Zdravá výživa

Ako umývať ovocie...

zdezda - fotkazdezda, 25. mája 2013

Dovolím si preposlať vám správu, ktorú som dnes prijala :-)

Umývání ovoce - dobrá rada

Jak jednoduše očistit ovoce od chemikálií....

Naplňte dřez vodou, přidejte šálek octa a ovoce a zamíchejte. Nechte stát
10 minut.
Voda bude špinavá a ovoce se bude jiskřit, bude bez vosku, nebo špinavého
filmu.
Je to dobré také pro bobule, neboť nebudou tak plesnivět.Když to uděláte s
jahodami, tak vám vydrží týdny....

@zareaguj


Diskusia k téme

23 komentáre k článku
Ja som zasa niekde čítala, že treba namočiť ovocie do posolenej vody, v akom pomere, neviem. Len ma zaujíma, či po tejto očiste môžem použiť kôru - šupku ( citrón, pomaranč, limetky, ap.) na ďalšie spracovanie, či už je ovocie zbavené chemikálií a postreku? Bolo by to dobré, ak je tak.
Dala som tú správu do receptu "Citrónový sirup" a čakala som reakcie:-)
tie citrusy by aj mňa zaujímali, či to stačí aj na ne, nie vždy zoženiem vhodné, keď potrebujem čerstvú kôru. na pomere voda ocot asi až tak nezáleží, keď neuvádzajú koľko litrov vody?...
@zdezda , rada ktorá je nad zlato, určite si dobre spravila, že si pridala túto správu ako umývať ovocie, každý by si to mal prečítať, takéto rady sa zídu, zvlášť keď dnes kupujeme ovocie, ale aj zeleninu chemicky ošetrenú :-)
Milí varechači, potvrdené od chemikárov nemám, či ocot likviduje aj citrusové postreky, no myslím si, že by aj mohol, lebo keď v priebehu 10 minút rozpustí vodný kameň, no nie :-) ? Ďakujem za komentátiky.
taký istý účinok má aj sóda bicarbóna a je tiež dobrá na citrusy,
Teším sa , dnes som to vyskúšala s prvými čerešničkami, fakt boli malunké :-), snáď mi do zajtra vydržia na balkóne, no aj s kupovanými hruškami, snád to bude fajn, farbu majú peknú , stálu :-)zatiaľ
a to nie je cítiť po tom octe? :-) alebo po tej slanej vode?
výborné.....pre mňa je ocot PÁN pomocník :)....všetkú masnotu ,vône krásne zničí a aj dezinfikuje.....
:-) ano, @marcy , aj ocot používam v mnohorako, ocot odmastí, zničí potvorky, no ten ovocný vosk na šupke, ktorá je fakt veľmi zdravá, sa nevymyje a to je tiež fajn :-)