Foto

stefanm - fotkastefanm 16. marca 2010 o 11:55

Pozdravujem vás.Na tejto stránke som prihlásený asi týždeň.Zatiaľ sa iba "rozkukavam" a zisťujem ako to tu chodí.Niektoré veci ma potešili,hlavne to,že si recept ktorý ma zaujme môžem hneď pridať k obľúbeným do "mojej" kuchárskej knihy.Chcel by som sa informovať , či tu nie je možnosť pridať len foto jedla.Mne to osobne stačí,keď sa pozriem ako to ma vyzerať a prípravu si prispôsobím svojím podmienkam.Varím už dlho,radšej ani nepočítam koľko to je rokov,ale asi rok a pol až dva roky si svoje jedla aj fotím.Už mám asi vyše 300 foto svojich "kuchárskych" výtvorov.A verte,že veľa receptov ako som to urobil si nepamätám.Ale taká sekcia- foto jedál -by určite potešila aj viacerých "kuchárov".

@zareaguj


29 odpovedí:
 • používateľ nemá avatarkucharronald 16. marca 2010 o 12:14

  Vitajte....nie, také tu nie je...ale dobré by bolo :)
  @zareaguj
 • hannah22 - fotkahannah22 16. marca 2010 o 13:31

  spojte sa s adminom, a tá Vám poradí, pokial viem tak fotorecepty sú vítané ... :))
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarsandratamer člen redakcie Varecha.sk, 16. marca 2010 o 15:15

  Taká možnosť ako pridávať fotky bez receptu na Vareche nie je. Je to preto, že Varecha je v prvom rade o receptoch, a fotka je výborným bonusom.

  Ale myslím, že keď vám osobne stačí sa na fotku pozrieť a recept si
  prispôsobíte, potom by nemal byť problém napísať k fotke aj recept.

  Na Varechu chodia ľudia predovšetkým kvôli receptom, a fotky
  bez nich by nemali zmysel. Najmä pre užívateľov, ktorí s varením
  začínajú a chcú sa niečo naučiť.

  V budúcnosti chceme zaviesť možnosť pridať fotku k už existujúcemu receptu iného užívateľa - ak niekto uvarí to jedlo, môže ukázať svoj výsledok. K jednému receptu bude môcť byť viac hlavných fotiek, ale tá od autora receptu bude vždy prvá.

  Fotky sa budú dať pridávať aj k zážitkom, aj k diskusiám.
  @zareaguj
 • stefanm - fotkastefanm 16. marca 2010 o 15:37

  tak ďakujem za odpovede a rady...idem písať recepty.skúsim aspoň tie menej tradičné.....ááách jaj....písať vyše 300 receptov!!....veď ja som "kuchár amatér" a nie "spisovateľ profesionál"!!!....vymyslieť nové jedlo,uvariť ho (umyť po sebe riad) , naaranžovať,odfotiť,zjesť a potom ešte písať recept.kým to urobím - vyhladnem a môžem to celé opakovať!!!ale rešpektujem zabehané pravidlá a pretože sa tu dobre cítim tak sa prispôsobím a budem písať!!!(verím vážená "sandratamer",že mi aspoň poopravujete tvrdé chyby v mojich receptoch.nechcite odo mňa,aby som sa na staré kolena ešte zdokonaľoval v pravopise...vopred ďakujem!!!
  @zareaguj
 • evusik - fotkaevusik 16. marca 2010 o 15:46

  to je úplne super nápad to z pridávaním fotiek do už existujúceho receptu - to určite využijem
  @zareaguj
 • evusik - fotkaevusik 16. marca 2010 o 15:49

  ahoj stefanm - vitaj na vareche, neboj, nato aby si napísal dobrý recept nemusíš byť spisovateľ a čo sa týka pravopisu zdá sa mi v poriadku. Tak veľa chuti nielen do jedenia a pridaj pekné receptíky
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarkucharronald 16. marca 2010 o 18:02

  Sandratamer: Alebo také niečo, žeby ku komentáru by sme mohli pridať svoje vlastné foto...
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarjanaalizibolenova 16. marca 2010 o 22:23

  s pridavanim fotiek k uz existujucemu receptu suhlasim,funguje to aj na inom webe o vareni a je to fajn,ludia mozu porovnat ,
  @zareaguj
 • 1956 - fotka1956 17. marca 2010 o 08:02

  Ja som za to, aby sa ku každému receptu pridala aj fotografia.Veď viete že sa hovorí : najprev jedia oči a potom ústa.
  @zareaguj
 • stefanm - fotkastefanm 17. marca 2010 o 08:33

  1956 - nešlo mi tu o pridávanie foto k receptom.To je každého osobná vec,či má digifotoaparát,či vie fotiť,či je pc zručný aby vedel to foto dostať k receptu!!!Ja som mal na mysli len čisto rubriku foto jedál kde by kto chce uverejnil len fotku svojho kuchárskeho výtvoru.Ako bolo vysvetlené , neuvažuje sa na tejto stránke o tom.
  @zareaguj
 • alena45 - fotkaalena45 17. marca 2010 o 08:46

  možno by stálo za to vytvoriť si svoju stránku, tak ako to má Kimlo.
  Neviem si inak predstaviť, že niekto má nafotených toľko jedál. Ty musíš byť aký zberateľ !
  @zareaguj
 • stefanm - fotkastefanm 17. marca 2010 o 09:02

  pani alena45 - nie som zberateľ fotografií jedál!!!svoje "výtvory" mám poctivo odpracovaná pri sporáku a pri umývadle,lebo ja po sebe aj upratujem.fotky mám uložene na stránke picassaweb.v prípade záujmu mi pošlite email adresu a ja vám umožním prístup k fotkám.
  @zareaguj
 • redakcia - fotkaredakcia člen redakcie Varecha.sk, 17. marca 2010 o 09:12

  Pouvažujeme. Možno naozaj stojí za úvahu vymyslieť niečo ako osobnú fotogalériu, tak ako má každý svoje recepty, diskusie a zážitky, mohol by mať aj svoju fotogalériu, kde ku každej fotke by bol len krátky komentár. Kto by chcel, mohol by si pridať aj nejaké fotky o sebe, ktoré nesúvisia priamo s varením. Bolo by to dostupné z profilu používateľa a fotky by bolo možné komentovať.
  @zareaguj
 • evusik - fotkaevusik 17. marca 2010 o 09:33

  mne tá fotogaléria pripadá zbytočná, predsa keď navarím, odfotím a pridám recept aj s fotkou do Varechy a dávať tú istú alebo fotku z iného uhla do fotogalérie mi pripadá zbytočné. A ak tam niekdo uverejní nejaké zaujímavé foto aj tak budú ostatní od neho žiadať recept. Ja som za recept + foto kto môže a vie + ostatní môžu pridávať foto s prípadným krátkym komentárom.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarcistinka 17. marca 2010 o 10:17

  Myslím, že som dosť skúsená a nejaký ten rok mám odvarený, ale netrúfla by som si podľa fotky niečo uvariť, keby som nevedela nič o surovinách a pochutinách, ktoré boli použité. Možno by to vyzeralo rovnako, ale celkom iste by to bolo niečo iné, čo by aj ináč chutilo...Mne je fotka bez popisu k ničomu...takých si vygooglim, koľko chcem :-))
  Nič v zlom @stefanm ber to len ako môj názor v tejto diskusii.
  @zareaguj
 • alena45 - fotkaalena45 17. marca 2010 o 10:34

  Stefan, ja som to tak aj pochopila, veď som napísala "nafotených". Takže som myslela Vaše výtvory. Mail mám v profile a rada si Vaše fotky pozriem. Ďakujem
  @zareaguj
 • alena45 - fotkaalena45 17. marca 2010 o 10:37

  Čistinka nejdem s Tebou polemizovať, zďaleka nie som taká kuchárka, aby som uvarila niečo podľa obrázku. No moja mama kedysi štrikovala podľa obrázku pre celú dedinu, privyrábala si tým. To je herečka ! (u nás sa to tak povie, keď je niekto dobrý v niečom).
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarjezibabka1 17. marca 2010 o 12:30

  @stefanm mail mám v profile, prosím o prístup k fotkám, rada si ich pozriem, ale fakt 1.x počujem, že niekto dokáže variť len podľa foto:)
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarjezibabka1 17. marca 2010 o 14:04

  @stefanm fotky sú super a teraz by som si prosila, ak by to šlo, aj recepty
  @zareaguj
 • stefanm - fotkastefanm 17. marca 2010 o 14:19

  stačí napísať ku ktorej fotke a ja sa pokúsim vaše želanie splniť!!!keby som mohol mať vo svojom profile pridané aj tieto fotky tak by som písal recepty k tým fotkám o ktoré "komunita" prejaví záujem.
  @zareaguj
 • stefanm - fotkastefanm 17. marca 2010 o 14:20

  alena45 - nenašiel som váš mail iba skype.
  @zareaguj
 • alena45 - fotkaalena45 17. marca 2010 o 14:38

  už je tam, ale v texte v profile. Ďakujem.
  @zareaguj
 • slnieckosom - fotkaslnieckosom 17. marca 2010 o 17:22

  :-) Nuž veru, také zapekané rôzne jedlá s mäskom... Čo aj prvotriedne odfotené... Neviem, či by som vedela hneď druh mäsa..pochutiny, ide šľahačka?..Kyslá smotana?. I postup je dôležitá súčasť prípravy. Osobne tiež rada varím podľa recepisu a skvelé je, ak je i fotka. Ale iste sa nepriem, že sú "kulinárski umelci", čo okom pozrú, rukou uvaria a je to par excellence...
  @zareaguj
 • bozulka - fotkabozulka 17. marca 2010 o 18:59

  Je pravda,že sú takí ľudia,čo to dokážu.Musím sa pochváliť ,ja som mala takú maminku.Ona v živote nemala žiadnu kuchársku knihu ani kupovanú ani písanú a piekla a varila vynikajúco.Pamätám sa v 1947 roku sme boli na svadbe a mne veľmi chutili dobošové rezy a krémeše.Vidím ju ako si najprv obzerala ,ovoniavala,potom dala do pusy a chvilku zamyslene vychutnávala.Verte alebo nie na ďalšiu nedeľu sme mali krémeš a asi o 3 týždne dobošové rezy.To preto lebo kakao a čokoláda boli na lístky a maminka už nemala v zásobe.
  Ale takí ľudia sú obdivuhodný!!! Bohužial ja k nim nepatrím.
  @zareaguj
   1x martamm
 • kuchticka - fotkakuchticka 18. marca 2010 o 03:59

  Je to vyborny napad s pridanim foto k napisanym receptom. Ja foto nepridavam, neviem to i ked mi je to niekedy velmi luto ked sa mi "smeje" pred ocami pekny zakusok, ktory som vyrobila, alebo misa ci pekac vonaveho jedla. Vona sa pridat neda, ale foto k mojim receptom moze pridak ktokolvek, ked ten recept vyskusa.
  Mimochodom, stratili sa dva moje original recepty. Prve, ktore som na Varechu uviedla.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarmichsamant 18. marca 2010 o 08:17

  Mohla by som aj ja vidiet fotky? e-mail mam v profile. Dakujem
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarmichsamant 18. marca 2010 o 08:38

  Dakujem :) Album sa mi paci a myslim, ze postupne ako budete mat cas, by ste mal zacat pridavat recepty na Varechu spolu s fotkou :) Je lepsie, ked je k fotke recept a moze sa o nom podiskutovat, popripade sa spytat na to,co nie je jasne. Za pridanie podla fotiek urcite stoja :)
  @zareaguj
 • babidka - fotkababidka 18. marca 2010 o 15:01

  @bozulka , tvoja mamka bola skutocne ohromna kucharka .ale tie jedla nielen videla zblizka ale ich aj OCHUTNALA a to je podstny rozdiel .
  @zareaguj
 • ches - fotkaches 9. apríla 2010 o 17:30

  Aj ja mam problem s fotenim.najprv uvarim a pripravym sviatocny stôl a pripitok musi pockat. Najprv musim vsetko pofotit co je navare,upecene a potom sa môze zacat jest.
  A tiez skladujem tieto fotky a za tie roky sa to nazbiera.Ked ma nebude neviem co moje deti stim urobia-hodia do smeti,..
  @zareaguj


Pridaj komentár do diskusie:
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov
TOPlist