Rôzne

O čom je život podla tety Kolníkovej

lubja - fotkalubja, 9. novembra 2010

„Povedzme si to prámo. Človek dokáže skoro šecko. Urobyt dýru do sveta aj do ozónu. Urobyt si pekný dom, ale ja peknú hanbu. Vyzýrat jak pekný hrdina, ale nykedy aj jako pekný idiot. Nykedy dokáže byt na svete aj sto rokov, ale ani tri minúty pod vodú.

Dokáže obstojne hrat na klavír a na nervy, skákat o tyči aj do reči. A tuším vácej myslet na budúce generácie počítačov, jako na maturantov.

Ale človek by si nemal toho až tolko namýšlat, lebo je len človek. Ani pri najlepšej vóle nedokáže preletet v petmetrovej výške z Námestia hraničárov na Šancovú ulicu. A to ani za ideálnych poveternostných podmínek.

Nedokáže vonat jako lipa a len tak jako topol sa rozmnožúvat po vetre. To dokáže len božá príroda.

A preto by si mal človek celkom skromne povedat – Ešte tak mnoho toho nevím.

A preto sa budem na svete radšej vácej čudúvat, jako svet menit. Lebo pri čudúvaní nekapú stromy, nekapú ryby, ale rastú stromy a padá snah. A všetko je na svojom míste, tak jako má byt. Tak, jako ked je na jar naozaj jar, v lete ked je leto, na jabloni jabúčko, na človekovi hlava a v človeku srdco.“

Tak toto je moja reakcia na tému "Ohováranie" ČO slovo to perla.
Možno ste to už čítali, ale mňa to vždy poteší a hlavne drží pri zemi"Ešte tak mnoho toho nevím."@zareaguj


Diskusia k téme

veronika1984
Pani Kolnikova bola uzasna :) ... naveky budem lutovat, ze som si ju nestihla pozriet nazivo v nejakom predstaveni.
marianne69
@lubja na to sa da napisat len jedno,100 bodov.Velka zena s este vacsim srdcom.Bola som na predstaveni RND 3x a bolo to akokeby mi niekto pohladkal dusu.Mala v sebe kus pokory a clovecenstva.Skor si to tu mala dat.:-))))
sovka62
Zlaté slová zlatej tety Kolníkovej. Nezaškodí trochu pokory. Pekné od teba, že si to sem dala práve teraz. Pani Kolníková toho dosť prežila a vo svojom veku už vedela (ako viaceré z nás), že je škoda trápiť sa pre nepodstatné veci, život má pre nás v zásobe dosť problémov, ktoré s nami naozaj zamávajú. Takže už vieme, že najlepšie je žiť a nechať žiť a nerobiť druhým to, čo by sme sami ťažko niesli.
frezia68
@lubja :Vítaj na Vareche! Múdrosť tety Kolníkovej sa snúbi s Tvojim postrehom a napísala si to ešte nárečím...akoby som tetu Kolníkovú videla to vravieť.Skromnosť,múdrosť,pokora.....mnohým to chýba,ale Tebe nie :-)))
veronika353
Výstižná a pravdivá slova,taky se snažím žít podle zásady "Co nechceš,aby jiní činili tobě, nečiň ty jim." Na světě je dost trápení a člověk by se neměl zabývat hloupostmi.
sracz
Nádheré slová Lubja_nka! Ďakujem! Patrím medzi tých, ktorí poznali TETU Kolníkovú osobne a mal som tú česť pobozkať jej pracovité ruky - obe - a skromne ticho počúvať jej slová: jáj pán plukonýk, šák fčúl nevím, či si móžem ruky umývat! A chytila mi moju upotenú hlavu do svojich mäkkých dlaní a dala mi bozk na čelo i na na obe líca! Mám slzy v očiach, zvláštne teplo na duši a je mi akosi divne krásne. Ďakujem za nádherné spomienky!
ellinka51
Dokonca sa tie mudre slova dostali aj ku mne v dalekej cudzine.... na CDcku.
jezibabka1
@lubja pani Kolníkovú som vždy obdivovala a aj budem, na takého úžasného človeka sa nedá zabudnúť, dík za Tvoj príspevok:) @sracz závidím Ti (v dobrom) že si sa s pani Kolníkovou mohol stretnúť osobne:)
janazjarku
@lubja správne načasovaný príspevok, lebo o tom je život o láske a tolerancií..môžeš aj nabudúce niečo také pohladzujúce :-)
babidka
"Pani Kolníková toho dosť prežila a vo svojom veku už vedela (ako viaceré z nás), že je škoda trápiť sa pre nepodstatné veci, život má pre nás v zásobe dosť problémov, ktoré s nami naozaj zamávajú " Mila @sovka , ty si to uplne presne vystihla ..... Pani Kolnikova si svoje prezila a vazila si zivot - tak ako plynul....
hannah22
ďakujem, ďakujem pohladili ste mi dušičku touto spomienkou na nezabudnuteľného človeka, ktorého sme si všetci vážili a milovali....:))
altyn
Som síce mladý, no už som veľa počul a aj videl od RND a aj o pani Kolníkovej som čítal a príspevok je pekný a pravdivý, človek ho musí čítať pozorne a premýšľať... :-)))
evas13
Pekné slová od ženy, ktorá mala dušu čistú a plnú bázne. Počúvať ju aj teraz je ako pohladenie. Ďakujem.
vcelka
Až na to, že to pani Kolníkovej niekto iný písal...
kuchticka
Nikdy som o pani Kolnikovej nepocula, ale tento prispevok mi ju trochu priblizil a suhlasim s vyrokmi @sovky. Ja som to OHOVARANIE sledovala a bola celkom zaskocena takou velkou reaciou. Nakoniec 92. prispevkov som napisala nazor, ale neodoslala, lebo som nechcela predlzovat tuto neplodnu diskuziu este viac. Ved zivot na tejto planete Zem je tak kratky, preco si ho mame zneprijemnovat niecim nepodstatnym, jalovym, (prepacte vyraz). Ludia, majme sa radi!!! Nechajme take malichernosti a urazanie sa bokom.
lubja
Ďakujem všetkým, som rada že sa páčilo. Ja nie som veľmi internetovokomunikatívny typ,ale tentokrát mi to nedalo. VArecha je jedinečná práve tou atmosférou, každý pochváli svoje kulinárske umenie, ale aj tých druhých. Tak nech to aj zostane. Nech vám všetkým to aj naďaľej dobre varí a možno časom sa pridáme aj my,ktorí radšej jedia ako varia.(aj keď viaceré vaše recepty som už vyskúšala - a boli výborné)