Dvojfarebná bábovka
Dvojfarebná bábovka

Bábovka s obrázkom fotorecept

eruska25 - fotkaeruska25, 4. apríla 2017
Bábovka s obrázkom (fotorecept)
Foto: eruska25

Bábovka pečená vo forme na biskupský chlebík. Trochu pracnejšia, ale lahodí aj oku, aj jazyku. Manželova reakcia: Wau, ako si tam tú kačičku dostala? Nuž...v podstate jednoducho.

10
porcií
20 minút
príprava
55 minút
na 180 °C

Suroviny

Tmavé cesto:
100 g
90 g
2 ks
1/2 bal
35 g
20 g
125 g
Svetlé cesto:
250 g
1 bal
100 g
200 g
160 g
1 ČL
3 ks
2 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Najprv si upečieme tmavé cesto. Vymiešame Heru s cukrom, pridáme vajíčka, múku s kypriacim práškom, mlieko, premiešame, nakoniec pridáme kakao. Upečieme v menšom plechu pri 180 st. C 15 minút. Po vychladnutí vykrajujeme motív, ja som zvolila kačičku, keďže ide jar.

  Bábovka s obrázkom (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Počas chladnutia si pripravíme svetlé cesto. Vymiešame Heru s cukrami, pridáme rum, vajíčka, premiešame. Ďalej pridáme múku s kypriacim práškom a mlieko. Mlieko som ešte priliala, lebo sa mi zdalo cesto husté. Formu vymastíme a vysypeme múkou. Na dno nalejeme trochu svetlého cesta a ukladáme vedľa seba kačičky.

  Bábovka s obrázkom (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Zalejeme svetlým cestom. Na konci formy som mala málo kačičiek, poukladala som tam aj odrezky tmavého cesta. Veď ten koniec som nikomu nenúkala, mal len jednu chybu, že nebol taký pekný.

  Bábovka s obrázkom (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Upečieme pri 180 st. C asi 40 minút.

  Bábovka s obrázkom (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Bábovku nakrájame. Recept som zaradila do súťaže s Herou.

  Bábovka s obrázkom (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

15 komentárov k receptu
Bábovka v chlebíčkové formě jsem ještě nikdy neviděla. Všechno je prvně. Nápad s obrázkem uvnitř těsta se mi líbí, kačenka krásně vyšla, Velikonoce se vším všudy.
Jééj, aké roztomilé, neokukané a pre deti zaujímavé. Dávam päť hviezdičiek a dovolím si recept uložiť do svojej KK. Ďakujem aj za pekný fotopopis receptu.
Pekné, chutné, páči sa mi to, skúsila by som aj opačne - hnedé cesto, žlté kačičky, prípadne aj pol na pol.....s obrázkom ako stvorené na jar.
Čítam, čítam a samá chvála. Som rada, že vás táto bábovka oslovila. Verím, že sa každému podarí, kto ju skúsi a snáď sem pridá aj fotku. Vykrojiť sa dá skutočne všeličo, len aby sa to zmestilo do formy. Prajem Vám všetkým príjemné prežitie nastávajúcich sviatkov.

Pridaj komentár k receptu: