povazskycukor fotka

@povazskycukor

PovažskýCukor1686 dní na Vareche
Považský cukor a. s. Tradícia cukrovarníctva na Slovensku má pomerne bohatú históriu, ktorá siaha až do 19. storočia. História Považského cukru sa... Viac »

O sebe


Považský cukor a.s.

Tradícia cukrovarníctva na Slovensku má pomerne bohatú históriu, ktorá siaha až do 19. storočia. História Považského cukru sa začala písať v roku 1900, keď sa položil základný kameň cukrovaru. Prvá repná kampaň prebehla už v roku 1901, ktorá trvala 137 dní a bolo vyrobených 8 935 ton kryštálového cukru a spracovaných 87 707 ton cukrovej repy. V kampani 2014/2015 bol dosiahnutý rekord vo výrobe cukru – padla magická číslica 100 000 ton.

Značka SweetFamily

Spotrebitelia poznajú produkty Považského cukru pod obchodnou značkou SweetFamily. V roku 2013 spoločnosť propagovala príslušnosť k Značke kvality SK, čím dala zákazníkom jasný signál o svojom záväzku vyrábať kvalitné produkty so slovenským pôvodom. V roku 2014 obe značky, Považský cukor a SweetFamily, získali ocenenie Superbrands udeľované úspešným a silným značkám na slovenskom trhu na základe preferencií spotrebiteľov a hodnotenia odbornej komisie. Aj keď by sa oblasť cukru mohla zdať jednotvárna, nie je to tak. Spoločnosť reaguje na trendy, inovácie a v neposlednom rade na záujem spotrebiteľov vyhľadávať nové produkty, o ktorých počuli, videli či vyskúšali v zahraničí. Prostredníctvom materskej spoločnosti Nordzucker prinášame na špecifický a objemovo malý trh, akým je Slovensko, rozličné špeciálne druhy cukru, či už trstinový, repný cukor, cukor s obsahom glykozidov steviolu alebo cukor na prípravu ovocných dezertov.

www.sweet-family.sk