Amaretky fotorecept

alexdidi - fotkaalexdidi, 21. decembra 2011
Amaretky (fotorecept)
Foto: alexdidi

Vynikajúce.....od Dr.Oetkera.....stoja za vyskúšanie.....výborne chutia aj bez náplne....

30ks
porcií
20 minút
príprava
13 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
4 ks
 štipka
300 g
1 ks
350 g mleté nelúpané
Náplň:
150 g
100 g mäkké
3 PL (mandľový)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Na cesto si vyšľaháme bielky so soľou na tuhý sneh.

  Amaretky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Ručne zľahka vmiešame cukor,vanilkový cukor a mandle.

  Amaretky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Pomocou dvoch kávových lyžičiek tvoríme z cesta na plechu vyloženom papierom na pečenie alebo fóliou malé kôpky.Vyjde nám asi 60 ks.Pri izbovej teplote ich necháme cez noc vysušiť.Na druhý deň upečieme.

  Amaretky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Na náplň rozpustíme čokoládu vo vodnom kúpeli a necháme vychladnúť.Potom vyšľaháme s maslom a likérom na penu.

  Amaretky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Náplňou naplníme polovicu vychladnutých hrudiek pomocou cukrárenského vrecka alebo guľatého noža a druhou polovicou ich priklopíme.

  Amaretky (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

10 komentárov k receptu
Tak niekedy hľadám čo by som zo zvyšných bielkov upiekla - a amaretky sú na to ako stvorené. Vyzerajú lákavo a pekne s tými neošúpanými mandľami - samá bodka. Máš to pekne pofotené, páči sa mi receptík. Mám rešpekt pred snehovým pečivom, nie vždy sa mi vydaria napr kokosové pusinky tak vyskúšam tento. Vďaka za receptík.
No máš moju pochvalu :-)). Podľa surovín to musí byť pochúťka. Ukladám a keby som už nemala 14-toro napečené tak ich určite urobím.
to musí byť dobrôtka, žeby som vyskúšala tieto Vianoce? Keď je tu toľko skvelých receptov a všetky by som chcela urobiť, už ma aj syn brzdi, že to bude veľa mamka :)....no neurob to, keď varecháči také mňaky dávajú? xixixi
@janger ,neroztečú sa vôbec,ani keď stoja cez noc,skôr tak fajn obschnú a potom aj pri pečení krásne držia tvar,iba trochu narastú.@valeri ,tiež už mám asi toľko druhov ako ty,ale na toto sa chystám už dva roky a tak som už teraz neodolala a veru som urobila dobre.Dcéra povedala,že sa jej vidia najlepšie zo všetkých.@bejgi ,aj mňa brzdia,i ja sa brzdím,lebo tu je fakt mnoho neodolateľných receptov.@hubat á,máš pravdu,tie bodky zo šupín sú v nich perfiš,keby to boli šúpané mandle už by to bol úplne iný recept a museli by sa aj opražiť.Sú veľmi,veľmi chutné.
amaretky som robila už tretí rok na vianoce - najlepšia alternatíva ako sa zbaviť toho množstva bielkov. a bola to láska na prvé ochutnanie :) silno vrelo odporúčam :))

Pridaj komentár k receptu: