Rôzne

Život na Slovensku v období 1. ČSR (1923-1938)

babkamt - fotkababkamt, 23. marca 2017







Pozrite si zaujímavé video.

@zareaguj


Diskusia k téme

ivkamatko
Je to krásne spomienkové, rada pozerám takéto dokumenty, všetko mi príde také čisté, neporušené, panenské. Hlavne tá príroda.
root
Je to krásne spomienkové, no ako to súvisí s varením? To by tu teda vyzeralo, keby tu každý zakladal takéto mimotematické diskusie.
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
Boli tu oveľa horšie diskusie. Zrovna tento diskusný príspevok mne osobne vôbec nevadí, náhodou je to pekné video, o Slovensku.
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
@Root (24.3.2017 20:46)

Veď píšem, že MNE OSOBNE TO VIDEO nevadí, keď ma niečo zaujme pozriem alebo aj prečítam, keď ma nezaujíma obídem, či už je to o varení alebo o tom ako prať záclony alebo priania k meninám, k sviatkom alebo sa tu chce niekto len posťažovať so svojimi starosťami.
lenkana
V kauflande majú parádne uteráky a aj záclony... . Gabrielky, všetko najlepšie k Vášmu sviatku! Na záclony sa hodí aj SAVO...
bubaya
Toto je Varecha, teda stránka o varení. Sú tu recepty, ktoré napríklad ja za jedlé vôbec nepovažujem, a už vôbec nie za hodné uverejnenia na stránke o varení. Napriek tomu sú tu. Logicky teda, ak tu máme dokumenty o kazení surovín, môžu tu byť aj dokumenty o prvej republike.
Fusakle si uštrikuj.
root
@Ivkamatko (25.3.2017 19:47)

Prečo opakovanie úvodných slov? Volá sa to parafráza. Páči sa mi to. :-)
kuchticka
@babkamt , vela ludi kritizuje, odsudzuje tento prispevok, ja som vsak velmi rada, ze som to mohla precitat a vediet, ako to bolo ...
Moje rodisko je Slovensko a neviem o nom vsetko, bola som rada ze som sa nieco dozvedela. Vdaka.
bubaya
@Canon007 (25.3.2017 20:03)

Jednofarebné, vzorované, na dvoch ihliciach, alebo si trúfneš na 5? Ale ak nie si minimálne bc, tak to nezvládneš, ale na dobrej VŠ, nie na univerzite v Podrybanoch.
ivkamatko
@Bubaya (26.3.2017 11:18)

Tak,tak, niekto ani netuší, s kým si píše. A mala by to byť preňho česť. Ale sedliakovi rozum nedáš.
katka78
@Root (24.3.2017 14:13) Na varechu je možné pridávať diskusné príspevky na rôzne témy. Okrem toho je tu redakcia/admin, oni sú kompetentní posúdiť, čo je a čo nie je vyhovujúce. Ak by nebolo, príspevok tu už dávno nie je. Robíš si vrásky pre nič.
@Babkamt , vďaka za zdieľanie, pozrela som už aj zvyšok a posunula môjmu historikovi, poteší sa.
evusik
je smutné kam sa až Varecha dostala, kedysi sa tu diskutovalo o všetkom možnom. Keď bolo niekomu smutno alebo nemohol v noci spať pridal vtip alebo pesničku a už to išlo... hneď bolo veselo
a pamätáte sa keď sme si počas Halloweenu zmenili svoje niky a odrazu tu boli samé ježibaby? ja si to pamätám a tiež to, že kedysi sa tu diskutovalo aj o politike aj o športe aj o deťoch aj o všetkom možnom a nikomu to nevadilo...
a už vôbec nechápem ako môže byť niekto taký uštipačný a protivný, takému zrejme stačí vedieť ako sa šúpe cibuľa (veď to je o varení) a všeobecný prehľad o živote mu nehrozí...

@Babkamt pekné, nostalgické video aj keď ja si neviem predstaviť, že by som žila v tom období, ale folklór mám rada nielen na počúvanie ale aj v oblečení a v doplnkoch a vlastne aj vo varení - všetky tie jedlá ktoré kedysi varila moja mama a babka sú vlastne tak trochu folklór čiže tradícia...
prajem Ti krásny deň
bembo
Aj keď Varecha je o varení,toto video ma potešilo.komu sa to nepáči,nech sa na to nepozerá.každý sme iný.trochu nostalgie nezaškodí.