Hokejista Rastislav Gašpar:
Keď občas navarím, stojí to za to

Nora Krchňáková, TV Varecha, 6. marca 2022     5 minút čítania

Aj športovci vedia variť! V TV Varecha nám to dokázal hokejový útočník Rastislav Gašpar, ktorý miluje sladké, bryndzové halušky a tatarák.Rasťo nám V TV Varecha pripravil cuketové rizoto s krevetami, ktoré varí aj pre svoju priateľku.

Foto: Nora Krchňáková, TV Varecha


Ste profesionálny športovec, ako vyzerá váš jedálny lístok?

Môj jedálny lístok nevyzerá nijako špeciálne, raz za čas si dám dokonca aj niečo z McDonalda. Mám rád sladké a vyhýbam sa len pečivu a ochuteným nápojom.

Varíte si denne?

Varím raz za čas, ale keď navarím, tak to stojí za to. Väčšinou sa však stravujem v reštauráciách, pretože rád trávim čas vonku s priateľmi.

Kde a ako ste sa naučili variť?

Variť som sa naučil sám, nie je ťažké otvoriť si google a nájsť tam, čo potrebujem.

Ktorým jedlám neviete odolať? Máte nejaké stravovacie neresti?

Ak sa dá nazvať koláč alebo palacinka jedlom, tak určite sú to tieto. Ale mám veľmi rád tatarák, ten by som dokázal jesť aj každý deň.

Pochádzate zo srdca Slovenska z Banskej Bystrice a hrávali ste za Detvu. Ktoré typické slovenské špeciality vám najviac chutia? Viete niektoré uvariť?

Rád si dám halušky a k tomu pol litra mlieka. Spomínam si, ako sme s bratrancom chodievali na kolibu a zjedli sme ich asi tak za minútu. Ak by bola súťaž, určite by sme to s bratrancom vždy vyhrali. Veľmi mi chutí aj zabíjačkový tanier – klobása, slanina, jaternica, tlačenka, baranie rohy, chren a horčica. Čo sa týka varenia, tak halušky mi veľmi nejdú. Ale zúčastňujem sa pravidelne na našej rodinnej akcii, kde každý rok robíme klobásy.

Vždy ste chceli byť hokejistom alebo to prišlo postupne? Kto vás najviac ovplyvnil?

Odmalička som hrával hokej a aj futbal. Môj otec hrával obidva športy a ja som sa vždy chodil pozerať. Myslím si, že som sa definitívne rozhodol, keď sme sa v roku 2002 stali majstrami sveta.

Dnes hráte za Slovan. Ako sa vám žije v Bratislave? Dajú sa tu nájsť dobré bryndzové halušky?

V Bratislave sa mi páči a žije sa mi tu dobre. Ale nenašiel som si ešte cestu k tomu, aby som tu zostal žiť. Aj keď nikdy nehovor nikdy. Bryndzové halušky som tu veľmi nehľadal. Ale minulý rok mi Samo Petráš povedal, že na stanici robia dobré domáce palacinky, takže viac mi nebolo treba.

Ktorá z medzinárodných kuchýň je vaša najobľúbenejšia?

Oco ma naučil zjesť všetko. Ale môžem vyzdvihnúť talianske cestoviny, tie mám rád.

V TV Varecha ste nám pripravili cuketové rizoto s krevetami. Komu ho varíte?

Som šťastne zadaný a mám priateľku, takže ho varím pre ňu.

Aké sú vaše športové aj osobné ciele na rok 2022? Na čo sa najviac tešíte?

V prvom rade chcem byť zdravý. A želám si, aby boli všetci okolo mňa takisto zdraví a šťastní. Športový cieľ je vyhrať titul. Teším sa na to, keď sa budem môcť čo najviac smiať.

Pozrite si videorecept, ktorý Rastislav Gašpar nakrútil v TV Varecha:


Textovú verziu videoreceptu nájdete TU:Diskusia k článkuTOPlist