pol na pol.....s obrázkom ako stvorené na jar.
zdenka1009
Velmi milá bábovečka, kde sú detičky určite sa potešia ...a hneď im bude lepšie chutiť :-)
jatea
Jéj, výborný nápad. Na Vianoce s rybkou by bolo tiež pekné. Recept si odkladám a vnúčencom upečiem.
eruska25
Čítam, čítam a samá chvála. Som rada, že vás táto bábovka oslovila. Verím, že sa každému podarí, kto ju skúsi a snáď sem pridá aj fotku. Vykrojiť sa dá skutočne všeličo, len aby sa to zmestilo do formy. Prajem Vám všetkým príjemné prežitie nastávajúcich sviatkov.
jack
Roztomilé kačičky bábovečka verím,že dobrá.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia