Rôzne

Snídání v listopadu (november) 2023 (11)

mijaita - fotkamijaita, 1. novembra 2023

...ať i ten deštivý den začne hezky! :)

@zareaguj


Diskusia k téme

mijaita
@stefanm (1.11.2023 05:24)
Jo, jenze mne stačej jen 2 vajca, co s tim? :-) Nič. Dneska ani nebyl cas snidat, ale uz jsem snedla jogurt a citim se dostatečně připravená se najíst :-) Tož snídaně v 15 hod :-) Salatové lístky s kewpie majonezou, opečené grilovací, malé klobásky spolu s chlebem. Pošmákla jsem si!! Kaficko bylo mimo domov, ale bylo tuuuuze vyborne a silné, mohu pokračovat v ceste dnesnim dnem :-)



stefanm
...dnes:

Rohlík, maslo, hustý domáci lekvár ( od rodiny z dediny) a biela káva😋😋
...toto som miloval keď som mal ešte "mliečne" zuby a milujem aj teraz, keď mám "protézu" 😀

Pre spestrenie pridám "zážitok", ktorý som tu zverejnil pred desiatimi rokmi...kto chce, a má päť minút čas, v tomto "hektik" dušičkovom čase ,nech si ho prečíta a pobaví sa!!

 varecha.pravda.sk/zazitky/spomienky-pri-hrobe-/1928-clano...



mijaita
Kamoška z jedné vesnice mi upekla a privezla muj milovany, žitný chleba!! Jen tak, aby pul tašky ořechu, malinkych bramburek a máslové hrušky, nevezla samotne!? :-) A s tím vším, cestovala ještě přes půl Prahy!? Odměnou ji byla při posezení vynikající káva a balíček lososích bříšek. A já nemohla dospat, jak jsem se těšila na snídani! Nehledě na to, že čekam opráváře žaluzie a mám před sebou opět hromadu práce a vaření. Dobré ráno v listo pádu :-)


stefanm
@mijaita (2.11.2023 07:48)

... pekné foto a určite fajny chlieb

... len keď máš toľko práce nezabúdaj aj na oddych...telo nieje stroj, nie všetky "súčiastky" sa v ňom dajú vymeniť!!

"Ora et labora!" (modli sa a pracuj!)... filozofická heslo dominikanskych mníchov znamená, že oddych (v ich pripade je to motlitba) je súčasťou každej práce!!!
mijaita
@stefanm (2.11.2023 08:07)
Jen nekdy narocnejsi cinnosti, jako treba cestovani pres pul republiky vsemi dostupnymi dopr prostredky a pak jako bonus na zaver, ve spice projizdet a objizdet autem Prahu. To si nejde odpocinout, to se pak uz padne! Ted je to uz v pohode. Ale dny jsou stejne jeste docela vyzivne i kdyz pro dobrou vec.
stefanm
@mijaita (2.11.2023 08:20)

...no...je rozdiel, či cestuješ pracovne, za rodinou alebo oddychom!

...a po našom "rozdelení" ani vaša republika není nejak veľká...a cestuješ, ako píšeš len do "polovičky"🙂...a asi fakt najviac ubíja cestovanie v zápchach veľkomesta

...u nás sú výrazne kolóny len od 7:00 do 9:00, potom od 15:00 do 17:00 a na viacerých miestach kde odrazu všetko treba opravovať súčasne lebo tri roky nič! a teraz treba rýchlo minút Eurofondy!!!
...ale dobu v ktorej žijeme si nevyberáme my...a možno raz budu ľudia hovoriť "tejto" dobe..."staré zlaté časy", ktovie??🙂
stefanm
... dnes ráno:

Plasticcini all'uovo, formaggio parmigiano, pomodoro e tè

...teda: "pečivo vo vajci, syr parmezán, paradajka a čaj. Ale po Taliansky to znie lepšie, nie?🙂


mijaita
@bugout (3.11.2023 14:48)

Ale kdeže, obyčejné, české, dobré, nezralé rajče od farmáře :-) Kupuju je do salatu bezne, nekdy je smazim, na chlebu s pomazankovym maslem mi také chutnají.
Mimochodem, tys chtel videt obal od te stavy k masu? Posilam vsechny 3. Uz je zdrazili, ale i tak je mam hodne rada. Ale kupuju jen hovezi. V Lidlu.


1x bugout
bugout
@mijaita (3.11.2023 15:35)

Díky, díky. Som sa nestretol s tým, že jesť klasické nezrelé paradjaky. Zasa viem niečo nové.
mijaita
Užívám si lahodný, žitný chlebíček! Dnes nasucho utopinkovany s maslem syrem, olivama a tak. Kafíčko a sluníčko. To je krásné ráno!


bugout
Ja pokračujem vo včerajšku. Ešte mám naložené mäso....
stefanm
@dormella (4.11.2023 10:03)

... ďakujem za opravu
... môj "prekladač" mi napísal "Pasticcini"...to "l" je moja chybyčka, prštek ťukol kde nemal🙂
...pišem na mobilnom telefóne prostredníkom, lebo som bol nepozorný, zarezal som si hlboko do ukazováka a ujo doktor mi na chirurgii musel urobiť tri stehy ☹️


stefanm
@mijaita (4.11.2023 09:48)

... krásne raňajky...ten chlebík musí byť fakt "skvelý", len škoda, že raz sa minie ☹️
...ale to je tak zo všetkým!!
mijaita
@stefanm (4.11.2023 11:24)

Nekdo si uřízne ucho, tys zkoušel prstik? To nebyla dobra volba, uz to nezkoušej a brzo ho zahoj!
mijaita
@stefanm (4.11.2023 11:28)

Minie, nic netrva vecne, bude jiny, jinak dobry. A take si ho muzu upect, kdyz bude invence :-)
stefanm
@mijaita (4.11.2023 12:10)

...ani ma nikdy nenapadlo, že jeden "prštek" môže pri práci tak chýbať... všetko mi dlhšie trvá
... musím si zvyknúť...kontrola v utorok a stehy ex vraj až o tri týždne
stefanm
Za oknom nevľudne, upršané počasie..."nepohoda"!
No na stole pivo a tlačenka,
nedeľná ranná..."polahoda"🙂


mijaita
Čočkový salát s vlašskýma orechama, vejcem, lehce černý ocet. Luxus :-)


stefanm
@mijaita (5.11.2023 09:03)

...tak to je teda fakt "Luxus"...ale, "Tlačenka je Tlačenka"!!🙂

... príjemný deň prajem
mijaita
@stefanm (5.11.2023 10:16)

Mela jsem nedavno, jiste bude zas :-) A taky jsem mela utopence vyborne :-)
stefanm
@mijaita (5.11.2023 10:48)

...no to je náhoda...my sme mali nedávno šalát z čiernej šošovice (akurát bol "Luxus +"!!🙂)
stefanm
...moje dnešné skoré raňajky...o 7:00 mám termín na kontrolu a previaz môjho prsta tak preto tak skoré raňajky

Škvarkova pomazánka na bielej kaiserke a deco piva

Poznámka:
... včera podvečer som "ukradol" manželke dve hrste škvariek a spolu s jedným vajcom na tvrdo a ky. uhorkou pomlel na mäsovom mlynku, pridal lyžicu horčice a dochutil

Už musím ísť... ešteže to mám len asi 300m od vchodu
... pekný deň vám prajem


kucharka
Chlieb s avokádom, cottage cheese, šunka, pár kvapiek oliváča a pokorenené.
Šálka ( skoro hrniec! ) kávy s mliekom.
Dnes ráno ma čaká kopec povinností, tak treba sily …..

Príjemný utorok prajem všetkým!.


mijaita
@stefanm (7.11.2023 06:22)

A zase jsme u tech chuti. Skvarkovou pomazanku na housku, je jedno jak se jmenuje. Ja myslela, ze sadlo jedine na chleba!? Teda nemyslela, ale stejne, jako skvarky k housce prikusovat mi prijde víc nez zvlastní. Tyhle chutove zvlastnosti me ale bavi :-)
stefanm
...ja na tom nevidím nič zvláštne... teší ma, že ťa to "baví" 🙂
mijaita
@stefanm (7.11.2023 09:18)

Jen jsem koupila kosti, udelaly na mě oci, at je koupim, nechtely byt na vystave :-) Tak mam vyvar a tepve k nemu pridam nekdy neco. A asi koupim dalsi kosti a upecu je zase.


stefanm
@mijaita (7.11.2023 09:56)

...jej...toto foto si pamätám...to je z tvojho receptu!!...vtedy som potom prvý krát podľa neho "piekol" špik!!

...a keď som si ho teraz vyhľadal, neuveríš, pridala si ho presne pred piatimi rokmi...8.11.2018!!!... náhoda?... či je fakt niečo medzi Nebom a Zemou??🙂🙂
mijaita
@stefanm (7.11.2023 11:35)

Nene, dobre si pamatujes, ja to sem ted pridala aby se vedelo, co mam brzo v planu!! :-) Ale je to lahudka, vid? Jdes zas na to? :-)
stefanm
@mijaita (7.11.2023 12:48)

...teraz nie...mne sa neoplatí zapínať rúru kôli dvom lyžiciam špiku...ale priebežne si môžem nachystať a keď bude manželka piecť nejaký koláč, čo je u nás tak raz za mesiac! (ja som sa rozhodol, že nepečiem... nemusíme všetci všetko!) tak skúsim
mijaita
@stefanm (7.11.2023 13:46)

Uz je peču jen remosce. Jinak u rc jsem se nedocetla, ze bys je byl kdy pekl podle me? grrrrrrr!! :-)
mijaita
Turci maji stanek v trznici, tohle me vzdycky lakalo, ale za 2€ mi to prislo zbytecne. Starsi pán, prodavac nabidl slevu celkem slusnou, zvedavost zvitezila. Od ted uz mi asi slevu davat nebude, ale i tak to obcas koupím! :-)
Vynikající, hutné, máslové pečivo, které bohate staci 3 jídla. Suché, bez masla, bez niceho, ke kavicce. Stesti, ze to neni levné!! :-)


stefanm
@mijaita (8.11.2023 09:08)

...ja dnes "len" ovocie (jablko, hruška, čučoriedky... hnedý cukor a škorica)

...ale zaujalo ma, že sa u vás na trhu obchoduje v eurách...jakym kurzom ku Čk prepcitavaš???


mijaita
@stefanm (8.11.2023 10:00)

Nene, neobchoduje, to jsem iniciativne prevedla ja, aby to nikdo nemusel pocitat. Kurz stále kolem 25,- Kc /€
mijaita
@mijaita (8.11.2023 09:08)

Je to "uzbecká tortila" píše ujo G pod obrázky. V pátek jdu zase a k tomu farmarske, 4,5% mlíko. Porád to rikam, ze se mam lip, nez si zaslouzim :-)
stefanm
@mijaita (8.11.2023 10:26)

...to je tak:

"Ak sa ťa spýtajú, ako sa máš, nehovor, že zle, lebo sa ti budú smiať. Ak sa ťa spýtajú, ako sa máš, nehovor, že dobre, lebo ťa budú ohovárať. Tak sa na nich radšej usmej a povedz: – Mám sa lepšie, ako si zaslúžim".

...to nie je moja myšlienka...to som niekde počul (asi keď som bol na pivo, lebo takéto "múdra" sa dozvieš len pri čítaní starých filozófou alebo v krčmičke 🙂)
mijaita
Jiste si vsimas, ze to rikam casto. A take, kdyz se me nekdo zepta jak se mam, VZDYCKY rikam, ze dobre! A proc? Přitele potěším, nepřitele nastvu.
Ale nekdy, a bylo, hodne zle a bylo tezke se usmat, ze dobre. A stalo se, ze nasledek toho jsem musela vyslechnout druhou stranu, ktera mela svoje problemy a sdelila mi, ze ja jsem porad v pohode, mam se dobre. A ja trpela jako zvire. Nekdy je to narocne. Ale nikdy jinak, nez ze se mam dobre! A pán, ten se má jak? :-)
stefanm
..."pán" rád používa prislovku "momentálne".... alebo slovné spojenie "bolo už aj horšie"
mijaita
Nádherné, slunečné ráno jsem vytunila domácími, skvělými rajčaty v oleji na žitném krajíčku s žervé. Černá káva Bella Giana, voňavá. Může (nemuze!!!) mít dnes někdo lepší snídani ? :-)


stefanm
@mijaita (9.11.2023 09:42)

... pekné a možno aj chutné😋

...a čo? sa ti triasli ruky, že si tie semienka rozsypala vedľa "žitného krajíčku"?

Ja som mal biele pečivo s paštekou a "vytunene" s cherry paradajkami a lahôdkovou cibuľkou...k tomu hrnček sladkého čaju a zatiahnuté žalúzie aby my do očí, hneď po ránu nesvietilo slnko 🙂


stefanm
@stefanm (11.11.2023 09:42)

...a potom prechádzka po poloprazdnom, smutnom, jesennom trhovisku...Martin u nás prišiel na hustých kvapkách chladného dažďa... žiadny "Biely kôň"! (..."nič už nie je také, ako bolo predtým"!)


cesminaz
Keďže sme mali doma kus staršieho chleba, tak sme na raňajky mali zapečené obložené chlebíky. K tomu polievka a na koniec aj niečo sladkého.. med a lekvár🙂


stefanm
... dnes:

Pečené kurča (s príbehom)

...takto to začalo...naplnil som ho so žemľovou plnkou, jemne nakorenil a vysvetlil mu čo ho o chvíľu čaká...


stefanm
@stefanm (12.11.2023 22:49)

...a takto skončilo 😋

Príbeh:
...foto s plechovkou piva je len sranda...plechovka bola prázdna a foto som robil len aby som ho poslal na mobil manželke z kuchyne do pracovne lebo ona nemá rada žiadne mäso s pivom...asi za mikrosekundu vbehla do kuchyne a oznámila mi, že ona ide na obed do reštaurácie a to kura nech si zjem sám... keď som jej oznámil, že to bol žart dobre sme sa pobavili a pochutili si spoločne🙂😋

... zabávajte sa pri práci bude vám lepšie chutiť 🙂


stefanm
...upss... chybyčka...neboli to raňajky ale obed... dúfam, že to nevadí?!?
stefanm
Lievance a minerálka s domácim sirupom z kvetu bazy čiernej 😋

... zamračené, chladno ale mne to nevadí, dnes nemám v pláne opustiť "teplo panelakoveho bytu"...iba ak by si manželka spomenula, že máme už tri dni prádlo v sušiarni a vydala "prikaz", že ho mám ísť priniesť 🙂...to sa nedá odmietnuť!...ona vydáva príkazy s úsmevom ktorý milujem 😄