Varenie

Co dnes vaříte? (5)

haji - bez fotkyhaji, 1. októbra 2020

S novým měsícem októbrem jdeme do dalšího dílu oblíbené diskusie, ve které spolu sdílíme co vaříte, pečete, zavařujete,
maškrtíte. Děkuji všem za komenty, fotečky, inspiraci, dobrou náladu a radost! Krásný podzim přeji všem!

@zareaguj


Diskusia k téme

haji
Než se zase zaplní:
Postup pohybu po stránce, když je více komentů : Jednoduché je otvoriť diskusiu a zmáčknout buď dlouze tlačítko "pg dn" /page down, stránka dolů/, nebo jednorázově stlačit tlačítko "end", tedy konec. Tlačítko END je nejrychlejší varianta jak se dostat na KONEC stránky. Oboje, respektive otroje /je tam též tlačíko "page up", stránka nahoru/ se nachází, alespoň u mé klávesnice, nahoře, vpravo, nad numerickou /číselnou/ klávesnicí.
kvakac
Tak teda niečím prispejem aj ja. Ide víkend tak sme robili mäsové guľky s paradajkovou omáčkou a cestovinami. Robené v pomalom hrnci.


haji
@kvakac (2.10.2020 11:31)
Děkuji za koment i fotečku, výborné jídlo jsi navařil, také se chystám na masové gulky v rajské, musím zrychlit. Krásný víkend!
haji
@finczi (2.10.2020 12:11)
Děkuji za koment a fotečku, krásné a určo chutné cesnakové pletenky, mně by moc chutnalo oboje. Jsi šikulka!
haji
@cesminaz (2.10.2020 14:20)
Přeji fajnovú grilovačku, asi už je po něj! Ezme, aj borek a polievka vypadajú velmi dobre, dala bych testovací vzoreček. Krásný a pohodový víkend, milá Cesmínko! Děkuji za komenty a fotečky, jsi milá!
cesminaz
@haji (2.10.2020 19:08)

Ahoj :-) Nie ešte nebolo po nej, o 19 tej sme len začali :-)) Začali sme neskôr než bolo v pláne, ale bolo super a Jedlo výborné :-) Prajem aj tebe príjemný víkend!
1x haji
haji
Dnes dělám kuře vcelku v pomalém hrnci. Vzala jsem si inspiraci od @izabella929. Kuře leží na namočených sušených hubách, dala jsem kousek červené papriky, cibuli, koření /hlavně červenou papriku/ a uvidíme, jestli přijde v závěru i na smetanu. Už se dělá na High, sama jsem zvědavá jak dlouho se bude kuře vcelku dělat. Příloha těstovina. Už delší dobu mám chuť na čočkovou polévku, dnes na ni přijde.
Krásnou neděli přeji všem!
haji
Kuře vcelku jsem v PH dělala přes 3 hodiny, 1x jsem otočila. Příště otočím dřív a vím, že bohatě stačí 3 hodiny. Dělala jsem v PH i omáčku, ale to mi dnes připadalo jako nekonečný příběh, zahušťovala jsem moukou a to se musí provařit. Nakonec z toho vyšel kočkopes - kuře na smetaně, paprice a hubách s těstovinou - výborný oběd.
haji
@klukodvody (4.10.2020 16:02)
Děkuji za komenty a fotečky, vaříš výborně, to víme! Zaujal mě cuketovo zeleninový mix, mně by moc chutnalo! Krásné pozdravení tobě i paní Saše!
haji
@cesminaz (4.10.2020 21:03)
Děkuji za komenty a fotečky, slimáky aj polievka by mi ulahodili, jejda! Krásný podzim celé rodině, milá Cesmínko!
haji
@kvakac (5.10.2020 13:47)
Děkuji za koment i fotečku, polívčička vypadá prudce jedle! U nás je teplo, větrno, zataženo a před chvílí sprchlo. Podzim, kterému neřekli, že by to šlo vzít přes babí léto.
Jinak, milý @kvakac , jsi gentleman, oceňuji tvé věnování výhry @petullka. Krásný den, byť podzimní, ať se ti daří!
haji
@zolik (5.10.2020 21:08)
Dulové chutney je pro mě celkem exotická zvláštnost. Dáš receptík? Já bych asi nedochutila úspěšně, mám v chuťových buňkách v poslední době nelad.
Hezký večer a úspěšně dochucení!
jarkaje
@cesminaz (2.10.2020 14:20)

Pekny den:) mozes prosim pridat recept na ezme? Ezme milujeme v tureckej/libanonskej restike, ale ked ho pripravim doma,nieco mu chyba:(
Dakujem
1x haji
kucharka
U nás dnes iba čakankový šalát s roquefortom, a k tomu kura na grile. Nebolo totižto veľa času na varenie... chcela som si rýchlo ešte zabehnúť a hodiť sa do mora... :-))
Príjemné popoludnie.



cesminaz
@jarkaje (6.10.2020 15:05)

Na víkend ho budem znova robiť, tak ho nafotím :-) Verím ti, že ti doma nikdy nebolo tou chuťou...človek by si ani nepomyslel , že čo všetko je v tom :-)
haji
@kvakac (6.10.2020 14:02)
Děkuji za koment a fotečku, mně by chutnalo!
@zolik je filuta, o tom žádná! Také mě pobavila, liška jedna podšitá!
haji
@kucharka (6.10.2020 17:06)
Děkuji za koment i foto, mně by salátek chutnal a moře bych brala též, hned!! Krásné dny plné radosti přeji!
haji
@zolik (5.10.2020 21:52)
Dobrá rada nadevše! Asi přejdu na tekutou stravu a bude pokoj. Jak říká Bolek Polívka: "Pij nebo tě vyměním!" Tím bych zabila dvě mouchy jednou ranou, haha Hezký večer!
klukodvody
Srdečně zdravíme. Tak koukám jak se vše změnilo a moc se zatím neorientuji. Starý způsob najednou zmizel. No jak jsme dělali cuketu v té sýrové strouhance, tak jsem zkusil kuřecí řízek a jinak ho dělat nebudu. Haji mám nafocenou tu cuketu na curry a jestli se tu vyznám, tak jí zítra přidám. Moc zdravíme Tebe a všechny.


haji
@klukodvody @kvakac děkuji za komenty a fotečky, řízek vypadá skvěle a pečená mrkva také. Nějak mi tu před chvílí došla pára... Klidný den přeji všem!
2010
Ked sa tu tak vela dnes pise o mrkve aj u nas sa dnes robila dusena v bielom vine s bravcovymi kockami, ze vraj portugalsky recept



haji
@2010 (7.10.2020 19:48)
Děkuji za koment a velmi chutné foto, vidím, že mrkvová nota dosáhla až za velkú mláku!
haji
Milá @frezia68 , navazuji na výměnu info mezi tebou a @izabella629 o namáčení ryže /pod Izi receptem na hovězí kostky na karamelu/, přidávám 2 odkazy - namáčení luštěnin  www.inspirita.cz/cs/blog/pozitek-z-lustenin-bez-neprijem...

- namáčení obilovin
 www.inspirita.cz/cs/blog/namaceni-lepkovych-i-bezlepkovy...

Něco z toho jsem věděla, ale některá info jsou pro mě nová. Třeba to osloví víc lidí.
Hezký den!
frezia68
@haji (8.10.2020 11:47) To sú vzácne rady,milá @Haji. Vieš,dodržiavam lepkovú diétu a napriek tomu nemám pohodu s trávením.Aj tieto Tvoje rady možná pomôžu vylepšiť stravovanie.Ďakujem :-).

1x haji
haji
@frezia68 (8.10.2020 12:07)
Rádo se stalo. Rozumím ti, a vím, že když člověku dobře netráví, je to víc než nepříjemné. Já naštěstí potíže s lepkem nemám /zatím/, ale některé potraviny, kombinace mi též nedělají dobře. Jeden musí zkoušet co vyhovuje a co ne. Kolikrát jsou to rady, doporučení, které mi nesedí a jinému sedí. Každý jsme originál. Já už, chválabohu, mohu jíst luštěniny. Ale jedno dobu mi to nešlo ani omylem, stejně jako maso a některé druhy zeleniny. Bože, všechno se vyvíjí, mění, změna je jediná konstanta ve vesmíru. Někdy je změna příjemná a jindy ne. Držím ti pěsti, ať najdeš další kousek pohody trávení! Je to k nezaplacení. Pevné zdraví a hezké dny!
frezia68
@haji (8.10.2020 12:20) Vieš,milá @Haji ,podľa Tvojich komentárov si niekedy myslím,že si lekárka. Na všeličo múdro reaguješ.Ale okrem toho si veľmi milá,empatická a Tvoje komentáre vyvolávajú radosť.Poznala som v živote pár ľudí,ktorí aj keď kritizovali,ich poučné slová potešili a kritika padla na úrodnú pôdu.To sú vzácni ľudia a mimoriadne som si ich vážila a snažila som sa poučiť.Ale tú múdrosť nemá každý a stretnúť ich v živote je šťastím :-).

haji
@frezia68 (8.10.2020 12:36)
Jsi milá, děkuji za povzbuzení. Lekárka nejsem, ani nic od zdravotnictví v mém vzdělání není, ale je to podle přísloví: "Nouze naučila Dalibora housti!" /hrát na husle/ V leccčem totiž člověk zůstane sám a pomož si jak umíš. Zdravý selský rozum je též dobrá věc a babičky a dědečkové, rodiče, pedagogové také zanechali svoje stopy. Počáteční odpor a rebelství mě přešlo a čím je mi víc let, tím víc zjišťuji, že měli ve většině věcí pravdu, hlavně starkí! S příchodem technologií je líp, člověk si skrze uja google najde kde co, ale je třeba si vybrat. Pocitem, srdcem a vyzkoušením, zda je to pro mě a nebo není vhodné, prospěšné. Určitě dělám i chyby, vždyť všichni jsme jenom lidé. Někomu moje komenty sedí a jinému ne. Už starý pán akademický malíř Vladimír Komárek říkával : "Pro všechny maluje jenom komunál."/malíři,natěrači/. Co mám osvědčeno, tak jak mě někdo chválí, přijde zákonitě negace. To aby svět byl v harmonii a nekulhal. Jen to rozchodit...
haji
@kvakac (8.10.2020 13:15)
Děkuji za koment i fotečku, tvoje líčka vyzerajú skvele!! haha Přiznám se, že bravčové ani hovězí líčka jsem ještě nedělala a ani nejedla. Je to výzva. Krásná a chutná výzva!
1x kvakac
frezia68
@haji (8.10.2020 13:05) Nič negatívne Ti neželám ( preto to neber ako chválu,len konštatovanie ) a potom zachováme rovnováhu :-))))))))).
1x haji
haji
@frezia68 (8.10.2020 13:32)
Velmi zajímavá optika! Jsi ty moudrá filuta!! To si budu pomatovat, haha
kvakac
@haji (8.10.2020 13:21)

To je pre mňa azda najchutnejšie mäso, čí sú bravčové, alebo hovädzie. Rýchlo sa rozpredajú, tak ich zoženiem, len občas.
1x haji
haji
@kvakac (8.10.2020 20:02)
Ono je to u mě i tím, že zásadně kupuji maso v akci a většinou v řetězci. U nás není např. Tesco, Makro, tam vím, že jsou líčka k dostání jistě. Nevadí, alespoň se mám na co těšit, ne?!
1x kvakac
mamec
@kvakac (8.10.2020 20:02)
Takéto líčka som ešte nejedla, ale verím, že to musí byť dobrota. Kým sme chovali králikov, hlavy sme varili v polievke. To bolo najchutnejšie z celého zajaca. Pred pár rokmi sme zohnali pár domácich, tak som si pomaškrtila. Najmladší syn sa len zhnusene pozeral, ako objedám tie hlavy: líčka, jazyk, mozog. Dnešné deti nevedia čo je dobré :-)
2x haji a kvakac
kvakac
@mamec (8.10.2020 20:31)

Ja mám šťastie, že som vyrastal u starkej, ta ma to naučila jesť aj variť.
1x haji
haji
@zolik (10.10.2020 13:56)
Děkuji za komenty a fotečky. Mně by chutnaly obě dvě polévky, velmi dobre a chutne si navarila! Krásný víkend!
haji
Dostala jsem do daru igelitku mangoldu. Dnes jsem oblanšírovala listy a zítra uvidíme, jak budu pokračovat. Ze stonků, které jsem povykrajovala z listů mangoldu, právě vařím zeleninovou polévku. Mix s mrkví, kouskem celeru, červenou čočkou, česnekem, trocha sušeného bedlového prachu, houbová kostka Vitana, libeček, nové koření a kmín. Ještě mám chlebové krutonky, to půjde.
Krásnou podzimní neděli přeji všem!
saymona
Ahoj Haji tak dneska skúšame novinku klobasovu polievku vypadá fajne a ze je aj chutná. A ktomu budeme mat fašírky domáce hranolky a domáca Tatarka. :)
1x haji
haji
@saymona (11.10.2020 12:31)
Ahojík! Děkuji za koment i fotečku, tvoja klobásková polievka vypadá prudce jedle! Též mi dnes zrak spočinul na klobásce, že ju pridám do zeleninovej polievky. Nakonec jsem odolala, olivoil a kousek másla to jistil. Ty si robila polievku so smetanou? Hmm takové já mám ráda...
saymona
Mmm mnam pamätám si zeleninové polievky s maslom tie od starkej boli najlepšie. ANO smotana aj sladká aj kysla čiže premna nie ja som dneska bez polievky :D
1x haji
haji
@saymona (11.10.2020 12:31)
Jejda, zapomněla jsem napsat, že fašírky, domácí hranolky aj domácí tatarka by mi tiež chutili! Krásnou neděli!
afataga
Nedavno som vymyslela cuketove placky so syrom a hubami, chutilo, ak by bol zaujem, mozem pridat rcp.


1x haji
haji
@afataga (11.10.2020 13:10)
Děkuji za komenty a fotečky! Tvoje placky vypadají velmi chutně, prosím, přidej receptík - určitě se bude hodit. Aj tvoje Chilli con carne bych si dala. Ještě nikdy jsem nedělala, musím se k němu propracovat. Krásnou neděli!
haji
Dnes fúze : vařená strakatá fazole, dušená hlíva na cibulce s paprikou a kouskem salámu, oblanšírovaný mangold, koření - to celé smícháno. Bude to dobré, už se těším!
U nás už v noci lilo jako z konve, ochladilo se. Klidný nový týden přeji všem!
haji
@2010 (12.10.2020 14:29)
Děkuji za koment a fotečku, velmi fotogenické chrumkavé koleno z horkovzdušnej fritézy! Nadělal jsi mi chutě.
kuko95
Táto fotka za zapáči hlavne chlapom ale ani žienky by iste nepohrdli..kúpil som si 2kg kacacich pŕs s kožou a najlepší spôsob ako ich upiecť a zároveň nevysusit je konfitovanie..trvá to síce dlho ale stojí to zato :)))
1x haji
haji
@kuko95 (13.10.2020 09:52)
Děkuji za koment a fotečky, krásné dílo, chutná kačacinka! Jsi šikovný, trefil si to, @kvakac už sa namotal!
1x kuko95
radost
@kuko95 (13.10.2020 09:44)

chááá
a ešte mi povec-prečo si furt starý mládenec..
já mať mladé roky
k tebe do kuchyne by smerovali moje kroky
všetky foto dávaš žravé
aj vnady kačky práve...
mňam
2x haji a kuko95
haji
@zolik (13.10.2020 12:49)
Oh, ty jsi pilná včelka @zolik ! Děkuji za koment a fotečku, aj po mně hoď pár zázvorníků ke kafíčku! Trénuješ na Vánoce, nieje priskoro?
zolik
@haji (13.10.2020 13:05)
Nie, este netrenujem. Zazvorniky praveze super pasuju k uprsanemu a sychravemu oktobru/novembru. S cajom, alebo bielou kavou su famozne.
haji
@zolik (13.10.2020 13:26)
Hmm, hezký podzim si robíš, šikulka! Jdu si uvařit čajík, zázvorníky nebudú, něco vymyslím. Měj hezký den!
frezia68
@haji

Prší a prší a prší.....tak vývar z domácej kury,veľa zeleniny a grizové bezlepkové knedlíčly trocha zohrejú.Mala som v úmysle aj zemiakové placky,ale nemá kto strúhať zemiaky...lenivosť ma opantala.


haji
@frezia68 (13.10.2020 14:36)
Přeji krásný, upršený den! Děkuji za koment a fotečku, tvoja slepačia polievka by mi velmi chutila! S Lenorou to mám také zamotané, chystám se na jablkový koláč a nejsou lidi... haha Takže jak na SK tak v ČR.
haji
@cesminaz (13.10.2020 15:46)
Děkuji za komenty a velmi chutné fotečky, oběd i štrúdlu beru všema deseti! Zvlášť tá štrúdla je famózní...! Prší všude, u tebe, milá Cesmínko, tvořivě a chutně! Hezké úterý!
zolik
@cesminaz (13.10.2020 15:46)
a kedze prsi, tak som sa zabavala aj ja a prave som do truby dala tvoj "Rychly vonavy bylinkovy posuch". Bude k hustej sosovicovej polievke na veceru.
A vymyslam dalej. Lebo uz mam vyhriatu ruru a stale leje.
Strudla je paradna!

cesminaz
@zolik (13.10.2020 16:23)

:-))))))) som sa dobre zasmiala!! No nemáš inú možnosť, kedže neprestalo pršať :-)) musíš vymýšlať usilovne dalej.. Treba sa nejako rozptýliť v tomto škaredom počasí. Nech vám posúch chutí !!!
2x zolik a haji
sovka62
@haji , zázvorníky? Tie milujem od detstva, ale čo som vydatá, piekla som ich len raz. Sama som si napiekla, sama zjedla, nikto z rodiny sa nepridal. Vraj im to nechutí. Chápeš to? Ja nie. Hádam si ich predsa len upečiem, veď vydržia dlho a postupne ich zjem. A keď budú ohŕnať nos, nevadí, ostane mi viac.
1x haji
zolik
@cesminaz (13.10.2020 16:45)
Posuch je fertig, len je este horuci. Musim chvilu pockat, potom pridam Feedback aj pod Tvoj recept.
A nezaprsi a nezaprsi....




cesminaz
@zolik
No ten vyzerá "lecker" :-) nádherný ho máš, skoro ako chleba :-) Vidím robila si z celozrnnej múky, super, aj ja lúbim. Tak dobrú chuť prajem!
1x haji
haji
@sovka62 (13.10.2020 16:59)
Zázvorky buď miluješ a nebo je nejíš. Jsem na tom podobně. Podědila jsem tu chuť po dědečkovi, ockovom oteckovi. Babka piekla zázvorníky iba pro nás dva. Zbytek rodiny jsou opozázvorníci. Já je pekla jednou v životě a to ve škole, v hodině vaření. Doma by mě vydědili. Ale sousedka peče pravidelně na Vánoce, přísun zázvorek mám zaručen.
haji
@zolik (13.10.2020 17:31)
Děkuji za koment a krásné, vřelé a voňavé foto posúcha! Jsi šikulka! Ty "jedeš"! Hlásí, že pršet bude silně a dlouho - si užiješ rúru a kuchyňu, jejda!
Já rozkvasila kvásek na chlebík a nevím jak to zítra dopadne. Měla prodlevu pár dnů. Uvidíme, jestli jedna resuscitace pomohla. Držím si pěsti. A kvásku také.
kuko95
Haji kvakac ďakujem pekne radosť ďakujem za peeeknu rymovacku a stary mládenec hádam ešte nie nedávno som mal 25haha

1x haji
haji
@zolik (13.10.2020 19:26)
Děkuji za koment, fotečku, přání s kváskem, jsi milá! Tyčinky vypadají přímo žravě, velmi povedené dílo! Hezký večer!
cesminaz
@zolik (13.10.2020 19:26)

:-)))) ako dobre že ti celý deň pršalo, samé dobroty si vykúzlila ;-) Ten dážd ťa asi inšpiroval... Neviem, neviem...zdá sa mi, že bez tohto dnešného dažda, by mali tvoji na večeru len tú šošovicovú polievku :-))) Priznaj sa :-)))
zolik
@cesminaz (13.10.2020 20:34)
Priznavam ;-) priznavam bez mucenia. Ale ako si ma odhalila :-)

1x haji
saymona
Mnam tyčinky by som pomrvila cele doseba už dávno som nemala bryndzu:(

Včera boli u nás pyrohy
Brynzove pre snubenca a premna domaci sipkovy a povidlovy lekvár a strúhanka mnam.


1x haji
haji
@saymona (14.10.2020 10:06)
Děkuji za koment a chutné fotečky, bych prva slupla slané pyrohy s brynzou a navrch sladké s lekvárom. Ajajaj... takové chutě mi nadělat...!
haji
@afataga (14.10.2020 10:14)
To sedí!
U někoho déšť vyvolává aktivitu, u někoho Lenoru. Mno a můj kvásek to má se mnou ve shodě, Lenora jako vrata. Ještě chvíli počkám, jestli se něco uděje a pokud ne, zahájím týdenní kváskový ozdravný proces. Moje nervy.
zolik
@afataga (14.10.2020 10:14)
Jejda. Dakujem. Potesilo. Prave vypustame z nadrzi dazdovu vodu do sadu. Susedia si asi myslia svoje - blaznivi Bratislavcania na Zahori. Vyzera to akoby sme polievali :-) Toto je teda picasie

haji
@kvakac (14.10.2020 14:48)
Aj tvoja polievočka vyzerá chutne! Děkuji za komenty, fotečku. Jsem udělala chybu, zeleninová polévka a fazula bez masa jsou na sychravý podzim málo! Ani chlebík nebude, než se kvásek zotaví. Tuším to nejlíp vychytal @kuko95 s kačičkou!
@kvakac doporučuji Archu, plachetnica je malá a vratká! Pamatuj, povezeš aj zviaratka po dvoch, tak šup, daj sa do Archy! Noe pošle plány, už som mu telefonovala.
zolik
@afataga (14.10.2020 19:02)
Aj, aj. A keby len to!
A ked Ta tu uz mam. Hladala som recept na keksiky pre psov. Neviem ich najst. Je to uz par rokov naspät co boli uverejnene a strhla sa pod nimi vasniva diskusia, ze takejto recepty na Varechu nepatria. Nemas ich nahodou ulozene?
Zdravim Ta srdecne!

kucharka
@zolik (14.10.2020 17:38)
Ďakujem. Veruže sa podarila :-))

Na večeru sme mali hovädzie carpaccio so špenátom. Deti to zbožňujú....




zolik
@afataga (14.10.2020 19:30)
Dakujem. Si Poklad! Tam mozno maju, ale ja som momentalne na Zahori. A tu neviem ci maju :-)

saymona
Dúfam ze som ti teda pomohla aspoň kusok ;).
To už zo zvyku
1x haji
haji
@zolik (14.10.2020 19:09)
Snažila jsem se najít ve staré verzi tag pochoutky pro psíky - ale nenašla jsem. Afi ti už 2 recepty od @dorisa vybrala, našla jsem ještě její 3. receptík:  varecha.pravda.sk/recepty/keksiky-pre-moje-psiky3-fotorec...
§

Pravda, toto nejsou recepty z Varechy, kukni, třeba si vybereš i tady:
 www.welovedogs.cz/cs/psi-blog/87...

 www.blesk.cz/clanek/radce-zdravi-a-zivotni-styl-zivo...

 dovolenasepsem.unas.cz/peceme-pro-psy-recepty-na-psi-pamlsky-a...

 www.jaktak.cz/jak-upect-zdrave-psi-susenky-recepty.ht...

 prima-receptar.cz/cukrovi-pro-psy-zkuste-domaci-susenky/...

Letí pozdravení všem a hlavně malým chlupatým kamarádům, už musí být velcí!
haji
@zolik (14.10.2020 16:33)
Děkuji za komentíky a voňavé foto, levandulu milujem!
haji
@kucharka (14.10.2020 17:19)
Děkuji za komenty, fotečky. Vánočka jako malovaná, upletená na jedničku s hvězdičkou! Hovězí carpaccio též vypadá náramně, ještě nikdy jsem neochutnala, hmm Věřím, že dětem chutná!
haji
@kvakac (14.10.2020 18:54)
Děkuji za komenty a fotečky, takovú nádivku beru všemi deseti, já bych se nedělila! Dáš recept? Ať vím, jak ji děláš ty. Každý máme svoje chutě a vytunění. Teď neusnu...
1x kvakac
zolik
@haji (14.10.2020 21:54)
Haji, dakujem. Pekne si ma zasobila psacimi receptami. Si najlepsi poradca na tejto stranke. Mam co robit. Mame v rodine Corru a jej tri 5-mesacne stenata. Posielam foto stenata Bonny.




haji
@zolik (14.10.2020 22:22)
Haha, to přeháníš... Děkuji za kouzelné foto, Bonny nemá chybu! Jestli se nepletu, tak 3 štěňata této velikosti umí sežrat datum v kalendáři i s majitelem nemovitosti! Rúra u vás nevychladne... Hezky si to užívej!
cesminaz
@zolik (14.10.2020 16:33)

:-)) ked neprestane pršať, ešte sa nám z teba stane Popoluška ;-)))) Od zábavy začneš triediť šošovicu s kukuricou :-DD
kvakac
@haji (14.10.2020 22:03)

Podstate so využil čo chladnička a dom dal. Staré rožky som namočil do mlieka a potom z nich vytlačil mlieko na hmotu som dal vajcia na každý rožok jedno. Pridal dve domáce klobásky dve uhorky a tvrdý syr z chladničky posypal soľou, pridal sušenú cibuľu a sušený cesnak. Hrniec potrel olejom. Hmotu som dal do rúry na 200°C prikryl a po 40 minútach bolo hotové. Až mi zdvihlo pokrievku čo to napuchlo, ale aj tak bolo hotové. A večera eňo - ňuno.
1x haji
haji
@kvakac (15.10.2020 06:39)
Děkuji za rychlou a vyčerpávající odpověď. Na fotu jsem právě viděla něco, co nedávám - kyslú uhorku. Pokládala jsem to za olivy. Krásně sa ti upiekla dozlatova! Pravdu máš, chladnička někdy volá po nových kombinacích. Mně zpravidla rožky neostanú. A když ano, šupajdí na panvicu s vajcom a kúskom syra, uzeniny. Plnku miluju. Když peču plněné kuře, plnka zmizne prvá... Měj hezký den!
mamec
@cesminaz (15.10.2020 05:26)
Ja sa veru na Popolušku hrám, rozbíjam oriešky. Už 3 dni a tie šaty a črievičky nie a nie nájsť :-)
haji
@mamec (15.10.2020 09:56)
Nezávidím. Snad alespoň jdou dobře rozbíjet! Ať se dílo daří! Šaty a střevíčky si radši kup sama, bůhví co dnes do těch Popelčiných oříšků firma dává...
P.S. U nás je dnes hezky, dokonce slunečno!!!! Půl republiky zase plave jako koťata, druhá půlka kokoviduje. Už aby se tento rok dopršel k Silvestru, je na čase. "Srandy" bylo dost.
1x mamec
mamec
@haji (15.10.2020 13:49)
Aj u nás sa dnes slniečko ukázalo.
Tiež mám občas pocit, že tento rok by už radšej mohol skončiť, ale vieš ako hovoria optimisti: "Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie!" :-)
1x haji
haji
@mamec (15.10.2020 14:51)
Máme to za pár, za 2,5 měsíce je tu Silvák, i proto jsem si dovolila vyslovit malý bonmot, haha
Hezký den!
Já jsem zahájila dnes v 10.00 hodin posilovací proces mého kvásku, našla jsem si na netu postup, uvidíme. Optimismus potřebujeme oba, zepředu i zezadu!!
1x xxxl
zolik
@cesminaz (15.10.2020 05:26)
Cha,dnes napodiv neprsalo, tak som isla na Velky nakup a nakupila som si robotu....
Od zajtra ma zase prsat A prsat. Popolusku prenecham @mamec. Nemam oriesky a s orechami to toho roku tiez vyzera velmi biedne

cesminaz
@zolik (15.10.2020 17:27)

Včera bolo aj u nás pekne, ale dnes zasa len pršalo :-/ Dnes som bola totálne lenivá, spravila som len jablkové muffiny :,) Jedlo bolo ešte zo včera - Guláš hovädzí... Ešte zajtra má byť zamračené, ale potom vraj už celkom pekne, slnečno. Slnko bude síce zubaté, ale aspon bude :-)) aspon u nás.
2x zolik a haji
cesminaz
@mamec (15.10.2020 09:56)

Jaj počkaaaj..:-))) nie sova... tie jej spadli do lona, už si spomínam :-) Sova jej len húkala, ktoré kedy má otvoriť ;-))
1x haji
zolik
@cesminaz (16.10.2020 20:35)
Ty si to pekne domotala :-)
Tie 3 oriesky cinkli Mensikovi do nosa ked podriemkaval na saniach
1x haji
zolik
@cesminaz (16.10.2020 20:27)
U nas cely den prsalo a aj prsi a prsi. Varim (este stale) uz 6 hodin gulas z danielieho krku, ale velmi pomaly, pomalicky (lebo prsi). Medzi tym som vyhadzala a upratala spajzu. Vcera som kupila 1,5kg kacacich pecienok, tak sa idem hrat dalej. Pozdravujem Ta!

1x haji
cesminaz
@zolik (16.10.2020 20:48)

Ahaaa.. máš pravdu! Ked išiel naspäť z toho trhu :-)) No, dávno som tú rozprávku nevidela :-)
1x haji
zolik
@cesminaz (16.10.2020 21:14)
Cast som nalozila na 48 hod do marinady podla receptu od @radox1 na Kacaciu pastetu. Cast som zamrazila aj so 4 kacacimi krkmi a neskor ich urobim plnene, lebo som aj styri kacky kupila. A cast je este v chladnicke a spekulujem co s nou :-)


haji
@cesminaz (16.10.2020 20:27)
Děkuji za komenty, máš dobrú náladu! haha Hovězí guláš i jablkové muffiny jsou velká dobrota. Už jsem si říkala, že všechny osvítila hyperaktivita, jen mě Lenora. Kousek spravedlnosti být musí... haha Krásnou neděli!
haji
@zolik (17.10.2020 21:13)
Ty "jedeš" jako pila! Paštiku, pečenú kačičku, br. knedlíky, kapustu... tiše závidím. A v záloze máš psí dobrůtky. Nejsi ty chobotnica?!?
haji
@afataga (18.10.2020 12:49)
Děkuji za koment, odkaz i fotečku - tvoje variace by mi velmi chutila!! Kuře miluju ve všech podobách a táto podoba je super! Díky za inspiraci a přeji krásnou neděli!
haji
@zolik (18.10.2020 13:03)
Provokační foto i text! Mně by chutnalo. Kačku nemusím často, ale už jsem ji předlouho neměla... teď mám utopenú klávesnicu. Krásnou neděli! U nás dnes neprší!
haji
Krásnou neděli přeji všem!
Dnes jsem se hrála s loupáním kaštanů na tinkturu. Už je hotovo, oloupáno, pokutrováno, zalito alkoholem. To celé bez pohádky, uf. Jdu vařit filé na másle s br. kaši. Mám skluz. Hodily by se ještě jedny ruky na mytí nádobí. Už moje babka mi říkávala, že dokážu ušpinit všechno nádobí v domě. K tomu následovala úvaha o tom, co budu dělat, když ona už tu nebude? Babi mi dělávala sparingpartnera a pravidelně myla nádobí. Co bych dělala, myju nádobí sama a vzpomínám s láskou na babi. Ta sedí nahoře v první řadě a dobře se baví!
1x mamec
mamec
@haji (18.10.2020 14:21)
A pomáha ti tá gaštanová tinktúra?
haji
@mamec (18.10.2020 14:49)
Dnes jsem ji dělala prvně. Kamarádka ji používá léta, chválí si ji. Užívám dlouhá léta i Aescin v tabletách, ten mi dělá vnitřně na cévy hodně dobře. Také mám nějaké gely, masti s kaštanem koňským z lékárny, též nožkám uleví. Hezkou neděli přeji!
haji
@kucharka (19.10.2020 15:54)
Děkuji za koment a fotečky, bagety jako malované se ti povedly!
kucharka
U nás je sezóna ovocia zvaného “chirimiya” (čirimoja)... neviem, ako sa volá po slovensky, na googli po česky mi povedalo, že je to annona :-))
Nieje to jednoduché jesť, ovocie má veľa veľkých kôstok, ale keď to zvládnete pochutnáte si na sladučkom ovocí.




siuuu
@kucharka (19.10.2020 17:43)

Juuj, toto sladučké ovocie mám veľmi rada - vždy keď sa dá u nás kúpiť si na ňom pochutnám.
1x haji
haji
@luwinka (20.10.2020 16:31)
Děkuji za koment a fotečku, tvoje zeleninová polévka by mi určitě chutnala a určo i tvarohové buchty!
haji
@luwinka (20.10.2020 16:32)
To sú buchty na pare, ty je plníš tvarohem? Jejda!
haji
@luwinka (20.10.2020 16:33)
Haha, už to vidím, to byl mezikrok pred pečením! Krásné buchty, zlatavé...
saymona
Mnam mnam mnam. Tvarohové buchty. U nas dneska vyvar a spizy


1x haji
haji
@saymona (21.10.2020 13:21)
Děkuji za koment i fotečky, mně by moc chutnalo, tvoje špízy bych si dala hned!
haji
Byla jsem včera na nákupu ve městě a dnes jsem si dala řetězec. Teď se dočítám na netu, že jsme došli k dalším a to tuhým omezením. Uf Ještě že mám trénink z jara a konce léta. Se dějí věci. Dnes nevařím, bude oběd z papíru.
kvakac
@haji

Dnes morčacie stehno horné bez kostí ( to je krůtí ) upečené pekne do červena. Dal som len na to domáce grilovacie korenie a podlial vodou, nič iné a hľa takáto dobrota sa upiekla. K tomu zemiaky a obed parádny. Pekný večer želám.


haji
@kvakac (21.10.2020 18:48)
Děkuji za koment a foto, nadělal jsi mi chutě. Jsem odchovaná na králících a morkách. Morák mě neměl rád, věčně mě jako děcko honil. Nedejbože, když jsem měla červený kabátek, bídák!
haji
@cesminaz (21.10.2020 19:49)
Děkuji za komenty, fotečky a pozdravení. Chutné dobroty jsi navarila, napiekla, milá Cesmínko! Beru všechny tři chody, hmm Přeji krásný podzim, u nás je teploučko, sice trochu větrno, ale neprší už několik dnů, sluníčko se snaží. Pevné zdraví všem!
haji
Dnes bude játrová omáčka. Dělám z bravčovej pečene, se smetanou. V případě zájmu písnu detail. K tomu knedlík. Jde jíst i s chlebem. Nadále ozdravuji kvásek. Zatím to vypadá dobře.
Přeji všem krásný podzimní den a pevné zdraví!
2010
@haji
Cestovat sa neda, tak aspon fuzia na taniery.
Korejsky pikantny mrkvovy salat, perzska ryza dracom a klasika kuraci rezen.




haji
@2010 (23.10.2020 13:52)
Děkuji za koment i fotečku, dobrý nápad cestovat napříč mezinárodní kuchyní.
haji
Dnes kuřecí vývar. S adrenalinem, bo mi brácha přišel nahodit settopbox. Moje nervy...
Chlebík včera vyšel jaký taký. Další ozdravné kolečko kváskové je na spadnutí. A pořád se něco děje.
Zítra kuřízek s br. kaší. Přeji všem klidný víkend, pevné nervy a ještě pevnější zdraví!
haji
@luwinka (25.10.2020 14:58)
Děkuji za koment a fotečku, dobrý obedík si navarila, vyfotila. Mně by chutnalo. Obdiv, jistě si děláš svoje knedle, vypadají moc dobře.
haji
@afataga (26.10.2020 11:08)
Tiše závidím, jak dobrý obed, tak záhradu s fešákom! Děkuji za komenty a krásné fotečky.
kvakac
@afataga (26.10.2020 11:07)

Mňa by zaujímalo akú teplotu si na to použila? Či horúci vzduch? Aj ja by som to chcel mať také chrumkavé mňám.
1x haji
afataga
@kvakac (26.10.2020 14:43)

190° teplovzduch+spodny ohrev cca 35 min., pred vlozenim do rury na kazdy kusok lyzicku masti.
Bedla je na panvici na masti.
2x haji a kvakac
haji
@kvakac (27.10.2020 11:18)
Děkuji za komenty a fotečky, dobre si sa vynašiel! Oboje musí být výborné! Též mi vyvstane improvizácia, bo ostane br.kaša a šampióny a pár dalších surovin, ktoré volajú po zpracovaní. Čekáme další vítr, jako by nestačil ten v uplynulých dnech. Hezký den přeji všem! Držme sa!
haji
@cesminaz (27.10.2020 16:33)
Děkuji za komenty, fotečky a pozdravení. Velmi vděčné musí twistery být, hmm a muffinky též volají po koštovke... slintám do klávesnice. Ale není to tak hrozné, bo jsem právě dovečerala hrianky s kúskom salámu, syra, vajíčka a červenej papriky. Zdravím na dálku tebe i celou rodinu!
haji
@kucharka (27.10.2020 17:27)
Děkuji za koment a fotečku, pěkný koláčik, o chuti nepochybuji. Vidím, že frčí kakaové dobroty!
kuko95
Pomaly pečené kolenko..to vždy poteší..príloha ľubovoľná..ja cesnakovy rožok a uhorka :D
2x kvakac a haji
kuko95
@afataga (26.10.2020 11:07)

Ja som tiež zo srandy skúšal "vysmazat"v rúre Dolné kuracie stehná a fakt to nemá chybu je to oveľa chutnejšie a hlavne šťavnatejšie ako v oleji ...aj to tvoje nemá chybu fajne to vyzera
afataga
@kuko95 (28.10.2020 08:20)

v rure je len karfiol, bedle su na panvici na masti, raz som ich skusala v rure a boli suche, ani rezne mi z rury nechutia, ale fasirky su dobre a mas ich vsetky naraz
2x kvakac a haji
2010
Ked uvidite v azii na menu nazov, chinese special rice, vacsinou van donesu vydlabany ananas s kuskami vmiesanymi do ryze, plus vsetko ine ( krevety, kuracie maso, omeleta, kesu...vsetko co maju v kuchyni.
Tak aj u nas sa dnes vycistila ladnicka.







haji
@kuko95 (28.10.2020 08:16)
Děkuji za koment a fotečku, mně by chutnalo, krásně vypečené kolienko!
1x kuko95
haji
@2010 (28.10.2020 09:59)
Děkuji za koment a krásné foto, s radostí bych ochutnala. Efektní servis!
haji
Dnes k snídani rohlíková omeleta se salámem a syrom Koliba. Dobrota!
2010
Robit z domu ma aj vyhody. Na experimentovanie je viacej casu. Tak sa vyrobila taka tropicka verzia coleslawu s anansom, a nas oblubeny vyprazany karfiol s cudnym menom aloo 65





haji
@2010 (30.10.2020 16:24)
Super obed, děkuji za koment i fotečku, tvoj experiment bych ráda ochutnala, jsi šikovný!
haji
@zolik (30.10.2020 17:17)
Děkuji za koment i foto, vaši psíci se mají jako na kraji v nebi! Jestli máš na mysli kolektivní karanténu, tak v tom spolku jsme všichni. Aj osobní je nic moc kšeft. Držme se!!
P.S. Jednu sardinkovú kostečku si prosím...
1x zolik
zolik
@haji (30.10.2020 19:52)
Haji, nasa vlada nariadila nasim psom, ze mozu ist len 100 metrov od domu a potom supsup domov. Tak nech to maju aspon osardinkovane :-)

1x haji
haji
@zolik (30.10.2020 20:48)
Máte to přes kopírák jako u nás. Klidný víkend přeji všem. Držme sa!
radost
@haji (31.10.2020 05:34)

ťažko bude kľudný
to čo sa u nás deje dnes
ten des
vás "zajtra" čaká
až ma to kvôli potomkom ľaká..
1x haji
haji
Dnes hovězí maso na houbách, jasmínová rýže, rajčatový salát z posledních domácích rajčat. Dobrou chuť k nedělnímu obědu!
haji
@afataga (1.11.2020 12:50)
Děkuji za komenty a fotečky. Dobrý obedík si navarila, co je hubové je prudce jedlé, može byt aj nefotogenické. Hovězí po burgunsku jsem ještě nerobila, ale to se změní. Letí pozdravení!
Já nakonecc měla k obědu huby zapékané s brambory, se smetanou, kouskem anglické, sýrem. Volal brácha, že mi veze ještě teploučký oběd. Jedla jsem opatrně. Bo žlučník nikdy nespí. Moje hvězí na houbách počká, alespoň se naleží.
haji
@luwinka (1.11.2020 14:26)
Děkuji za koment a chutné foto. Také jsem gulášová a už mám absťák, nadělala jsi mi chutě. Zdravím!
cesminaz
A kedže víkend bez sladkosti nemôže byť, tak som tiež len tak narýchlo upiekla zopár krúžkov jabĺčok :-) Taká malá spomienka na detstvo ;-P Pekný večer prajem!




haji
@cesminaz (1.11.2020 17:29)
Děkuji za komenty a fotečky, mně by u vás chutnalo. A nebojím se napsat, že vždy! Šošovicová polievka je moje nejoblíbenější, mašličky se sýrem bych brala obouruč a s jablky v těstíčku jsem na tom jako ty, Cesmínko - též vzpomínka na dětství. Maminka je nedělala často, ale někdy se mi je podařilo "vykňučet". Velká dobrota! Hezký večer aj k vám!
1x kvakac
haji
@kvakac (2.11.2020 12:43)
Tyjo, polievka aj kačička v tvojom podaní musí být výýbornéé! Nadělal jsi mi chutě, hmm Díky za komenty a fotečky. Jsi velmi šikovný kuchár, klaňám sa!
1x kvakac
kuko95
@kvakac (4.11.2020 18:20)

Varis presne podľa mojich chutí :))) na dneska fazulovicu s klobaskami a riadne chilli je to mňamka
2x haji a kvakac
haji
@kvakac (4.11.2020 18:20)
Děkuji za komenty a fotečky, hubová polievka nemá chybu, věřím, že i rizoto je u vás v oblube.
1x kvakac
haji
@kuko95 (4.11.2020 18:57)
Díky za koment a inspiraci, fazulová polievka je aj moja oblúbená.
1x kvakac
haji
@2010 (5.11.2020 07:13)
Děkuji za koment a fotečku, povedený experiment! Žemlovú knedlu jsem také ještě nikdy nedělala, o chuti nepochybuji.
haji
Dnes kváskový chlebík. Kvásek je takový jaký je. Pomalejší, chlapec... musí se po mě opičit. No co už. Není vše takové, jaké by jsme chtěli. Hezký podzimní den přeji všem! U nás zatím svítí sluníčko.
saymona
Mnam dúfam ze sa podarí. U nás dneska kyslá kapustová polievka, špagety s mletým mäsom a dukatove buchtičky. PEKNY DEN ;)

1x haji
haji
@saymona (5.11.2020 12:56)
Ahojík! Děkuji za koment, takovú dobrú kapustovú polievku bych si dala hned, aj to ostatné. Na špagety se chystám. Dukátové buchtičky jsem nejedla několik desítek roků. Chtěla bych být u vás mucha...
Chlebík zatím kyne. Celkem dobře, Bych poslala po holúbkovi na košt, celý ne, to by si mohl holub strhat bříško aj krídla, haha Pozdrav všem u vás doma!
haji
Kváskový chlebík vyšel dobře. Dnes světlejší, po rozkrojení jsem se lekla, že je nedopečený, ale je to dobréé! Dokonce se mi podařilo uchránit rybičky a urobit rybičkovú pomazánku, zázraky se ještě dějí. Hezký večer všem!
haji
@mamamaria1 (6.11.2020 08:17)
Děkuji za koment a držím pěsti, ať sa čokoládová torta vydarí! Peknú oslavu a oslavenci pevné zdraví!
zolik
@haji
Moja Mama urobila kysnutu babovku. Je fantasticka, ale za chvilu uz nebude :-(


1x haji
mamamaria1
@haji (6.11.2020 10:13)

Ďakujem, podarila sa celkom dobre :) Len zrovna oslávencovi sa s nej neujde, lebo je ešte príliš malý :) Dúfam, že bude chutiť. Čokoláda s banánom


1x haji
haji
@zolik (6.11.2020 18:10)
Děkuji za koment a fotečku, krásná kysnutá bábovka, o chuti nepochybuji. Že mizla rychlostí světla je jasné. Husarský kousek odfotit alespoň porci, děkuji!
haji
@mamamaria1 (6.11.2020 18:33)
Děkuji za koment a foto, dort vypadá náramně, jsi nesmírně šikovná! Jonáškovi vše nejlepší a hezkou oslavu!
kuko95
@afataga (7.11.2020 12:51)

Strašne ľúbim.hlavne diabolský.ale nemáš to dáke suché??neviem možno zvyknutý z obchodu tam je to ponorené v majonéze ale ten tvoj na obrázku mi tak príde sucho.mozno len zle vidím :D kačička fajnovo pečená rád ju robím v tuku ta masť sa dá potom ešte veľa x vyuzit
afataga
@kuko95 (7.11.2020 13:28)

nie je suchy, nejako sa ta majoneza zriedila a klesla ku dnu, dost som jej dala, treba naberat aj zo spodu, ja si na to este sypem drvene chilli :-)
2x haji a kuko95
haji
@afataga (7.11.2020 12:51)
Děkuji za komenty, fotečky - pražský salát vypadá moc chutně, aj kačičku s červenou kapustou bych si dala. Samé dobroty robíš!
haji
@zolik (7.11.2020 16:33)
Děkuji za komenty i fotečky. Slepačia polievka dodá silu aj zdravie. Aj u nás bolo slnečno. Krásné tvořeníčko zo šipkov, máš na to na všetko tým? Hezký večer všem!
kucharka
A na večeru sme mali ( včera ) toast s tuniakom z konzervy, s pár kúskami studenej pečenej papriky, olivami a ančovičkami. Je to dobrota prvej triedy! :-))


1x haji
haji
@kucharka (7.11.2020 21:04)
Velmi pěkně děkuji za komenty a fotečky. Velmi dobre si napiekla. Krásný a chutný chlebík aj roláda. Jsi šikulka. P.S. Aj mě drží rybí nálada. Včera jsem opět dělala rybí pomazánku. Padla za vlast! Tvůj toust s tuniakom nemá chybu, hmm
haji
@mamamaria1 (7.11.2020 20:35)
Děkuji za koment a fotečku. Máš můj obdiv, kebab vyzerá úžasně a určitě aj úžasně chutí!!
haji
Dnes vařím zeleninovou polévku, fúze pórek, mrkva, brambory na kousku másla, libeček. Dělala jsem i nepečený jablkový dort - vykopávka s názvem "Mokrý pes". Rozvařená jablka s pudingem, proložené piškoty. Už chládne. Dělám intuitivní množství, dnes bylo základní masy o trochu méně, bude nižší. Krásnou neděli přeji všem! U nás opět slunečno. Hurá!
Dnes se mi super seká Varecha chjo
haji
@luwinka (8.11.2020 13:38)
Děkuji za koment a fotečku. Mně by moc chutnalo! Já se k plněné paprice ne a ne propracovat. Ostuda!
janeg
Dnes živánska z krkovičky a kuracích pŕs so zemiakovým šalátom (v smutnej verzii bez vajec a kukurice, ktoré nemôžem)


1x haji
haji
@janeg (8.11.2020 19:03)
Děkuji za koment a fotečku, dobre si navarila, mně by chutnalo, aj verze bramborového salátu, můžu ho ve všech podobách.
zolik
@haji
Dnes bola narodeninova torta na zelanie: orechovy korpus, kavovy krem a vela slahacky.
Ako bonus som vyrabala cokoladove listy. Ako podklad posluzili listky popinavej ruze.



1x haji
haji
@zolik (9.11.2020 16:14)
Děkuji za komenty a fota torty! Jste se, dámy, roztortovaly, haha Povedená torta, mě by chutnalo, bo spojení čokoláda, orechy, šlahačka nemá chybu, hmm Aj čokolisty nemajú chybu, jsi šikulka!
Všechno nejlepší k narozeninám přeji oslavenkyni/oslavencovi!
kvakac
@zolik (9.11.2020 16:14)

Z akého materialu je tá torta, že drží na tanieri aj opačne a nespadne. Hm - hm.
1x haji
haji
@kvakac (9.11.2020 20:01)
Děkuji za koment a velmi chutnú fotečku! Tvoj obedík, perkelt, bych si hned dala, hmm
@kvakac so @zolik máme takú dohodu, že levitující fotografie jsou pro můj mozek jako balzám, mosíš otočit v hlave. Tak cvičíš mozok - prevencia proti "alze" /rozumej Alzhaimrovi/!
haji
@cesminaz (9.11.2020 22:28)
Děkuji za komenty aj fotečky, lúpané briošky beru celý plech a aj kridielka s hráškovou ryžou! Moc by mi chutnalo, hmm Krásné pozdravení letí!
haji
Dnes jsem dokončila plackování. Uf! V neděli odpoledne jsem dělala placičky z pohanky s hráškem. Mno, to nebyla žádná výhra. Spíš trest. Hmota se lepila jako čert a placičky při smažení 2x. Když jsem udělala tenší, chytly se úplně k panvici a když vyšší, tak byly lepkavé uvnitř. Ostala mi menší polovina těsta. Dnes jsem do těsta doplnila mrkvu, celer, salám, sýr,kousek slaniny, krupicu a hojně koření. Uf Zalepená celá kuchyň. Teď se ty potvorky pečú v rúre. Uf Chtěla jsem něco nového a neotřelého. To se naplnilo vrchovato... hlavně to neotřelé - nejde umyt! haha Krásný den přeji všem!
2x mamec a staja
haji
Placičky jsou upečené, i tvar drží. Hurá!
mamec
@haji (10.11.2020 13:26)
Heslo našej rodiny: "Každé vegetarianske jedlo je lepšie, keď sa robí na slanine." :-)
jerica
@jerica (10.11.2020 20:25) Stehná z kuraťa na zelenine, (mrkva, zeler, pôr, karfiol.) ryža , ľadový šalát s citrónovou vodou, obloha, plátky jablka.


1x haji
jerica
Včera 9.11.20 špagety s nivovou omáčkou, br.panenka. obloha ľadový šalát rajčiny,balsamikový ocot.


1x haji
haji
@mamec (10.11.2020 17:48)
Trefa! V neděli to bolo vegetariánské placičkování, potrhané a napité z opékání. Dnešní placičkování ze zvrhlo v upratanie zbytkov z chladničky. Musím uznat, že dnes už to mělo fazonu aj chuť haha
1x staja
haji
@jerica (10.11.2020 20:39)
Děkuji za komenty a fotečky. Mně by chutnalo, jak kuřecí, tak bravčové v tvojom podaní. Vidím bohatú oblohu a rozmanité chutě, máš dobrú fantáziu. Máš můj obdiv, jsi šikulka!
1x jerica
haji
@jerica (10.11.2020 20:29)
Velmi pěkně upravené jedlo na tanieri, jen co je pravda. Snad se tam propracuji, díky za inspiraci!
zolik
@haji
Ahoj Haji,
U nas dnes dubakova omacka, parena knedla a k tomu morcacie sote (take skor gulasovite). Fotit som nestihla, tak Ti aspon posielam jedneho z ucastnikov omacky




haji
@zolik (11.11.2020 13:50)
Děkuji za koment a fotečku, tiše závidím taký úlovok, je to dubák macek!
haji
@kvakac (11.11.2020 17:19)
Děkuji za koment a foto, jsi muž činu! O chuti nepochybuji, odvahu máš také. Já bych vejce "objela".
1x kvakac
kvakac
@haji (12.11.2020 08:20)

Prečo odvaha skúsim a hotovka. Potom môžem posúdiť. Vajcia boli náhodou dobré, trochu černejšie od dlhého pečenia, ale chutne. Len v noci bolo treba častejšie vetrať, lebo som ich zjedol tri. Aj to patri k životu, aspoň vedia, že som som s nimi a žijem.
zolik
@haji
Kedze maju stence dnes 1/2 roka a rodina mi zatrhla urobit poltorticku ;-) maju aspon keksiky - tuniakove kolecka.
Nezda sa to, ale je ich 75 kusov



haji
@zolik (12.11.2020 12:51)
Děkuji za koment a chutné foto. Všechno nejlepší štěňátkům, ať se jim daří a jsou šťastné a spokojené!! Hned bych dala testovací kolečko, tunika milujem!! Pěknú oslavu!
haji
@saymona (12.11.2020 14:14)
Děkuji za komenty a fotečky, krásné vánoční ozdoby, vy jste doma šikovní! Počítám, že je to kolektivní dílo. Velmi pěkné ozdoby, rozmanité výlisky! Ať se dílo daří!
kvakac
@haji

Dnes obed s jedného hrnca - bravčové plece s tekvicou hokaido spolu zapečené. Jednoduché a dobré.


1x haji
haji
@kvakac (13.11.2020 18:22)
Děkuji za koment a fotečku, toto je jídlo pro mě, dietní, dyňové a ještě z jednoho pekáče. Mně by moc chutnalo.
1x kvakac
haji
Dnes pracuji na kváskovém chlebíku. Kvásek je sice lenivý, ale nějak to spolu zvládneme. Přeji všem klidný víkend a hlavně pevné zdraví!!
1x kuko95
kuko95
Pomaly pečené bravčové rebrá..to proste chces :)))
haji
@kuko95 (14.11.2020 13:17)
Přesně, také chutné žebra chcem!! Mno, ale není mi to k ničemu, jen ke slintání.... haha Díky za koment a fotečku, co teď budu dělat, mám jen svoje žebra... hmm
1x kuko95
haji
@zolik (14.11.2020 16:28)
Super voňavá práce, miluju topit sádlo, oškvarky jsou super dobrota, ještě teploučké... nadělala jsi mi chutě!! Dodám chlebík, za chvílu půjde do trouby.
2010
@haji
U vas do zimy u nas do leta, brazilske ceresne dozrievaju, ze vraj buduci super food, 50 x viac cecka ako citron?




1x haji
haji
@2010 (15.11.2020 11:22)
Moc děkuji za koment i foto. Vždy mě potěšíš něčím novým, zvláště informace z rostlinné říše ve mně nabudí radost a ozvou se rodové instinkty, haha Velmi zajímavé ovoce, takto krásně zblízka vyfocené, velký dík. Brazilské třešně musí být dobrota, hmm Samotnou mě překvapilo, že patří do čeledi myrtovité Myrtaceae, pohled na listy Eugenie tomu nasvědčují.
 cs.wikipedia.org/wiki/Eugenie...

Po přečtení informací z wiki mi došlo, že je možné pěstovat i u nás, v květináči, bo nejnižší teplota nesmí klesnout pod 10°C. Např. zde je stať přímo o Eugenia reinwardtiana /původ Austrálie/:  dzungle-eugenia.webnode.cz/syzygium-smithii/...

Ještě jednou děkuji a věřím, že radost z poznání nového potěší víc lidiček.
zolik
@haji
Ahoj Haji, ako si zvladla tvoj lenivy kvasok? Rozkyval sa?
U nas dnes polievka z morcacich kridel a Medove Rebierka podla receptu kuchara od Cierneho psa. Tie rebierka boli priam zazitkove. Mastni sme boli az za usami :-)

1x haji
kuko95
@zolik (15.11.2020 19:50)

No to je nádhera.par príspevkov nad tebou som tiež pridal rebra to nebude náhoda :))) ja som svoje rozdelil na polovicu skráti to dobu pečenia..tie tvoje sú naaadherne
2x haji a kvakac
zolik
@kuko95 (15.11.2020 20:06)
Dakujem za mily komentar. Robila som pre 4 dospelych. Bol to 1,5 kg kus a rustikalne naservirovane - to znamena, rovno s pekaca, rukami a chlieb nam padal do vypeku. Nebolo to planovane, ale ked taky krasny kus vidis u mäsiara (nie v obchode) neda sa uhnut pohladom. Ved to asi poznas aj Ty.
haji
@zolik (15.11.2020 19:48)
Děkuji za koment aj fotečky velmi povedených rebierok! Že kuchár od Čierneho psa, to je dobré! Horší by byly žebierka od čierneho psa haha Nadělala jsi mi chutě!
Kvásek se rozkýval, vím že není ve formě, dávám mu delší dobu na rozkvas. Není to ideální, ale co je dnes ideální. No a včera před zahájením zpracování kváskového těsta mě chytl "houser". Na pekáči by byl ideální, ale v zádech není o co stát... Chlebík vyšel chutný aj vzhledný. Hurá!
Letí pozdravení s přáním pevného zdraví všem!
haji
Už kolem šesté hodiny ranní jsem dala pomalit diviačie stehno a bravčovú krkovicu, klasika koření, cibula, trocha sušeného cesnaku. Tentokrát robím "slow".
1x kvakac
kvakac
@haji (16.11.2020 06:58)

EJ bisťu to by som si dal. Napíš potom ako sa ti ti to vydarilo. Ja mám podobné čosi v chladničke. Bravčová krkovička a jelenia nožina ( močing). Tiež to skúsim koncom týždňa.
1x haji
haji
@kvakac (16.11.2020 09:06)
Dopadlo to celkem dobře. Už na začátku jsem tušila, že bude problém ve velikostech masa. Krkovica bola na silnější plátky a diviak na kosti /tak tak se vešel do hrnca/ z větší části levitoval. Jak se maso diviaka začalo oddělovat od kosti, tak jsem je ořezala a vložila dodělat. Krkovica se zvětša rozpadla na kúsky. Ale to nevadí. Chuť je výborná. Před chvílí jsem hrnec vypnula, pomalilo se low cca 7,5 hodiny. Trochu musím přizvednout pokličku párátkem, nemá průduch na odvod páry. Uznávám, že je lepší dát maso bez kosti, ale na vykostění jsem neměla pomyšlení. Můj houser žije třetí den svým životem. Kdyby to šlo, nacpu ho do pomalého hrnce také... Zajtra urobím cuketové zelí /prívarok/. Mám poslednú cuketu na balkone. Tolik hlášení, milý @kvakac . Přeji fajnové pomalení, ať se daří!
1x kvakac
haji
@cesminaz (16.11.2020 22:43)
Ahojík, Cesmínko, ráda tě vidím! Děkuji za komenty a fotečky, oboje by mi chutnalo. Jsi pilná včelička a pro své milé uděláš a upečeš s láskou cokoliv. Hezké dny a pevné zdraví tobě i celé rodině!
haji
Nakonec jsem k včera udusenému masku uvarila ryžu. V jednoduchosti je síla.
kvakac
@haji (16.11.2020 13:44)

Tak tu je foto jelení močing a bravčová krkovička v pomalom hrnci. Podľa tvojej napovedy urobené. Veru chutilo a riadne. V hrnci.


1x haji
kvakac
@haji (16.11.2020 13:44)

A na tanieri. Manna u ústach - dobré si to vymyslela. Dokonca to jelenie mäso bolo ešte jemnejšie ako bravčové. Vďaka za nápad.


1x haji
haji
@kvakac (19.11.2020 13:51)
Děkuji za komenty a fota! Velmi povedený obed! Jsem ráda, že vám chutilo. Mám ráda pečený, dusený mix masa. Jedno obohatí druhé. Pomaláč je bonus, který zabezpečí, že nič neprihorí a pracuje téměř bez dozoru haha Já mám už třetí den můj mix s rýží a ještě je tam i na zítra. Ani náhodou nevařím každý den.
1x kvakac
haji
@jerica (19.11.2020 14:25)
Děkuji za koment a fotečku, tvoje kapustové fliečky vypadajú fajnovo, s radostí bych ochutnala. Přiznám se, že je nedělávám - ale to se může brzy změnit.
haji
@jerica (19.11.2020 14:25)
Jo a obdiv, kapusta vypadá velmi svěže, dáváš domácú sudovú kysnutú?
1x jerica
jerica
@haji (19.11.2020 15:12)
Je to na sladko, jesenná kapusta, na kapustové fliačky najlepšia je skorá, tú máme najradšej.
2x haji a zolik
haji
@jerica (19.11.2020 23:41)
Děkuji za přiblížení, to mě nedošlo, že je to na sladko! Ano, aj ja miluju skorú kapustu. Je jemnější strukturou i chutí. V tom jsem po ockovi.
Jsi milá a trpělivá, díky a přeji krásný den, pevné zdraví!!
1x zolik
haji
Dnešní vaření, pečení jsem pojednala celkem klasicky. Pečený jelítkový a jitrnicový prejt, k tomu brambory vařené ve slupce. Kdeže jsou časy, kdy jsme dostávali domácí jelítka a jitrnice... teď to jistí velkovýroba. Ještě musím otevřít sklenici kyselých okurek. Jistota je jistota. Žaludek potřebuje dačo kyslé k takové dobrotě.
Přeji všem krásný víkend! U nás krásně svítí sluníčko, ochladilo se, zima se hlásí o slovo.
1x zolik
zolik
@haji
Ahoj Haji,
Advent sa pomaly blizi tak sa robili medove rolady. Plnene su slivkovym lekvarom z vlastnej produkcie, sekanymi orechmi, rumovymi hrozienkami a posypane mandlami. Vysli 4 kusy.




1x haji
mamec
@zolik (21.11.2020 19:55)
Peknučké sa ti podarili!
Robievala som ich, ale mne vždy popraskali.
2x haji a zolik
haji
@zolik (21.11.2020 19:55)
Děkuji za koment i fotečku. Mně by moc chutnalo! Přiznám se, že jsem ještě takovú medovú roládu nerobila, ale vždy ju velmi obdivujem a když mohu ochutnat, vznáším k oblakům hmm Otázka: Je taká roláda trvanlivá?! haha Do Vianoc daleko...
1x zolik
haji
Už se vaří brokolicová polévečka. Brokolica, máslo, mrkva, kousek pastrnáku, cibulka a zavařím do ní maličké krupky perličky, trocha sušeného libečku a medvedího cesnaku. Nemůžu se dočkat až bude hotová.
Krásnou neděli přeji všem!
1x zolik
mamec
@haji (22.11.2020 08:24)
Je trvanlivá. Robievala som ju synom na internát. Keď ju mali zabalenú do fólie a zakaždým si odkrojili len kúsok, vydržala hodne dlho. Ale keď som ju doma odložila nakrájanú do plastovej krabičky, tak po dlhšom čase splesnivela. Cesto nie, ale sušené ovocie v plnke. Ja som do nej zvykla dávať aj kúsky čokolády.
2x haji a zolik
haji
@mamec (22.11.2020 10:56)
Jsi milá, děkuji za informaci. Trvanlivá může být, věřím. Ale znám se... Já jsem nebezpečná pro takové a podobné dobroty. A mlsná jako koza s opicí dohromady.
1x zolik
zolik
@mamec
Dakujem za koment a aj odozvu. Tie rolady nepraskaju ked sa husto a hlboko popichaju vidlickou a pred pecenim nicim nepotieraju. Po upeceni potriem rozslahanym vajickom zmiesanym 1 lyzickou Kuleru a posypem mandlami, pekne sa prilepia. Nikdy ich nekrajam dopredu. V potravinarskej folii a alobale zabalene vydrzia velmi dlho. Prajem Ti krasnu nedelu :-)


2x haji a mamec
zolik
@haji (22.11.2020 08:24)
Trvanliva je. Len ta trvanlivost je zavisla aj od konzumenta:-)
Medovniky a Medove rolady sa u nas tradicne robia k 1. Adventu a ten je uz coby dup za tyzden.
Prajem Ti peknu nedelu a prijemne varenie brokolicovej polievky. Pa
1x haji
afataga
Vcera fazulkovy privarok a volske oci, vecer rybaci salat a dnes steak medium rare s fazulkou na teriyaki omacke


2x haji a kvakac
haji
@afataga (22.11.2020 13:11)
Děkuji za koment a fotečku, mně by u vás chutnalo všechno, stejk je doslova k sežrání! Fazulu miluju ve všech podobách a tiše závidím. Balím kufr, milá Afi, k tomu si dám nášup psí lásky u vás, hmmm Hezkou neděli!
haji
@zolik @mamec nakonec jste mě dohnaly k pečení jogurtového koláča. Plech už je v troubě. Tentokrát bonus ořechy, kakao, mletá káva, rozinky, citronát, trocha datlí a dostatek rumu.
1x zolik
mamec
@haji (22.11.2020 13:27)
Znie to zaujímavo. Recept neprezradíš? Keďže si robím jogurt doma, občas ho nestíham zjesť a potom musím vymýšlať ako ho spotrebovať.
2x haji a zolik
haji
@mamec (22.11.2020 19:11)
Jogurtový koláč: 1 velký jogurt /400 ml/ a nebo zakysaná smetana, 3 vejce, 0,5 hrnku mléka, 0,5 hrnku oleje, 2 hrnky polohrubé mouky, 1 pr. do pečiva, 1 hrnek krystalového cukru, 1 vanilkový cukr. /hrnek má 250 ml, klasický velký plech/ Toto je cca základní těsto. Někdy pojme více mléka /kontrola hustoty - lité těsto/. Jen to všechno spolu zamíchám. Do těsta mohu přidat mleté nebo drcené ořechy, kakao, skořici, rozinky, kandované ovoce, citrát, kousky čokolády, mletou kávu. Jindy nechávám základ těsta a nahoru pokladu ovocem. Jde dát i posypku. Plech vymažu masťou, vysypu kokosem. Peču tak na 180°C, cca 30 minut - podle trouby. Upečené poznám podle "odskočení od plechu po okrajích a vůně /test špajdlou je istota/. Když je koláč bez ovoce, jde natřít džemom, polít libovolnou polevou. Osvědčila se mi místo jogurtu i zakysaná smetana, koláč není tak "gumový". Část cukru dávám třinového, dá příjemnou chuť. Někdy dám část mouky špaldové, také dá příjemnou chuť. Je to rychlovka. Hustotu už mám v oku. Dnes bylo těsto hustější, nechtělo se mi otevírat novou krabici mléka. Není čeho se bát. Tento koláč dělám vždy, když je jogurt za zenitem. Tak ať se podaří!
1x zolik
haji
@mamec (22.11.2020 19:11)
Vlastně je to recept ekonomický - jde do něj zužitkovat přebytky z lednice /jogurt, zakys. smetana za dobou spotřeby a přebytky ze špajzu /rozdělaná balení rozinek, čokolády, kandovaného ovoce, datlí apod. Když dávám sušeného a kandované ovoce, snížím úměrně množství krystalového cukru.
1x zolik
haji
@zolik (22.11.2020 20:19)
Jaj, do rumu namáčím rozinky, bo jinak jsou suché, kladou odpor. Jinak rum do základního těsta nedávám, s ovocem nahoře a posypkou už by se to tlouklo.
haji
@zolik (22.11.2020 20:19)
Co mám, to dám - někdy namáčím rozinky jen do horké vody, když doma chybí rum a bernardýna nět.
haji
@mamec (22.11.2020 20:48)
Ahojík! Došlo mi, že 0,5 hrnku mléka je docela málo, dej spíš 1 hrnek. Zvlášť, když je jogurt dost hustý a vejce malá. Mléko dávám na 2x /polovinu v průběhu a druhou polovinu na konci míchání/, podle oka. Aby se těsto "lilo". Zvlášť když přidáváš ořechy a kakao, těsto zhoustne. Někdy se mi stane, že je těsto řidší, pak se musí déle péct. Když dávám ovoce, dělám těsto hustší, aby se ovoce moc nepropadlo.
haji
@kvakac (23.11.2020 14:59)
Děkuji za koment a fotečku, dala bych si hned pěknú porciu, hmm Nedával si slaninku? Blbo vidím...
1x kvakac
petullka
Ja som včera robila morčacie stehná s pečenými zemiackami a bolo také veľké, že som ho mala ešte aj dnes na obed :-)


jerica
sme dvaja, polovica upečenej domácej kačičky, červená kapusta a zemiakový knedlík , manžel stehienko, ja prsíčko, ešte ostalo aj na "prndelok"


2x kvakac a haji
kvakac
@haji (23.11.2020 19:41)
Máš zrak ako orol, nie nedával som slaninu, lebo deti. Nuž aj to sa stáva.
1x haji
haji
@petullka (23.11.2020 19:58)
Děkuji za koment a chutné foto, morčacinka je velká dobrota, aj pečené zemiačiky, velmi dobrý obed ste mali!
haji
@jerica (23.11.2020 20:41)
Děkuji za komenty a chutné fotečky, domáca kačička, hmm Aj kapusta a zemiakové knedle vypadají náramně chutně! Dala bych se zlákat, zvlášť na domácú kačičku!
luwinka
@haji
Na toto hmlisté počasie dnes sme mali brokolicovu polievku a parene buchty plnené slivkovym lekvárom a posypané kakaom.



1x haji
cesminaz


Aj my sme mali včera podobnú večeru ako @jerica :-) Dusená kapusta s pečeným kuraťom , pečené všetko spolu v jednom pekáči v rúre. A k tomu zemiakové pyré ;-D Velmi chutné jedlo!


haji
@luwinka (24.11.2020 15:13)
Děkuji za komenty a fotečky, mně by moc chutnalo. Zvláště parané buchty bych si dala.
haji
@cesminaz (24.11.2020 16:00)
Děkuji za komenty a fotečky.Kuřátko s kapustou vypadá náramně, stejně jako šošovicová polievka a poača. Narobila si mi chutě, milá Cesmíno! Letí pozdravení!
frezia68
@Haji : Ako sa najesť bez varenia? Dnešná večera: praženička na slaninke,cibuľke s pažitkou a paprikou :-). Pozdravujem lenivých.


2x haji a kvakac
haji
@frezia68 (24.11.2020 16:59)
Děkuji za koment a fotečku. Praženicu mám rada a tvoja vypadá dobře. Já jsem měla k večeři topinky - hrianky s kúsko syra a salámu.
Právě se mi dopéká kváskový chlebík. Dnes už košt nebude, to bych pukla...
Hezký večer všem!
kvakac
@haji

Čoš tak dať si špenát, ten zelenučky špe špe špenát. Ako sa to v tej pesničke spieva. Dnes sme mali takúto dobrotu.


1x haji
kvakac
@haji

A na večeru jelenia saláma robená v šukovare. 50% jelení močíng, 30% bravčová krkovička, 20% kuracie prsia a 10% surová slanina. Je bez údenia len varená. Hneď sa mi po nej bude lepšie spať. Nejako rýchlo sa míňa. Chodíme všetci na ňu.


kvakac
@haji

Až po stlačení som si všimol chybu. Malo tam stať 10% kuracie prsia a nie 20%.
1x haji
haji
@kvakac (24.11.2020 18:47)
Děkuji za komenty a fotečky. Špenát miluju. Tvoja saláma musí být výborná, hned bych dala testovací vzoreček. Znám to, aj mně se z lednice "vypařují" dobroty.
1x kvakac
haji
@kucharka (24.11.2020 22:50)
Děkuji za koment a fotečku. Mně by chutnalo!
kvakac
@haji

A takúto dobrotu kto pozná? Varil som hovädzí vývar na zajtrajšiu držkovú. Tak močing (hovädzia nožina) ešte teplá na večeru s horčicou a varenými zemiakmi vo vývare. Máme to veľmi radi.


1x haji
haji
@kvakac (26.11.2020 16:08)
Děkuji za komenty a fotečky. Zajímavé jídlo - hovězí kližka s bramborem vařeným ve vývaru, hmm mně by chutnalo. Kuře s br. kaší je také velká dobrota, si ty šikovný kuchár! Vidím, že varíš pre deti, také jemnějšie jedlá. Tyjo, já s mojím zažíváním jsem vlastně dítě!! haha
Ať se zítra dršťková vydaří!
1x kvakac
zolik
@haji
Vanilkove rozky su uz napecene. Z 1a1/2 davky ich je 184 kusov. Malem som sa usulala.
Pozdravujem vsetkych Varechacov, ktori uz tiez vypekaju.



mamec
@zolik (27.11.2020 17:43)
Máš ich nádherné! Presne takto ich aj ja tvarujem. Obdivujem tvoju trpezlivosť. Z môjho receptu mi vyjde 64 kusov. Doteraz som robila max. 2 dávky a stačilo mi. Šúlať :-)
1x haji
zolik
@mamec (27.11.2020 20:39)
Dakujem Ti. Pohladila si ma na dusi. Dobre padnu slova uznania od niekoho kto vie aka je to babracka = sulacka. Cesto mäkne, lepi sa..... a este tvarovat...a aby boli vsetky aspon ako tak rovnake. Az ked mam Vanilkace za sebou, az vtedy sa ozaj tesim na vianocne pecenie. U Teba je to asi napodobne, ak sa nemylim.
Pozdravujem a prajem pekny Weekend :-)
1x haji
haji
@zolik (27.11.2020 17:43)
Děkuji za koment a fotečku. Povedené vanilkové rožteky, jsi šikulka! Mě by klepla pepina! U nás doma jsme, kam mě sahá paměť, robili vanilkové rožteky ze strojkového cesta /protlačovaného/. Pravda, nic moc, ale ocko ich miloval. Jasné, že ruční práce - šúlání - je vyšší level! Také robila babka, ockova maminka. Aj dědko na nich ujížděl.
Máš můj hluboký obdiv! Krásný víkend a užij si vianočné prípravy aj náladu! Rožteky už máš urobené, tak jsi za vodou.
kucharka
U nás bolo minule kuracie karí s basmati ryžou, so šalátom.
Dnes sme mali jahňacie kotlety a pečené batáty, len som zabudla odfotiť :-))




2x haji a kvakac
haji
@luwinka (28.11.2020 15:10)
Děkuji za koment a fotečku, tvoje škoricové rožteky bych neodmítla, vypadají prudce jedle!
haji
@kucharka (28.11.2020 15:51)
Děkuji za koment a fotečky, děláš čest svému nicku kuchárka - velmi šikovná! Krásnou neděli!
haji
Dnes došlo na zvláštní kombinaci. Pečené batáty s červenou cviklou. K tomu dušená paprika se zbytkem vepřové pečeně. Trocha koření, oliv oil a sůl. Tak to vyšlo, co volalo po zpracování.
Přeji všem pohodovou první adventní neděli!
1x kvakac
kvakac
@haji

Držková sa veru vydarila. Horúca bola riadne. Keď vychladla sadla ako huspenina, na druhy deň sme ju krájali z hrnca. Zapíjali zázvorovým likérom. Chrípka dostala na frak.


2x haji a kuko95
haji
@kvakac (29.11.2020 15:35)
Děkuji za komenty a fotečky, milý @kvakac , nadelal si mi chute!! Všechno samé zdravé a léčivé dobroty hmm
lacnylaci
Bryndzové halušky a potom som sa išiel učiť jódlovať. Varenie mi vraj ide lepšie.
1x haji
haji
@lacnylaci (29.11.2020 18:46)
Díky za koment, bryndzové halušky a jódlování, zajímavá kobinace.
haji
@cesminaz (29.11.2020 22:10)
Děkuji za komenty a fotečky. Mně by tvůj gulášek aj žemle velmi chutnal. Hezký večer!
petullka
Ja sa chcem dnes pochváliť svojou tortou, nie je dokonalá, ale detskú a poschodovú som piekla prvý raz, hlavne že všetkým veľmi chutila :-)


1x haji
haji
@petullka (30.11.2020 22:31)
Jejda ty jsi šikulka, milá @petullka ! Všechno nejlepší Jakubkovi k 1. narozeninám! Velmi pekná poschoďová torta, máš můj obdiv. Děkuji za koment i fotečku. O chuti tvojej torty si nechám zdát.
petullka
@mamec (30.11.2020 23:43)
Ďakujem pekne. Ja len že ten krém mohol byt lepšie rozotrety a tie kocky hľadanie a pravidelnejšie, ale som rada, že som to aspoň takto zvládla. A že mám šikovného manžela, ktorý mi vymodeloval macka, keďže ja som v tomto úplný antitalent 😁
1x haji
petullka
@haji (1.12.2020 08:30)

Ďakujem za pekné slová, milá háji. Pridávam aj foto rezu. Orechovy korpus s čokoládovou plnkou a visnovym džemom a karamelovy-kávová plnka s cucoriedkovym džemom. A ta biela je klasická piskota s kokosovou plnkou s bielou čokoládou a ananasom. Tak aby si každý vybral. Jasné že ta čokoládová bola žiadanejšia :-)


1x haji
haji
@petullka (1.12.2020 11:05)
Jejda, tak to klobúk ještě jedenkrát dole, manžel je velmi šikovný! Neříkej, že modeloval všetkých 8 mackov - 7 malých a 1 velkého...?!
K tomu krému a rozetření na korpusy - je to úplně ok, má tam být vidět ruční práce. Dřív se zasypávalo, pokrývalo a teď je to úleva nechat tak, přirozeně.
mamec
@petullka (1.12.2020 11:05)
To žartuješ?
Toho macka ste vytvorili doma? Ja som myslela, že také ozdôbky sa dajú kúpiť. Ja žasnem :-o
haji
Dnes bude pečené kuřátko s rýží. Stará dobrá klasika.
Založím si základ na rýmovníkový sirup, bo jsem včera musela rostlinku ostříhat. A také přijde na citronovo česnekový zázrak na čištění cév, brácha mi přinesl vyloupaný česnek.
Přeji všem klidný a úspěšný den!
kuko95
@haji (2.12.2020 06:37)

Pečené kura s ryžou poliatou výpekom plný hrniec plnky vždy keď som prišiel z futbalu a babkin domáci kompót k tomu..každú nedeľu keď som bol malý(aj väčší).jaaj to sú spomienky..:)))
2x haji a kvakac
haji
@kuko95 (2.12.2020 19:13)
Máme stejné chutě, kura s plnkou a ryža, to je moje nejoblíbenější jídlo. Tentokrát bylo bez plnky, nejsou lidi haha Ale podařila se mi úúžasná chrumkavá kůrčička, mňam!
petullka
@haji (1.12.2020 11:17)
Tých malých sme kúpili, len veľkého maca urobil a kocky s písmenami , ale myslím že aj tých malých by kľudne zvládol. Ani som netušila, čo mám doma 😁
2x haji a kvakac
haji
Dnes je na řadě kváskový chlebík. U nás má začít sněžit. Zatím prší. Úspěšný den přeji všem!
mamec
@haji (3.12.2020 08:24)
U nás tiež ráno pršalo, ale pred chvíľou ma syn upozornil, že začala padať biela voda :-)
Tak, nech sa chlebík vydarí!
1x haji
haji
@mamec (3.12.2020 09:42)
Děkuji za přání, ano, chlebík se vydaril. Kvásek lenochod bude muset znovu do ozdravného procesu, chjo
U nás také ještě dopoledne začaly padat maličké bílé vločky, něco jak rozcvička v rádiu.
Ještě jsem udělala štolu, teď se peče, šla do trouby hned po chlebíku.
haji
@afataga (3.12.2020 17:02)
Děkuji za koment, foto a inspiraci. Nějaká kuřecí prsa mám na mrazáku, bude změna.
kvakac
@haji

Dnes taká malá kilová bravčová krkovička bez lepku. Zemiaky boli k nej. V strede ten zárez bol na natlačenie gazdovskej slaniny, aby to nebolo suché. Akurát štyri porcie z toho vyšli. Potom sme ledva od stolu odišli.


haji
@lacnylaci (4.12.2020 13:17)
Děkuji za koment, hlavně že chutilo! Kuracinka je dobrá volba.
haji
@kvakac (4.12.2020 15:49)
Děkuji za koment a fotogenickú krkovičku, vděčné masko, žádná suchotina. Hezký víkend!
1x kvakac
haji
@kvakac (4.12.2020 15:49)
Zapomněla jsem pochválit pěkný plech - takový akorát na malú krkovičku!
Miluju kropenaté plechy. Evokují mi dětství. Měli jsme doma takovú malú prenosnú rúru a do něj akurát pasoval veliký plech s vysokým okrajom a bol kropenatý. Když v něm babka piekla maso, bylo isté, že vyjde na každého pekná porcia. Pak prišiel do domu elektrický sporák s rúrou a bolo po plechu - už sa nevliezol do rúry.
1x kvakac
mamec
@haji (4.12.2020 16:07)
Pred pár rokmi sme prerábali kuchyňu a novú rúru som si vyberala tak, aby mi do nej vošli zdedené plechy po mame. Pekne, s centimetrom po obchodoch a premeriavala som. Dosť som sa nahľadala, ale nakoniec som bola úspešná :-)
1x haji
haji
@mamec (4.12.2020 17:09)
Už přes dva roky mám nový sporák s rúrou, kam sa mi vlezú původní plechy. A hlavně se mi vleze litinový tál, na kterém peču chleba. Také jsem trochu hledala a připlatila si. To víš, pokrok jde světem a když do klasické trouby nacpali větrák, tak už tam klasický plech prostě nevleze. Vlastně znám už třetí zeštíhlení plechů.
haji
Dnes vařím uzené rolované plecko. Vyčaruji nějakou polévku, převládat bude pórek. Zítra jdu na prívarok mrkvička s hráškom, k tomu brambory.
Přeji všem příjemný víkend!
haji
@cesminaz (5.12.2020 15:50)
Děkuji za komenty a fotečky, polievočka vypadá velmi chutne, máš můj obdiv. Hezký večer a vydařenou neděli, milá Cesmínko!
kvakac
@cesminaz (5.12.2020 15:43)

Recept na ňu môžeš pridať. Takú som ešte nejedol. Rád by som to skúsil vopred ďakujem.
1x haji
kvakac
@cesminaz (5.12.2020 15:50)

Už som našiel recept od teba. Nevedel som že to tu je, takže ďakujem.
1x haji
cesminaz
@kvakac (6.12.2020 09:11)

Je naozaj fantastická, ja ju mám velmi rada :-) Podla toho receptu čo tu mám som robievala volakedy, no v posledných rokoch robím inak / vylepšene a je o vela lepšia :-) Takže ti radšej odporúčam trochu počkať kým pridám tento novší recept. Pekný deň.
2x haji a kvakac
afataga
Tusim by si mala zalozit dalsi diel.
Ja som dnes skusala novy rcp., mal byt z bociku, ale nemali pekny, tak z krkovice, je tam cesnak, chilli, korenie, sol a kokosovy karamel a rybia omacka. Zaujimava kombinacia chuti, nam chutilo.
V tom sa dusia aj vajcia na tvrdo, ale nabuduce ich nedam.


haji
@afataga (6.12.2020 13:00)
Děkuji za koment a foto, dobre si navarila! Kokosový karamel je mi novinka, ale už vím! že něco takové existuje. Děkuji!!
haji
@kucharka (6.12.2020 15:45)
Moc děkuji za komenty a fotečky, vždy si zaslintám klávesnici - jedna dobrota lepší než druhá ach jaj! Jste oba s manželem velmi šikovní.
haji
@lacnylaci (7.12.2020 13:22)
Děkuji za komenty, už jsem si našla co je plávka, bo ten název jsem neznala. Věřím, že omáčka z nich je výborná. Kuřecí prsa jsou vděčná surovina, dobre si navaril!
2010
@haji
Horko ako na pekaci, tak treba daco letne. Spenatova ryza, cebabcici a tzatziki.


1x haji
haji
@2010 (7.12.2020 16:07)
Tiše závidím vaše leto! Aj toto čiči bych brala všemi deseti, hmm Díky za koment a chutné foto!
2010
@haji (7.12.2020 16:47)
Ale co tak je horko a 90% vlhkost ani zivej duse na bazene




1x haji
haji
@2010 (7.12.2020 17:35)
Že je to až takový extrém, to mi nedošlo, hmm Takže nezávidím a kochám se aspoň krásným fotem, děkuji! Chce to dobré chlazení, držte se!
kvakac
@haji

Dnes na obed. No čo je to? Nebudem šponovať granadír s bryndzou. Dobrota veľká. Neviem za akú dobu sa ukáže aj recept na naň. To sme v lete skúsili na cestách po slovenskú a veľmi nám to chutilo.


1x haji
haji
@kvakac (8.12.2020 15:23)
Jejda, toto bych neuhodla, že granadír s bryndzou, ty umíš překvapit. Děkuji za koment i fotečku, ty jsi pilný kuchár!f Pohodový advent!
U nás už několik dnů hodně fouká a není to nic příjemného. Ale lepší než poledovica. Má pršet a ochladit se, takže i tam se dostaneme. Co už, léto pryč a jaro daleko.
1x kvakac
haji
@afataga (6.12.2020 13:00)
Hlásim, že je založený. Hezký večer!