Varenie

Co dnes vaříte? (3)

haji - bez fotkyhaji, 29. mája 2020

Pro velký počet komentů otevírám 3. část původní diskusie z 4.5.2019. Posdílejte, co právě vaříte, máte-li chuť, přátelé! Děkuji
všem za komenty, fotečky, sdílení. Jsem moc ráda, že jste si toto téma oblíbili! Inspirujme se navzájem.

@zareaguj


Diskusia k téme

zolik
U mna dnes klasika: chrenova omacka, parena knedla, udene.
A prave zahadnym sposobom domizla z plechu jednoducha bublanina s malinami.
Prajem vsetkym pekny piatkovy vecer!
1x haji
smejkad
My iba sup sup kuracie prsia na prírodno a ryža
Dnes je na pláne hlavne byt vonku
Ale na večeru je objednávka ryža na sladko :-D
1x haji
sovka62
U nás mrkvová polievka s krupicovými haluškami a francúzske zemiaky (o ktorých Francúzi jakživ nečuli).
1x haji
evelynba
U nás dnes paradajková polievka s ryžou, pstruh na masle, nové zemiaky a dusená zelenina. Večera studená čo chladnička dá :-)) . Zajtra kuracia polievka, pečené morčacie stehná s priloženou pečenou zeleninou (paprika, cuketa, cvikla, mrkva, zemiaky).
Pekný víkend všetkým.
1x haji
haji
@kvakac děkuji za koment i fotečku, krásně si zahájil 3. pokračování Co dnes vaříte? S radostí bych raňajkovala tvoju mozaikovú nádheru!
@zolik díky za koment. Dobre si navarila a napiekla. Miznúcí múčnik poznám, aj u nás mizne... Krásný víkend přeji!
@smejkad jednoduché a dobré jedlo si navarila. Děkuji za koment, jsi milá!
@sovka62 děkuji za koment, ani nepamatuju kdy jsem robila francúzské brambory, dobrý nápad! Mně by chutnalo aj s tvojou polievkou!
@evelynba , děkuji za koment. Varíš samé dobroty. Beru dnešní i zítřejší menu, všechno podle mojích chutí. Inspirovala si ma s morčacími stehnami, dlouho jsem nedělala, hmm
@all jste milí a šikovní, jedna dobrota lepší než druhá. Velké Děkuji! za sdílení a inspiraci. Přeji všem krásný, pohodový a chutný víkend!
sovka62
Práve som dopiekla tvarožník. Cesto podľa receptu na jablkové pité, len namiesto jabĺk tvaroh s cukrom, vajcami, hrozienkami a citrónovou kôrou. Zatiaľ chladne, ale o chvíľu mu pozrieme zblízka do očí.
2x haji a kvakac
haji
@sovka 62 děkuji za koment, tvarožník je dobrota. Pobavila jsem se tvým popisem, jak se mu podíváš do očí, haha Já říkám, že se tomu podívám na křídla, nebo že proberu peří.
@kimlo děkuji za komenty i fotečky. Dobre si navaril i napiekol. Kuře nikdy nezklame. Kaiserky máš výstavní!
@mariamka děkuji za koment, navařila jsi i pro mě, bo šošovicovú polievku aj pečienky mám v oblube.
@afataga super foto, balím granule a letím k vám. Plněná paprika je pro mě magické jedlo!
V troubě se mi peče Tvarohovo jablkový koláč podle @monty :  varecha.pravda.sk/recepty/tvarohovo-jablkovy-kolac-na-pod...

Už se těším na úžasnou chuť tohoto koláča. Dlouho jsem ho neměla a dnes vyhrál na celé čáře, poslední jablka volala sos.
Přeji všem krásný zbytek soboty a hezkou poslední májovou neděli, plnou lásky, pohody a dobrej chuti!
luwinka
U nás dnes chutný ľahký obed ryža s kuracimi prsiami pokrajanymi na rezančeky, ochutenými koreninami, paprika, rajčiny trochu kečupu a obed je hotový.


2010
Internet je super, mal som extra paradajky a cervenu kapiu, tak prisiel vhod trochu iny recept na fazulovu polievku -Vojnicky grah, ( armadna fazulova ).



haji
@kimlo tvoju tresku v majonéze musím udělat, už je to ostuda. Děkuji za komenty i chutná fota! Koláčik si upekl suprový, dobrá kombinace mak, slivky, hmm
@afataga mně by chutnalo, mám zeleninovo syrové fúzie v oblube. Děkuji za koment i krásné foto, nadělala jsi mi chutě, dietnééé!
@luwinka děkuji za koment i fotečku, mně by chutnalo, mám rychlovky s kuřecími prsíčky ráda.
@2010 děkuji za koment i fotečku, dal si sa zlákat fazulovicou /? houby vím jak se to po slovensky skloňuje/, už je to několikátá v pořadí. Nadělal jsi mi chutě a v nejbližší době udělám fazulovicu!
Dnes jsem měla řízeček, domácí fritované brambory. Brácha přijel po poledni s teplým obědem. Chutnalo, zvlášť když člověk nemusí hnout packou, haha
Na plotně v litinovém hrnci opékám na sádle kostky chleba. Hromadu. Že do polévky. Chci to vidět, jestli opečené kostky polévku vůbec uvidí... moje chrumkanie je diagnóza.
kucharka
Dnes varil manžel. Je iba pár jediel, čo varí on, jedným z nich je “Fideuà”, cestoviny v rybacom vývare. Osmažené na oleji s cesnakom, zaliate vývarom a zapečené v rúre. Podáva sa s “all i oli” , čo je akoby cesnaková majonéza.




haji
@kucharka děkuji za komenty a fotečky. Mně by u vás moc chutnalo. Obdiv tvému manželovi, má doma super kuchárku a přesto se postaví k plotně, smekám! Přeji krásné júnové dni!
1x kvakac
haji
@kvakac (1.6.2020 13:30)
Super fotečka, děkuji za nadělání chutí. Jak vidím, tak je to kuriatko, co jsi "rozplavával" v náleve. Jsi muž činu! Dala bych si hned, jejda!
1x kvakac
trencanka
Ja nie som dnes v praci, tak sa ide varit. Dnes to bude sosovicovy prívarok na kyslo a vajicko, kvaskovy spaldovy chlie /dufam, ze sa podari/, pernikovy kolac na plech s cokoladou pre vecne hladneho syna.
Pekny den vsetkym.
1x haji
haji
@trencanka děkuji za koment, mně by chutnalo, som šošovicová aj perníková.
@viera29 děkuji za koment, hlívu aj palačinky miluju. Dobre ste navarily!
cesminaz
Ja som sa včera aj dnes nakrútila hroznovej Sarmy :-) Za hrniec som uvarila a odložila aj zopár sáčkov do mrazáku :-P Je to velká dobrota, aj keď je s tým trocha babračky..


haji
@cesminaz (3.6.2020 19:04)
Děkuji za komenty aj fotečky, opět pilná včelka Cesmínka, hroznová Sarma mi přijde jako z říše snů /toho kroucení, motáání!/ a čerešňovo matový lekvár musí být výborný. Krásná práce, Cesmínko! Děkuji za pozdrav a též zdravím celou rodinku!
kuko95
Nieje to síce to najlepšie jedlo na fotenie ale pre milovníkov leca pridávam foto.Spravil som ho riadne pálive nieco domáce ako marhuľa alebo dobrý repacik odporúčam
2x haji a kvakac
haji
@kuko95 (4.6.2020 10:57)
Děkuji za koment i fotečku. Naopak, lečo je fotogenické, s dobrou klobásou je to delikatesa! Si ma pobavil, že repáčik na poludne, haha Říkala bych v tu ránu psovi slečno...
1x kuko95
kuko95
@haji (4.6.2020 11:24)
Hehe dakujem.kedze nemôžem chodiť do roboty kvôli kolenu a možno ma čaká bohužiaľ ďalšia operácia tak si aspoň jedlo a dobre pitie užívam aj keď s tým potom by som mohol počkať.A ako dezert po obede domáca tlačenka :)))))
1x haji
haji
@kuko95 (4.6.2020 11:31)
Přeji brzské uzdravení. Tlačenka je lék a na koleno 2x! to jsi trefil! Brala bych celý talíř s radostí, vypadá velmi chutně a dokonce i dietně!
P.S. Zkúšal si kostihoj na koleno?
kuko95
@haji (4.6.2020 12:34)

Ja mám koleno v prde...už rok mal som taký hnusný pracovný úraz a odvtedy sa to so mnou ťahá ale bol som včera na MRI tak uvidím čo bude ďalej :D a tlačenka je super riadne masová takú mám najradšej :))
1x haji
kvakac
@kuko95 (4.6.2020 16:21)

Marhulovica je boží mok a repačik je pre žalúdok liek. Tie jedla sú aj moje obľúbené. Treba nejakú galanku nájsť čo bude koleno fúkať. Potom bolesť rýchlo pominie.
kvakac
Dnes sme mali kelovú polievku s mäsom zo skla. Chleba k tomu a mňamka. A na raňajky nátierka z kačacej pečienky.


kuko95
Kvakac vedel som že sa ti moje palive lečo aj tlačenica budú ľúbiť v tej tlačenka je pol kila kacacich pŕs má to skvelú chuť a keď ja jem niečo pikantné voľačo domáce na zapínanie nesmie chýbať :D
2x kvakac a haji
haji
@kvakac (4.6.2020 18:24)
Děkuji za komenty aj fotečky. Beru celé dnešní menu, až jsem z toho hlad dostala, hmm Nejspíš sbalím kufr, hranice už jsou ode dnešní půlnoci otevřené. A jedu k vám na návštěvu. U vás bych se měla jako na kraji v nebi!
haji
@kuko95 (4.6.2020 18:28)
Nenech si nic nakukat. Fúkanie kolena je rehabilitace. Koleno potřebuje dobrého ortopeda s kolektivom. Po operaci tě pošlou do lázní a tam bude fúkania... jejda
saymona
@haji

Dneska mame vajickovu polievku. Ryzu s rury a zapekane bravcove s paradajkou,olivami a syrom a bez syra :D plus som si robila jednoduchu cinu a mam este jednoduchy kolac bez muky od pepeho.
1x haji
haji
@saymona (4.6.2020 18:41)
Děkuji za koment, určitě by mi chutnalo, vaříš dobře! Inspirace není nikdy dost. Přeji hezký večer!
haji
Dnes zapékané brambory s uzeninou, cibulí, vařeným vejcem, sýrem, zalito šlehačkou. Trocha koření, ligurčeku. Dělám z nových brambor, netypicky, ale co už, když jiné nejsou a chuť veliká.
Dobrou chuť přeji všem, kdo se k obědu chystají.
haji
@mariamka (5.6.2020 14:29)
Děkuji za koment a překrásné foto! Sbíhají se mi sliny, hlavně na králičí stehno. S bulgurem se musím popasovat. Ale to dám. Stejně jako se stopkovým zelerom a s brokolicou - to se mi podařilo.
mariamka
@haji (5.6.2020 14:38)

je to taka kacka "podvyzivena" ale chuti dobre, urcite aj s kralikom, necham si libit :-)
1x haji
mamec
@mariamka (5.6.2020 16:08)

Ja som včera tiež piekla takú vyšportovanú kačicu. Mäsko dobré, tuk škoda reči. Kačica 2,2kg a tuku sotva deci.
1x haji
kvakac
Dnešná večera zapečené šulance so šunkou a zeleninou, alebo upratovanie chladničky.


2x haji a hanis
haji
@mariamka (5.6.2020 16:08)
Ajaj, já chtěla vidět králíka a ona je to fitness kačka! Jak píše @mamec vyšportované sú kačky a dodám že i prasátka.
1x kvakac
haji
@kvakac (5.6.2020 17:29)
Děkuji za koment i foto. V první chvíli jsem si myslela, že jsi také zapékal brambory. Já když je zapékám, musím sama před sebou chránit buřty, poctivě je zobu.
1x kvakac
haji
@kuko95 (5.6.2020 19:32)
Děkuji za koment i foto, krásně zlatá křidýlka se ti povedly. Mně by chutnalo.¨
haji
Včera jsem ještě vařila hrachovou polévku, opekla pár rohlíků na másle. Dokonce jsem rozmixovala v mixeru, je jemná, hladká a výborná. Přeji všem krásný júnový víkend!
1x kuko95
kuko95
Dneska to miesto varenia vidím na pizzu ale možno niekomu spravím chuť na ráno.. moje extra-oblubene raňajky :)))
1x haji
2010
Co ked mate multikulturnu navstevu, tak treba modifikovat klasicke chlebicky.
Jedny su s quacamole a druhe s ajvarom.



haji
@kuko95 (6.6.2020 08:46)
Děkuji za koment a chutné foto. Porce pro chlapa, tak to má být. Pizza vyšla?
@2010 pěkná modifikace a určitě i chutná, děkuji za koment i fotečku.
haji
Dnes je na pořadu dne kváskový chlebík. Začala jsem včera rozkvas celkem pozdě, tak se mi to dnes hezky potáhne. Hlavně aby kynul, mazlík!
Přeji všem krásnou a pohodovou neděli!
saymona
@haji dneska na ranajky mame chlieb vo vajicku na obed mame na plane sosovicovu polievku na sladko a paradajkovu omacku s knedlou a maskom.

1x haji
haji
@saymona (7.6.2020 11:04)
Děkuji za koment i fotečku, chlebík ve vajíčku miluju!! Nadělala jsi mi chutě! Díky za inspiraci, na šošovicovú polévku se chystám a rajská s masíčkem je též moje gusto. Mě by u vás moc chutnalo! Krásnou neděli!
saymona
Dakujeme pekne zelame aj tebe krasnu nedelu a nak sa chlieb podari. Ja mam rada kvaskovy s orpazenou cibulou.mnam. vela stastia s kvaskovanim a pecenim.


2x haji a staja
kuko95
Afataga ten rezeň by som hneď zjedol ale tu cuketu vôbec :D ty si taká milovníčka zvieratiek tak toto je náš havinko
1x haji
afataga
@kuko95 (7.6.2020 13:08)

A kdeze je ten havinko?
Ta cuketa bola dobra, snazim sa raz za tyzden cosi bez masa a huby mame radi, mozno by ti chutilo a mozno aj nie:-)
1x haji
haji
@afataga (7.6.2020 12:48)
Děkuji za komenty i fotečky. Mně by chutnalo, huby též miluju, rezeň přežiju. No a sused je šikovný, fotogenický! Krásnou neděli!
@kuko95 šiel asi havina odfotit, tak vydržíme, ne?! Konečně sa tu zapsuje!!
afataga
@kuko95 (7.6.2020 13:38)

Zlaty je, vegetak :-), ma sa tak dobre ako nas pes.
Inak ja by som zas nejedla to tvoje leco, od mala neznasam leco s vajcom, bez vajca mozem kedykolvek.
haji
@kuko95 (7.6.2020 13:38)
Super fotečky, jestli vidím správně, je to holka?! Jak píše Afi, to je veget!
1x kuko95
haji
@afataga (7.6.2020 13:43)
No teda, jeden sused hezčí ako druhý, kouzelné foto!
Moc děkuji oběma, přátelé. Hned je veseleji! Krásnou neděli!
kuko95
Ďakujem dievčence áno je to ona je to skvelý psík a hlavne sa ľúbi strašne maznať :))) ešte foto mačiciek ktoré sem tam prikrmujem aj tie ľúbim :D
haji
@kuko95 (7.6.2020 14:15)
Aj brácha má holku. Po cca 3 posledních klucích si pořídili domů holku. Fenečky jsou hodnější, poslušnější a víc se drží doma, případně u pána. I naše Aby je mazlík! Kočičí "park" máš také krásný a jak im chutí! Vidno, že máš dobré srdce!
1x kuko95
saymona
A dostala som chut na trdelniky. Na Jarmoku som uz nebola par rokov vzdy ked prideme domov sa nic nekona


2x haji a staja
haji
@saymona (7.6.2020 14:14)
Děkuji za fotečku mazlíčka, viděla jsem ve tvém nicku, že máš fotečku králíka, nechtěla jsem se vyptávat. Tak už víme, že je to králičí holka a je kouzelnáá!
haji
@saymona (7.6.2020 14:23)
Děkuji za foto, koment. Krásný a jistě chutný trdelník, jsi šikulka! Aj ja milujem trdelníky, hmm Čas od času se k němu dostanu. Jen teď je probém, bo k nám dávno už SKalické trdelníky nevozí a v Hodoníně mi zrušili pekárnu, kde je prodávali. Tož tak.
kuko95
Haji ďakujem si veľmi milá neviem či mám dobré srdce ale k zvieratkám mám silný vzťah a preto keď vidím nejaké zvieratko na ulici to minimum pre mňa je mu pomôcť a nakŕmiť ho :))
haji
@mariamka (7.6.2020 16:22)
Děkuji za koment i fotečku. Další krásný "micák", se nám to dnes i "rozmicalo"! Vidno, že je zvyknutý sa fotit!
haji
@saymona (7.6.2020 16:40)
Jejda, ty jsi šikulka! Krásné trdelníky a určo chutné! Děkuji za koment i foto.
haji
@2010 (7.6.2020 17:04)
Moc děkuji za koment i foto, zajímavé jídlo si urobil. Obzvlášť se mi líbí nerozmíchané vejce, to vyzkouším s klasickým lečem. Děkuji za inspiraci.
haji
@all už je otevřená nová dikusia - mazlíčci - podle vašeho přání, přátelé! Můžete psut, micákovat, kočkovat, ptákovat, prostě každé zvířátko, sused, pomocník, mazlík je vítáno na fotkách či v komentoch. Některé vaše mazlíčky znám, s dalšími se ráda seznámím.
kuko95
Moja univerzálna omáčka :D paradajky paradajková šťava olivy cesnak koreniny a samozrejme pre milovníkov paliveho kde sa zaraďujem extra porcia chilli dneska som to použil na špagety :D
haji
@kuko95 (8.6.2020 12:37)
Děkuji za koment aj fotečky, nadělal jsi mi chutě! Vidím tam i masko, to si v komentě nejspíš opomněl. Ty a bez masíčka?! Neverím...
1x kuko95
haji
Já dnes ometla pavučiny z mého pomalého hrnce! Dělám masko - vepřové plecko, bůček a kousek stehna z diviaka, trocha cibule, česneku, koření. Mno, nevím. První plán byl, že zaliju tomatovou omáčkou. Ale ubrzdila jsem se. Žiada sa mi klasickej chuti maska. Přílohu - nevím. Nejspíš dojde na kváskový chlebík, včera upečený. Vyšel dobre, kvasení skotačilo, až jsem se divila.
kuko95
Haji tak to tam máš riadny mix mäsa divina a bravčové to som spolu ešte nikdy nejedol ale môže to byť dobre.a ten chleba ti závidím obdivujem ľudí ktorí si pečú vlastný chlieb
1x haji
haji
@kuko95 (8.6.2020 13:06)
Diviak je vlastně vyšportované bravčové. Peču spolu bravčové a diviaka bežne. Aj guláš robím mix - bravčové, diviak, hovězí. Musí se tomu přizpůsobit velikost jednotlivých kousků a postup - hlavně při guláši. Aby jedno nebylo rozvařené a druhé tvrdé.
Kváskový chlebík je dobrota. Neboj sa, dalo mi to v začátcích hezky zabrat. Teď už je všechno většinou v pohodě. Jen je potřeba do 7 dnů péct, jinak kvásek vyhladoví. Mám pečení kváskového chleba jako terapii. Prostě musím, i kdyby trakaře padaly. S láskou, haha
Kdyby to šlo, klidně se podělím!
haji
Ještě dodělávám přílohu, kysané moravské zelí - tedy se zápražkou. Maso s chlebem by bylo moc holé, chce to kousek zeleniny. Masko už je skoro hotové, chutná výborně a krásně voní.
2010
Vzdy robime tuto mixovanu polievku z tekvice. Mame vela mrkvy tak bola mrkvova s cerstvym zazvorom.


haji
@2010 (9.6.2020 08:51)
Děkuji za koment i fotečku. Mám takové polévky velmi ráda a mrkva je moja nejoblíbenější zelenina. Krásné foto, nadělal jsi mi chutě.
haji
@kvaka c (9.6.2020 13:20)
Děkuji za koment i fotečku, dobre si navaril. Mně by chutnalo.
Nakonec to moje včerejší vaření připomínalo ze všeho nejvíc mix moravského vrabce s moravskou kapustou, haha
Ještě večer jsem dělala nátierku z mrkve, zeleru, vajca natvrdo, kousku cibule a balkánského sýra. Spojené majonézou. Čistila som chladničku.
Brzo dojde na špagety, nadělal jsi mi chutě, milý @kvaka č.
saymona
Same fajnotky tu. U nas bude na vecero obed obycajna cesnakova s krutonami s rury a priatel smazak a ja mam nachystaneho lososa bud na panvici alebo v rure este uvidime. A zatial som bola nakradnut bazu na sirup :) tak idem dat luhovat
2x haji a kvakac
haji
@haji (9.6.2020 13:29)
Vypadá jako bych ti nemohla přijít na nick, milý @kvakac - tak snad už to bude ok.
1x kvakac
haji
@saymona (9.6.2020 13:45)
Děkuji za koment, lososos aj smažák jsou dobroty. Já se smaženým musím opatrně, bo můj žlučník si žije svojím životom. Ale chuť na smažák mám už delší dobu, hmm
kimlo
@haji
Taká ľahká večera, lebo mi na to prišla chuť, gurmanski kuchári sa budú prezehnávat, ale mne to chuti.... normálne rybičky v tomate na maslovom domácom kvaskovom chlebe... mňam!



haji
@kimlo (9.6.2020 20:15)
3.
Haha, pobavil si ma. Klidně ať se Master Chefovia rosí, také mám ráda rybky na chlebíku a s cibulí. Je zajímavé, že i pod paštiku si musím namazat tenkou vrstvu másla, ale pod rybičky všeho druhu nemusím. Děkuji za krásné foto, koment. Dobrú chuť! A něco fajného na zapitie!
kucharka
Dnes sme boli oberať “nísperos”.... neviem presne, ako sa to povie po slovensky, v Čechách ( podľa wikipedie ) je to lokvát japonský.





haji
@kucharka (9.6.2020 20:57)
Eriobotria japonica - japonská mišpule neboli lokvát:  cs.wikipedia.org/wiki/Lokv%C3%A1t_japonsk%C3%BD...
" target="_blank" rel="nofollow" class="linkavkomente"> cs.wikipedia.org/wiki/Lokv%C3%A1t_japonsk%C3%BD...

Zajímavé ovoce, tiše závidím, milá @kucharka a děkuji za koment i foto!
Mišpule znám, tatínek je pěstoval:  cs.wikipedia.org/wiki/Lokv%C3%A1t_japonsk%C3%BD...
" target="_blank" rel="nofollow" class="linkavkomente"> cs.wikipedia.org/wiki/Lokv%C3%A1t_japonsk%C3%BD...

Babička z nich dělávala marmeládu, ale většinou se na nich pásli kosi a já. Obíralo se až po prvních mrazech.
haji
@kucharka (9.6.2020 20:49)
Děkuji za komen i foto, tvoj posúch vypadá prudce jedle!
haji
@kucharka (9.6.2020 20:57)
Musela jsem odkazy poslat znovu, z neznámých důvodů se to naklonovalo či co...
haji
@kuko95 (10.6.2020 12:08)
Děkuji za koment i fotečku. Kačička musela být výborná!
kucharka
Na obed sme mali kura s ryžou.
Na večeru “tortilla de patatas” s bagetou potretou paradajkou a pokvapkanou oliv.olejom, “pan con tomate”.





1x haji
kucharka
@haji (9.6.2020 21:11)
Ah, nevedela som, že mišpule sa zbierajú až po prvom mraze ...
Jeden sa učí celý život :-))

2x zolik a haji
haji
@kucharka (10.6.2020 21:40)
Děkuji za koment i fotečku. Mně by chutnalo, zajímavé jídlo!
K mišpulím - je to už hodně dávno. Mišpule sadil ještě dědko. Už dávno nejsú dědko, ocko, ani mišpule.
denyany
Rodina dnes dojedala zemiakovú polievku na kyslo so zelenou fazuľkou. Ja som mala absťák na chlieb s maslom)). A tiež domizla Marlenka podľa receptu odtiaľto. Bola fakt super. A dala by som si lečo! Takú chuť ste mi narobili...
haji
@denyany (10.6.2020 22:33)
Hmm, zelená fazulka je moje oblíbená zelenina. Marlenku jsem měla dnes, kamarádka přinesla z cukrárny, mňam Děkuji za koment a jsem ráda, že jsi nabrala inspiraci, chuť. To je ono! Nadělat ostatným chutě! Také mě někdy popadne chuť na chlebík s maslom, aj v tom jsme si podobné.
saymona
Ja uz mam nachystane na zajtra mix na fasirku aby sa mi krasne spojili chute. zajtra ju peciem v celku a podavam so zemiakovym privarkom a Jokai bab leves (madarska fazulova polievka). A zajtra este varim sirupky matovy a bazovi. A ked rura bude ficat vyzijem. mam listkove cesto na povidlove kapsicky.
1x haji
2010
@kucharka (10.6.2020 21:42)
Tie japonske mispule- Loquat nerastu na slovensku, ked tak jedine v kvetinaci, je to subtropicke ovocie aj ked sa to vola mispula je to uplne ine. Nasa je velka - 10 metrov daco ju napadlo aj zahradnika sme mali, obrezaval ,skoda uvidime.



1x haji
haji
@2010 (11.6.2020 08:18)
Ano, čeleď je stejná u obou, Rosceae Růžovité. Řád rozdílný. Držím pěsti, ať se ten váš strom zotaví a uzdraví!
haji
@saymona (10.6.2020 23:17)
Děláš samé dobroty, mně by chutnalo! Jsi šikulka, děkuji za inspiraci.
Já dnes v poledne měla rychlovku z nouze ctnost, moravské maso s vejci a chlebík.
haji
@cesminaz (11.6.2020 12:32)
Děkuji, milá cesmínko za koment i fotečku, krásná práce a o chuti tvého lekváru si nechám zdát.
kimlo
@haji
Po ceste na záhradu som zbadal v tráve pár špičiek, tak sa u nás na Záhorí hovorí hube Tanečnica poľná. Chodievali sme na ne ako decká na lúku po každom letnom daždi. Mám ich rád dusené s vajíčkom, alebo v polievke. Tak som ju dnes spravil...



haji
@kimlo (12.6.2020 21:52)
Děkuji za koment i foto. Tiše závidím... Špičky rostou určitě i u nás. Jen je rozlišit. Kdysi dávno kolega z práce v létě nasbíral na zahradě a potrávil celú rodinu. Uf huby se musí umět sbírat. Mně by chutnalo a moc!!
kuko95
Fantastické čerstvé klobásy na pečenie už surové krásne voňajú :D
1x haji
haji
@kuko95 (13.6.2020 10:16)
Děkuji za koment i foto, toto bude bašta plná chutí a vůní, hmm
1x kuko95
haji
@2010 (13.6.2020 17:37)
Dkěuji za koment i krásné a chutné foto! Dala bych si říct. Pravda, arašídové máslo nepoužívám, ale chuť si umím představit.
haji
@kuko95 (13.6.2020 18:09)
Děkuji za koment a provokativní foto klobás. Musí být výbornéé, hmm
haji
@kimlo (13.6.2020 18:22)
Děkuji za koment a fotečky, segedoš s chlebíkem je aj moja parketa. Už jsem v poslední době několikrát dělala segedoš s čerstvou kapustou podle @tatranka a je též výborný, úžasně jemný, mohu doporučit. Krásný chlebík sa ti podaril!
cesminaz
A na večeru sme mali zvyšok z kotlíkového guláša čo sme včera varili, k tomu som len narychlo urobila šalát a bulgur pilav :-) Pozdravujem @Haji ;-P


haji
@cesminaz (13.6.2020 20:00)
Děkuji za komenty i fotečky! Krásná práce, zvlášť kysnutý čerešňový zaplétaný koláč, hmmm Aj kotlíkový guláš a salát mi nadělali chutě, foto jako ze svatby. Děkuji a přeji tobě i celé rodině krásný zbytek víkendu! Pilná jsi jako včelička, milá Cesmínko a ještě myslíš na Varechu, děkujeme!
kuko95
Kimlo ten chlieb je taký krásny to musí byť pochúťka dal by som si taký domáci ešte som nejedol :D a ja na sladké moc nie som ale ten koláč je tiež veľmi pekný cesminaz
kucharka
U nás dnes bola “tortilla de patatas”, zemiaková placka, “pimientos de padron”, opečené zelené papričky”, a mozzarella “burrata” s pestom z bazalky.




2x haji a kvakac
cesminaz
@haji (13.6.2020 20:15)

:-) no hej, teraz je stále čo robiť, zavárať, odkladať, chystať na neskôr :-) Ten morušový lekvár sa mi podaril fantasticky, som velmi spokojná :-) je velmi dobrý! O pár dní sa chystám odkladať kompót z 3 bedničiek čerešní ...
Takže sa velmi teším :-)) Krásny víkend aj tebe milá @Haji !


kvakac
@cesminaz (13.6.2020 21:42)

Úplne som na takýto lekvár zabudol a pritom som sa ho u starkej najedol. Mala dve veľké moruše tak to tiež robila. A zvyšok na zemi jedli kačice tie sa ich tiež dokázali najesť. Potom ledva chodili. Moc sa ho nedá zjesť je to veľmi sladké ovocie. Teraz už moruše akosi miznú z dvorov.
haji
@kvakac (14.6.2020 07:25)
To máš pravdu velikú, chodila jsem s radostí na dvor k susedom cez ulicu. Mali moruše na dvore, tá jedna bola obrovská. Pod ňou krdel kačic a ja. Zajímavá kombinace. Jen jsem musela dávat pozor, abych nejedla moruše s bonusom. To bylo nejlepší vzít hrabě a metlu, poupratovat pol dvora pod morušou a pak počkat až zafouká vítr. Kdeže loňské sněhy jsou....
haji
@kucharka (13.6.2020 21:37)
Děkuji za komenty a fotečky, velmi zajímavé jedla, ráda bych ochutnala! Opečené papričky musí být delikatesa, hmm Mozarella burata je studená polévka? vypadá úžasně!
haji
@cesminaz (13.6.2020 21:42)
Děkuji za koment a další kouzelné fotečky, až mi tečú sliny do kafe...
finczi
Dnes perkelt z bravčového mäsa, ryža s hráškom z prvej našej úrody a zelenou petržlenovou vňaťou. Po obede pohár počká, nech lepšie trávi ; )
haji
@finczi (14.6.2020 12:53)
Děkuji za koment i fotečku, mně by moc chutnalo. Už máš nový hrášok, to je dobrota!
haji
@afataga (14.6.2020 13:02)
Děkuji za koment a prudce jedlé foto kofte, věřím, že jsou výborné! Krásnou neděli!
mijaita
@kimlo (12.6.2020 21:52) já miluju špičky na máslové cibulce. Dneska jsem se chystala, ale leje a leje....
kuko95
Afataga mňam také mäsové gule ľúbim a čo si k tomu jedla špagety k tomu môžu byť super.ja akurát robím krídelká mäsite na marinádu som miesta oleja použil maslo tak keď sa vydaria pridám foto :D
haji
@kuko95 (14.6.2020 20:05)
Krásné křidýlka a ramínka, předpisově dozlatova upečená, nadělal jsi mi chutě!
radost
@kuko95 (14.6.2020 20:05)

ďalší šikovný varecháč do partie
tým ženským sa s vami žije
tak nech všetkým chutí
radosť foto budí..
:-)
kucharka
My sme dnes mali chilli con carne, a ako “aperitivo” teda niečo také ako predjedlo, sme mali nakladané ančovičky, olivy a kapary.
A k tomu krásny slnečný deň.




kucharka
@haji (14.6.2020 07:38)
Mozzarella burrata je syr mozzarella ale veľmi krémový. Burrata po taliansky znamená “maslová”, ( aspom si myslím, po taliansky viem iba pár slov ) a tak to tak trochu vystihuje chuť syra.
Je to veliká dobrota ..:-))
Pekný večer.

haji
@kucharka (14.6.2020 22:46)
Děkuji za koment, fotečku mně by u vás chutnalo vždy! Děkuji za vysvětlení syra Mozzarella burrata. Aj vám pekný večer a úspěšný nový týden! U nás je už také teplo.
saymona
Dneska sme mali klasicky kuraci vyvar s rezanami a ciernohorsky rezen pecene zemiaky/ryza a paradajkovo uhorkovo cibulovy salat. ;)
2x kimlo a haji
afataga
@kuko95 (14.6.2020 19:25)

Ryza, alebo mozno aj kuskus, spagety asi nie, je to indicke jedlo s vela indickymi koreninami ako garam masala, kurkuma, rimska rasca, zazvor, koriander atd.
1x haji
haji
@saymona (14.6.2020 23:44)
Děkuji za koment, výborný oběd jste měli. Černohorské rezne sú dobrota!
haji
Dnes došlo na semolinové linguine s rajčatovo masovou omáčkou a sýrem. Kapku pikantní, ale výborné. Ani jsem netušila, že je mám, považovala jsem je za balení špaget.
kimlo
@2010 (15.6.2020 14:30)
Dúfam že mi nezmizne KK, voľakedy sa dobrých čias tu bola možnosť uložiť si KK v *.pdf.... teraz sa clovek musí preklikať nezmyselnými reklamami aby si pozrel svoj recept. No nič, začnem som zásobovaním...
saymona
Zajtra su na plane halusky zo sladkej kapusty a brokolicova kremova polievka s krutonami.
1x haji
haji
@saymona (15.6.2020 23:20)
Děkuji za koment, dobrá volba! Halušky často nerobím, zato brokolicovú polievku miluju. Ale než jsem se propracovala k chuti na brokolicu, byla to cesta trnitá. Teď už je to moje oblíbená zelenina. Přeji krásný den!
saymona
@haji ani ja uz halusky bohuzial nerobim tak casto ako dakedy milujem bryndzu a zohnat ju cisto s ovcieho mlieka je tazke. A brokolicovu som zacala varit po niekolkych rokoch ked priatelovy trhali zub si ju oblubil kedze mal predtym respekt k brokolici :D

1x haji
haji
Dnes jsem našla poklad. Nebyl zakopaný, ale zahrabaný. Pytlík s jablky. Zázrak, že větší část přežila. Nesneslo to odklad a tak šly, holky jablečné, do kastrolu na kompot. Není to moje oblíbená parketa, ale je to nejrychlejší zpracování. Dám do sklenice a vychlazený bude osvěžující. Vůně vařených jablek, skořice, hřebíčku a badyánu je nezaměnitelná... Ještě mě napadá, že by to uneslo po dovaření štamprlík domácí višňovky, hmm
finczi
Dnes pečené zemiačky a syrové bochníčky z rúry ( 2v1) plus zelenina - paradajky.
Vôňu jabĺčkového kompótu si veľmi dobre pamätám z detstva. Keď bol chladný, to bola mňamka!
1x haji
cesminaz
@kvakac (14.6.2020 07:25)

Veru je to výborné ovocie a lekvár je tiež skvelý :-) Aj ja sa pamätám, že ako deti sme chodili k našim známym jest moruše. Pred domom mali 2 obrovské stromy, jednu bielu a jednu čiernu morušu...Tiež sme zbierali len zo zemi, boli ako maku :-) Tie boli "ozajstné" moruše, ešte dodnes si pamätám ich chuť.
1x haji
zolik
@cesminaz (16.6.2020 19:02)
to je zavaranie ako pre cely regiment :-)
V tichosti zavidim. U nasich na Zahori je ceresni tak na dve bublaniny.
1x haji
haji
@finczi (16.6.2020 18:14)
Děkuji za koment, jsi milá! Mně by pečené zemiačiky "koply", také mám rada. Aj syrové bochníčky a paradajky mi chutnají. Kompot už se chladí.
haji
@cesminaz (16.6.2020 19:02)
Cesmínko, děkuji za koment i fotečky. Ty jsi čerešňová včelka Mája, též tiše závidím jak píše @zolik. Já mám čerešně slíbené... a jak je známo, slíbené vydrží nejdýl a nemusí se zavařovat, haha Výborná večeře u vás, o to mám větší chuť na pečené zemiačiky, salát i masko bych si dala také. Přeji hezký večer! Ještě se ti nesnívá o vani plnej čerešní?!
cesminaz
@zolik (16.6.2020 19:41)

:-)) pre regiment by iste nestačilo :-) My máme 2 velké čerešnové stromy, daj adresu pošlem za krabicu ;-P Tento rok máme na strome velmi vela čerešní a preto som sa rozhodla ich zavarit onieco viac, človek nevie aký bude na úrodu druhý rok :-) Ale inak sa nebojím že kompót neprejde, lebo môj mladší syn je kompótový chlapec :-)) Má síce 17 rokov, ale nezje mi ani za svet nič kyslého z flaše :-/ ale kompóty tie hocikedy hociaký :-)
1x haji
cesminaz
@haji (16.6.2020 20:04)

:-))) ešte sa mi zatial nesníva :-) Keby si bola bližšie tak si môžeš príst kludne nazbierať, je ich ešte dosť na strome :-) Pekný den prajem!
kvakac
@haji

Dnes som si navaril pre seba. Všetci odišli do mesta a vrátia sa až zajtra. Tak som si urobil morčacie stehná smažené a potom pečené. Dobrota veliká.


1x haji
haji
@kvakac (17.6.2020 16:11)
Děkuji za koment a fotečku, dobre si napiekol! Mně morka velmi chutí, už se na ni také chystám. Dnes jsem k obědu dorazila linguine a k večeri som si urobila hrianky so syrom, salámom a volím okom, k tomu cibulu na plátky. Uf. Obvykle tak bohatě nevečeřím, ale už po několik dnů mám k večeru hlad jako spisovatel, o chutích nemluvě. Hrianky zase dlho robit nebudem. Hezký večer, milý @kvakac , užij si prostor pro sebe.
haji
@cesminaz (17.6.2020 19:32)
Děkuji za koment a kouzelné foto třešňového koláče. Moja babka třešně neodpeckovávala, takže se stolovalo s talířkem a nebo na dvoře jsem pecky střílela po slepicích....
haji
@kucharka (17.6.2020 21:16)
Děkuji za koment i fotečky, souhlas s tebou, výborné recepty a fajn lidé, kteří je s námi sdílejí. Dala bych si oboje, jak plněné placky, tak turecké pide, oboje vypadá prudce jedle!
saymona
@kucharka vypada to nadherne.

U mna dneska paradajkova polievka
Vyprazany bravcovy rezen a vyprazany karfiol so syrom a bylinkami pre zmenu.
Pekny den varechaci

1x haji
haji
@saymona (18.6.2020 11:29)
Děkuji za koment a přání, aj tebe pekný den! U nás od rána prší, hezky hustě, bez nějakých dramatických výkyvů. Ojoj, mě by u vás chutnalo, vaříš samé dobrotky, hmm
Já dnes nejsem rozhodnutá. Tyjo a poledne na krku...
haji
Vyhrála čočka po hustu, vařené vejce, kyselá okurka, podáváno s chlebíkem.
kucharka
Náš dnešný obed bol : slovenská cestovinová ryža ( orzo ) s paradajkami a kuracie prsia na grile. K tomu zelený listový šalát.
Pochutili sme si :-))




1x haji
kvakac
@haji

Dnes sa ide na huby tak som robil skôr obed, lebo keď sa vrátime budeme hladný ako vlčaci. Nech je jedenie hotové. Smažený karfiol, smažená tekvica mlada, a zemiaky pečené v oleji. Hŕŕ na ne - huby myslím nie jedlo samozrejme.


haji
@kucharka (18.6.2020 20:53)
Děkuji za koment a fotečky, souhlas, výborný oběd i já bych si pochutnala.
haji
@kvakac (19.6.2020 09:50)
Tyjo, nechala bych si líbit smažený karfiol aj tekvicu, hmm Děkuji za koment i chutné foto. Nevím, nevím, u nás lije jako z konve už druhý den. Išli ste na kánoi do lesa na huby...?!
Přeji všem pěkný víkend, bez záplav a búrok!
1x kvakac
haji
Dnes zeleninová polévka - pórek, cibule, brambor, česnek, mrkev, stopkový celer. Bude i čerstvý chlebík, pokud vše půjde dobře.
U nás stále prší, poklidně, vytrvale. Hezkou sobotu všem!
kimlo
@haji (20.6.2020 09:51)
Taky tak, podobne, polievka zo vsetkej jarnej zeleniny plus špičky, výborná vec a k tomu oskvarkové pagáče...



2x haji a kvakac
haji
@kimlo (20.6.2020 17:53)
Děkuji za koment i fotečky, dobručkou polévečku jsi uvařil, tvoje pagáče sú super, krásné a určitě aj chutné.
kvakac
@haji

Zapečená tekvica s plnkou. pridám aj foto. Dobré to bolo. Taký ľahší obed včera.


1x haji
haji
@kvakac (21.6.2020 07:27)
Děkuji za koment a fotečky, hmm to je krásně vypečená tekvica, aj s náplňou... mně by moc chutnalo.
Přeji krásnou neděli! Můj včerejší chlebík dopadl super a je velmi chutný. I moje záda jsou chutné, doslova vypečené, kously se mi... nemám slov. Někdo má vypečenú tekvicu, já chrbát. Tož tak.
mamec
@haji (21.6.2020 07:43)
Súcitím s tebou. Včera sme boli na jahody a zrejme kvôli tomu, že bolo dosť chladno, začal chrbát protestovať. Dnes to ešte nie je v poriadku, ale to sa rozhýbe. Inak, jahody sa hodne kazia. Málo slnka, veľa vody!

1x haji
haji
@mamec (21.6.2020 09:56)
Děkuji, už je to o fous lepší, chce to nejméně 3T - teplo, ticho, tekutiny... Též jsem včera nachladla, kromě "skotačení" kolem chleba, bylo mi horko a běhala po kuchyni jen v nátělníku, záda holé... Ano, hodně vody, jahody, čerešně, to všechno chce sice vodu /s rozumem!/, ale i sluníčko. Si nevyberem... Odpočívám, stěží se mi povedlo osmažit rohlíkové krutony do polévky. Peří to jistí. Hezkou neděli a brzké uzdravení přeji! Díky za koment, jsi milá.
haji
@kimlo (21.6.2020 11:19)
Děkuji za koment i foto, ty jsi nezmar, pečeš jako o závod! Jaternicová pomazánka? Tu neznám. Umím si živě představit jak by se můj brácha rozpouštěl radostí! haha Krásné kaiserky, dala bych si jen tak nasucho, hmm
haji
@kucharka (21.6.2020 12:13)
Děkuji za komenty aj fotečky - se opakuju, u vás by mi chutilo, hmm samé lepší věci a dost rozmanité, máš můj obdiv!
Krásnou neděli přeji všem!!
mamec
@kucharka (21.6.2020 12:13)
Tak neviem! To sú také veľké čerešne, alebo je ten koláč taký malý? Najskôr som myslela, že sú to slivky. Ja som tiež robila bublaninu, ale s jahodami.
cesminaz
A pravdaže aj šošovicová polievka , špenátom plnené kuracie prsia s bulgurom a portulakovým šalátom :-) Pozdravujem @Haji :-)


1x haji
haji
@afataga (21.6.2020 13:33)
Děkuji za komenty a fotečky, oboje vypadá náramně a je podle mojích chutí, i na pálivé bych si zvykla, hmm Nadělala jsi mi chutě, milá Afi!
haji
@cesminaz (21.6.2020 17:43)
Děkuji za komenty a fotečky - krása střídá nádheru a chutě, hmm Děkuji za pozdravení a přeji krásný, pohodový a úspěšný nový týden! Vždy mě dostane Sarma od tebe, bo takové maličké válečky bych balila týden, jsi šikulka!!
haji
@mamec (21.6.2020 15:36)
Jojo, třešně jako balóny, také jsem chvíli valila oči, ale struktura ovoce na fotu nepustí. Pod takovým stromem bych vydržela pěkně dlouho a cpala se k prasknutí! Jenže, pokud si dobře vybavuji, velké ovoce znamená i velký strom - něco jako dub. Česala bych dronem... @kucharka tiše záávidíím!
kuko95
@kimlo (21.6.2020 11:19)

Kimlo pridas ten recept na tu nátierku?milujem jalita po zabijackovej kaši a paprikovej slanine je to moje naj jedlo :D
haji
Dnes zapečené brambory se žampiony, cibulí, česnekem, sýrem a strouhankou. Trocha oleje, koření, soli, kousek hořčice. Zkrácená verze. Chystala jsem se na smažený sýr, ale chrbtica má jiný názor. Všechno už se peče, sýr a strouhanka půjdou za chvíli nahoru.
1x kuko95
2010
Dnes nic, robi sa v zahrade, epidendrum na to tu vsetko zarastlo, keby sa dalo poslem baliky na slovensko.
Zajtra sa ide na Kimlovu tresku, dnes som dostal peknu cerstvu.




1x haji
kimlo
@2010 (23.6.2020 16:45)
Ak ju budeš robiť, odporúčam povarit spolu s ostanými vecami aj tu cibuľu a potom ju rozmixovať. Chcel som to dať do pôvodného receptu ale nedá sa už upraviť. Ale spomínam to tam aj v komentároch. Nech sa zadarí... :-)
1x haji
kimlo
@kuko95 (23.6.2020 10:08)
Zajtra to sem dám, mám to nafotené v mobile tak napíšem ešte nejaký pokec k tomu.
2x haji a kuko95
cesminaz
A ako sladkosť čerešňový prívarok s kopou čerešní aj s piškótami :-)


1x haji
mamec
@cesminaz (23.6.2020 18:48)
Mne by stačili aj tie čerešne. Doma sme mali veľkú záhradu, kopu ovocných stromov. To boli časy! Zájsť si pod strom a najesť sa čerešní do prasknutia ...

1x haji
haji
@2010 (23.6.2020 16:45)
Děkuji za koment i foto. A fakt jsem tápala... bo ta hromádka mi nic neřekla. K tomu koment od @kimlo , nešlo mi do hlavy, že ako upravujete epidendrum... Bože, než mi došlo, že je řeč o treske, oh! Dnes mám delší vedení....
haji
@afataga (23.6.2020 18:12)
Děkuji za koment i fotečky, nádherná šalvěj i saturejka, to je k závidění!
haji
@cesminaz (23.6.2020 18:48)
Děkuji za komenty a fotečky, deti vedia co je dobré! Brala bych to celé, sakumprásk. Čerešňový stol, to je sen! Já včera, konečně, dostala pytlíček třešní. Dojížďák, bo to na stromě shnilo, moc deště. Vaše čerešně jsou výstavní!
haji
@mamec (23.6.2020 19:27)
Jojo, také jsme měly čerešně doma, před domem a plno čerešňových stromov všade. Jako děti jsme chodily na lup - protože každý strom byl jiný. Moje teta se nás nahonila metlou kolem domu, měla před oknem domu "bělice", ty nebyly široko daleko...
haji
@kuko95 (24.6.2020 09:12)
Děkuji za koment i fotečku. Čistá provokace, hmm Krásná tlačenka a jestli vidím správně, i podbradek!!
Dnes už mám uvařeno. Kuracie játra na cibulke, koření, kousek červené papriky a špek, zahuštěné amerikou. K tomu těstovina. Hlad je dobrý kuchař.
1x kuko95
kuko95
Haji super obed pečienku som už veľmi dlho nemal ani neviem prečo a pritom ju mám rád.ale čo to znamená-zahuštěné amerikou.??to som nepochopil
1x haji
haji
@kuko95 (24.6.2020 09:53)
Zahuštěné vodou s múkou. Tady to moc nefrčí. Ale když jeden chce, aby měl větší objem pokrmu - tak se zahušťuje vodou či mliekom s múkou. Vodu s múkou zamíchám a nechám odstát. V pokrmu se musí se dobře 30 minut provařit. Dělám tak, že opeču pečienku na cibulke, špeku /slanina/, přidám koření : papriku, kmín, třeba sušený zázvor, trochu chili, zaleju vodou, přidala jsem červenú kapiu na kúsky, lžíci /nebo víc/ plnotučnej horčice, pár bobkových listů, guliček borievky. Jak se začalo vařit, hned som zaliala múkou rozmíchanou vo vode. Musíš průběžně míchat, přichytává se. Solím až na konec, tedy po těch 30 minutách, také pak přidám pepř /ten se nedoporučeje dlouho vařit/. Trocha worchestru pozvedne chuť. Amerika sa familierně hovorí zátrepke. Když nechceš veľa omáčky, urobíš iba pečienky na cibulke, so slaninou a kořením. Minutka. Ja som robila na víc dní a také pro maminku. Podávám s chlebem, nebo těstovinou, ryžou a nebo s bramborem. Dělám všechno většinou na sádle - masti.
Přeji hezký den a pečienku si urob, je výborná!
1x kuko95
kuko95
Heh tak už som o niečo múdrejší ďakujem teraz mám jedla v zásobe až až ale keď sa minie určite bude pečínka :))
1x haji
haji
Ještě dodatek ke kuřecím játrům, dávám i protlačený česnek a trochu sušeného libečku. Tak to mám ráda. Je to variabilní pokrm, hlavně pokud jde o koření.
2010
Robli sme Kimlovu tresku, vyborna, aj ked nam vysla taka skor super exclusive so 70 % obsahom cerstvej tresky.




haji
@2010 (24.6.2020 15:35)
Díky za koment i fotečku, Kimlova treska v tvojom provedení vypadá náramně jedle, tiše závidím! Též se na ni chystám. Čerstvá treska musí být výborná!
violeta
Ja som dnes, okrem iného, upiekla tento zaujímavý čokoládový, kváskový chlieb. Je extravagantný, trocha chlieb a trocha koláč. Pripomína mi bezstarostnú dovolenku pri mori, len jedlo a pohoda :)
Srdečne pozdravujem :)


haji
@violeta (24.6.2020 18:48)
Moc děkuji za koment i fota. Nestačím se divit, takový kváskový chlebík jsem ještě neviděla, že čokoládový... spojení s dovolenkou pri mori je úžasné! Tobě také krásné pozdravení, ať se ti ve všem daří! Díky za hravou tvořivost!
saymona
Ahoj haji tak dneska som vyskusala ten vegansky tvaroh a bola som prekvapena ze chutovo je to presne to iste. Tak som vyskusala zemlovku tak uvidime vecer. A bude ktomu gulasova polievka




1x haji
haji
@saymona (25.6.2020 14:01)
Děkuji za komentík a fotečku, jsi žena činu! Mám radost, že jsi spokojená. Přece jenom to má člověk těžké, když musí hledat alternativní formy. Jsi šikulka!! Krásný den a dobrú chuť! Bych dala testovací vzoreček, tvoja žemlovka vypadá prudce jedle.
haji
@zolik (25.6.2020 20:31)
Děkuji za koment i fotečku, mně by moc chutnalo, hovězí je vždycky dobrota!
haji
Rozpracovala jsem kváskový chlebík, dnes půjde do daru. Kvásek hezky vzešel, mám radost. Tento týden v telce ukazovali rozhovor s pekařem. Samá chemie. Už i kvásek používají chemický. Prý je lepší, rychlejší a jde přesně načasovat tak, aby nemuseli čekat v noci u díže. Když si k nádobě s tekutým kváskem reportérka čichla, málem ji museli oživovat.
1x kuko95
kuko95
Dnes som vyskúšal recept od tinca smažené kura bez vyprazania.není to zle,mäso je krásne šťavnaté ale nevýhoda je že sa to robí dlho a spodok kvôli tuku ktoré mäso pusti počas pečenia není chrumkavy..vrch je chrumkavy naopak veľmi :)ale chuti to dobre s tatarkou
1x haji
haji
@kuko95 (26.6.2020 11:52)
Děkuji za koment, foto a postřehy k postupu. Hmm Jsi šikovný, moje poklona! Když už rezne, tak vysmážané. Všechno ostatní je jiné. Si tatarkový, vítej v klubu, můj brácha se bez tatarky ani nepohne. Přesto jsi mi nadělal chutě.
Já zažila po dlouhé době šok, při vyklápění chlebového těsta z ošatky jsem ucukla a hned bylo o starost víc - masa těsta si lehla z části mimo nahřátou litinovou desku /na rošt/, uf Nakonec jsem "nějak", pomocí varechy a obracečky dostala jako tako na místo. Krasavec to nebude. Pochybuji, že by se šprtl, kdybych pekla pro sebe.... Chlebík filuta!
kuko95
Haji ja mám plynový sporák a raz sa mi stalo že som omylom naberačkou rozlial cesto na bramboraky na ten tepelný zdroj a stálo ma to hodinu života kým som to očistil takže sucitim s tebou :) ináč teraz som okostoval jedno stehno asi po hodinke státia a je to naozaj krása je nádherné chrumkavé a šťavnaté ale bohuzial strúhanka nemá tu zlatú farbu ako pri vysmazani.ale neľutujem že som vyskúšal recept od tinca je super pre ľudí ktorý sa vyhýbajú smazemu ja smažené preferujem ale chcel som vyskúšať tento recept.a odporúčam :)))
haji
@kuko95 (26.6.2020 12:56)
Děkuji za koment. Kdo nic nedělá, nic nepokazí. Nakonec to dopadlo dobře. I přes počáteční úraz chlebík vyšel celkem pěkný, chuť výborná.
Už jsem zažila kdeco. Nejstrašnější zážitek mám, když jsem dělala meruňkovou marmeládou v troubě. Že bez práce. Hmm Mně to z kastrolu uteklo. Celá trouba uvnitř a ještě vně /teklo ven přes dvířka/ plná marhulového lekváru. Vrchol všeho byl ten, že jsem měla rúru s odkrytou spirálou... Několik hodin jsem se s tím kočkovala, všechno oranžové a lepkavé, včetně koberce. I jsem plakala. Se dějí věci.
Přeji krásný víkend, ať se ti daří!
saymona
Ahoj haji dneska mame grilovane br kare grecky salat a hranolky:) a robila som este tortu na objednavku tak dufam ze budu spokojni.
1x haji
kucharka
U nás bola torta s mascarpone, bielou čokoládou a jahodami, na oslavu narodenín dcérky.
Tortu si vybrala ona... :-))




haji
@mariamka děkuji za koment i fotečku, krásná pečienka, mně by moc chutnalo!
@saymona děkuji za koment i fotečku, chutnalo by mi u vás, torta je úžasná!
@kucharka děkuji za koment i fotečky, všetko najlepšie cérke k narodeninám! Si šikovná, aj děti sú šikulky, jahodový koktejl bych si dala s radostí! La coca de San Juan vypadá velmi pěkně a jistě je výborný! O torte nemluvě, hodila by se mi vychlazená, hmm Přeji všem krásný víkend!
haji
@kvakac děkuji za koment, fotečku, takovú dubákovú polievku si nechám líbit, bohatě slaniny, hmmm se ti provokuje, s tvojími dubákmi!
@2010 děkuji za koment, fotečku, mně by určitě chutnalo, plněnú papriku miluju ve všech podobách, prosím, dáš receptík?
@finci děkuji za koment i foto, výborný obed si uvarila a narobila mi chute!
@luwinka děkuji za koment i fota, gulášek mám ráda, tvůj vypadá moc dobře, o chuti nepochybuji!
@kimlo děkuji za komenty i fota, jsi šikovný, chlebík jako malovaný a bratislavské plecko je jak má být! Vůbec se nedivím, že se @kvakac pídí po receptu! Bratka nemožes klamat!!
haji
sklamat, bože prchlo mi z posledního slova "s", potvorka!
kimlo
@kvakac (28.6.2020 17:09)
Neboj bratku, bude tu recept, ešte musím stiahnuť a spracovať fotky a nejaký pokec k tomu spraviť. Ale môžem povedať že take dobré pliecko s omáčkou som ešte nejedol, dokonca som si parkrat len tak pre seba povedal že sviečková sa môže schovať... ;-)
2x haji a kvakac
haji
@zolik (28.6.2020 20:16)
Děkuji za koment i foto, rezník je fotogenický, pro neděli stvořený, osvěžující salát k tomu, hmm