Domáca či kúpená parížska šľahačka?

wall007Wall007 13. februára 2019 o 08:31

Ahojte. Máte niekto skúsenosti s tým, či je lepšia kúpená parížska šľahačka v prášku alebo doma vyrobená? Preferujem doma vyrobené suroviny, ale kvôli nedostatku času sa chcem uchytiť ku kúpeniu práškovej šľahačky. Nechutí veľmi umelo? Nepokazí to výslednú chuť torty?

@zareaguj


4 odpovede:
 • bubaya - fotkaBubaya 13. februára 2019 o 11:56

  Chutí to ináč, nie je to pravá šľahačka, ale bielkoviny, tuky, speňovače a podobne.... Ja som párkrát kúpila toto v Kauflande, a bola výborná. Stačí vyšľahať. » www.mlekarna-kunin.cz/vyrobky/smetana-ke-slehani/parizska-sle...
  @zareaguj
   1x haji
 • používateľ nemá avatarHaji 13. februára 2019 o 15:23

  Je otázka, na co chceš použít. Hodně cukrářek, cukrářů preferuje z prášku - líp a déle drží. Jasné, že na chuť /a bez činidel/ je lepší klasika, Kunín /viz hore/ je výborná volba. Můžeš hned šlehat.
  Jde udělat i domácí - jen musíš počítat s tím, že 24 hodin by se měla tekutina, po varu šlehačky s kakaem, odležet v lednici. Teprve pak ji můžeš ušlehat.
  Také se dá udělat domácí falešná pařížská šlehačka, tzv. "těžká". Používá se v případě nouze, když není k dostání klasická šlehačka. Takovým krémem se v pohodě dá naplnit cukroví a ta drží formu, tvar najisto. Někomu může být nepříjemné, že se dělá za použití 100% tuku.
  @zareaguj
   1x bubaya
 • marika9 - fotkaMarika9 14. februára 2019 o 00:02

  @Bubaya (13.2.2019 11:56)

  aj ja som ju už použila, je úplne v pohode.
  @zareaguj
   1x bubaya
 • používateľ nemá avatarAngelikasch 14. februára 2019 o 00:17

  @Wall007

  Robila som aj s domácou aj s kúpenou. Domáca je domáca, kúpená sa dá tiež zjesť. Nerada robím reklamu, ale ťažko nájsť niečo lepšie ako Kunín.
  @zareaguj


Pridaj komentár do diskusie:
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov
TOPlist