Stretnutie na hrade

evas13 - fotkaevas13, 22. mája 2010
Je tu sobota 22.5.2010, o 12.oo hod. odchádzam na Bratislavský hrad, kde sa mame stretnut s niektorými varecháčmi, aby sme podporili @ sandratamer a jej kolegov z Pravdy, v súťaži vo varení na Slovak lfood festival. Prichádzame k hradu všade vidím varecháčky. Och Bože veď sa to mne len zdá. V ruke držím malú varešku, občas s ňou zašibrinkujem nad hlavou čakám, kto sa pri mne pristaví. Obehneme hradný areál, ktorý bol určený na túto akciu, nikde nikoho. Ale zato som si všimla ponúkané dobroty: krásne drobné pišingre dané do košíčka. V daľšom stánku odborný garant usporiadanej akcie l Club Gourmet, od nich sme si s manželom vyskúšala kačacie prsia s baby zemiačkami s fazuľkou, špargľou. Kačacie prsíčka boli delikátne. Všetko bolo naservírované na podšálkach na kávu - proste koštovka. Bola tam HYZA, Ryba, z Grobu Gálik s husacinou a lokšami, zahliadla som tam arabskú kuchyňu, japonskú, samozrejme,že mali aj suši. Keď sme stánky prešli a nakoľko to bola moja prvá veľká vychádzka po PN, sadla som si a akože som "veľmi fotogenická" manžel ma fotí a fotí, ja si vareškou pokyvkávam zrazu sa niekto pristaví a osloví ma: "Ste z Varechy"? Ja ju hneď spoznávam "Sovka", ako vymaľovaná z profilu. Vyobjímali sme sa ako staré spoznáme, však sa poznáme z Varechy a to už niečo je. Zoznámili sme sa s manželmi, porozprávali, pozreli program a Sovka sa znovu pustila hľadať ďalších. Po 15-20 min. prišla naspäť, ale sama. Potom som sa ja vybrala hľadať naše dievčatá. Točím sa, hľadám,v tom zbadám tri dámy. Kéď sú tri tak to môže byt len Čistinka, Brigitka a Janadelfi. Vzápätí bola pri nás Sovka, všetky sme sa zvítali. Postupne sa pridávali Ľudka, Zdezda, Sjuz,Sandratamer. Sandra súťažiť začala až v druhom kole o 15,00 hod.. Súťažiaci z Pravdy mali najväčší fan klub. Súťažili v príprave kuracieho mäska šalátu, k tomu miešaný nápoj. Za sebou mali všetky ingrediencie na prípravu a mohli zvoliť vlastný postup prípravy chodu, Všetci súťažiaci Pravdy a samozrejme aj naša Sandra sa skvele snažili ,my sme veľmi fandili, ale vyhrať sa im nepodarilo. Škoda, snáď o rok, ale s väčším fan klubom.
velky-slovak-food-festival-014-mala.jpg
@zareaguj


Diskusia k článku

tinca
Evas no super,že ste sa našli, ja som stále labzdila po stránke či niečo nie je pridané, takže skalné prišli. A čo súťaž Sandry nepíšeš ako dopadla. V telke len Markíza dala krátky šot a to že ich team získal 2.miesto. Kukám, kukám a vás nikde?
evas13
Už je to tam dopísané. Trošku som zazmetkovala pri písaní . Fotky mám, len nevien ako ich tam dať, nevien nájť postup čo raz napísala Sandra na pridanie foto do zážitkov a diskusii. Vyhral časopis Dobré jedlo, 2. Markízaci a 3.miesto STV s hospodárskymi novinami.
evusik
aj ja som to videla v TV a bolo mi ľúto, že tam nemôžem byť, ale čo už ked človek nie je pánom svojho času. Teším sa na fotečky :-)
kuchticka
A ja som tolko palce drzala pre Sandru, az ich mama modre. Nevadi, vyhra bude nabuduce. Aj som vas v duchu vsetky vystiskala, dufam, ze ste to trochu pocitily.
tinca
Evas čo viem od čistinky, tak do diskusie a zážitkov zatiaľ môže fotky pridávať len redakcia. Tak ich pošli e-mailom sandrike a ona ich sem pridá. Aj keď sme nevyhrali, ale aj účasť pomohla k zviditeľneniu "Varechy". Aj tak patrí sandre poďakovanie za reprezentáciu!
frezia68
Napriek tomu,že od rána slzím a kýcham( včera som umývala balkónové okno a bolo tam viac prachu a vlasy som neosprchovala a už aj idem) od zvedavosti som našla zážitky a je mi ľúto,že tu nie sú fotky.Ale aj cistinka má iste dokumentáciu a pridá fotky?Nevadí,že nie je výhra,aspoň stretnutie a zážitky a mali ste pekný deň-nepršalo.Aspoň vidíte,ako sme mysleli na Vás všetkých :-))
zdezda
:-))) pripájam sa ešte raz k blahoželaniu Sandre, perfektne reprezentovala všetky varechárky, bolasuper nálada, pripadalo mi to naše stretnutie ako pomaturitné, keď sa starí známi stretávajú a tápu, kto je asi táto osoba, akto zas tá...Bol to pre mňa úžasný zážitok, hneď sme mali spoločnú reč, porozprávali sme sa aj trošku o svojom súkromí ako staré známe. Som veľmi rada, že to cistinka zorganizovala, vďaka ti, no a myslím si , že tie varešky, ako poznávací symbol by sme si mali ponechať, mne to pomohlo a bolo to aj milé. Už sa teším na ďalšiu akciu Varechy:-)))))))))
hortenzia51
---- v duchu vám závidim ,za takéto stredka tu na východe sa nič také nedeje--
tinca
Tak keď začnem zľava spoznávať tak prvá je brituška, čistinka,sovka,evas a tie posledné 2 dámy neviem uhádnuť? Tá posledná snáď janadelfi, ale tá predposledná blondínka neviem? Evas pomôž mi. Ste kočky!!!
brituska
Ja iba na vysvetlenie chcem Vám napísat že boli sme najlepší fanušikovia a najhlučnejšie fandili.Čistinka dnes pripravuje studené misy,ale určite všetko dá podrobne na Varechu tak majte strpenia trocha.Má veľa fotiek.
michsamant
Tesim sa na dalsie fotky, tesim sa, ze vam pocasie prialo a bola dobra atmosfera a Sandra vyhrala predsa super fanusicky a vsetkych Varechacov! :)
alexdidi
už sa opakujem, ale pridávam sa k hortenzii za nás východniarov, že vám závidím, ale teším sa s vami...
evas13
@tinca Tini začiatok bol dobrý, vedľa mňa stojí Ludka, je to naša nová varecháčkas krátkou dobou pôsovnosti, velmi milá pani a na kraji je Janka-janadelfi. Musím povedať, že sú to vsetky veľmi mile dámy, presne také aké sa nám javia na vareche. Fotiek mám aj ja veľa, aj som ich poslala Sandrike, vybrala túto. Fotili sme viacere, takže, keď pridajú oni svoje zážitky, budete to mať z ich pohľadu. A ešte niečo, chýba mi tam @sjuz , ja som foto poslala aj s ňou, ale pravdepodobne to pridá Sandri, bude to z kvalitnejšieho fotoaparátu a fotil to jej kolega, zdalo sa mi, že to je šefredaktor, neviem, len hádam.
frezia68
@tinca :presne tak som to identifikovala,okrem predposlednej dámy,som Vás všetky poznala,lebo máte fotky,snáď Zdezda,ktorá tu má srdiečko?Tak sa teším na komentár Čistinky s fotkami :-)))))
evas13
Veru @michsamant Miška Sandra to s fanúšičkani vyhrala, aj kolegom sa to páčilo, že ich takto povzbudzujeme. Aj moderátorka podujatia skonštatovala," to ste si tých fanúšikov priviezli?" Nie milá Vera mi sme došli same od seba podporiť našu @varecha.sk
Milí moji východniar, koncom júna-začiatkom júla, by som mala ísť sestre do Levoče, čo keby sme sa stretli v niektorom z vaších domovských miest v niektorý deň, ak by Vám to vyhovovalo. Podrobnosti si potom dohodneme.
babidka
Mile damy -ale som rada , ze sa vam podarilo stretnut a ze vam vyslo pocasie :-)))) v dobrom vam zavidim a seba velmi lutujem , ze som tam nemohla prist :-(((((viem si predstavit tu atmosferu a ked si predstavim ten varechacsky fan klub ako povzbudzuje Sandru ...muselo to byt nadherne :-)Tesim sa na dalsie zazitky a hlavne fotografie .
stefani11
To muselo byť veľmi pekné stretnutie a zároveň nové priateľstvá a všetko ostatné,aspoň že tie čo ste bližšie ste sa mohli spoznať.Krásne.
tinca
Akoby ich jedna mater mala, ja by som vám trošku kazila výškový súlad s mojimi 178 cm???
sovka62
Veru sme včera mali krásne popoludnie. Celkom sa nás zišlo 9 varecháčok, na fotografii chýba Sandra, Sjuz a Zdezda. Naozaj to bolo milé, keď sme sa stretli také neznáme známe. Evas som spoznala podľa omašličkovanej varešky, Čistinku som spoznala zdiaľky, dokonca aj z profilu, Brituška a Janka boli jasné, aj Sandra
sa dala spoznať bez problémov. Zdezda a Ľudka sa pridali, keď zistili, že tá naradovaná banda nemôže byť nikto iný ako dámy z Varechy. Nakoniec prišla aj Sjuz, ktorá teda ako varecháčka nevyzerá, je to veľmi nežná blondínka, štíhla, neviem ako sa jej to darí, ja som pri Vareche pribrala. Sandru a jej tím sme mohutne povzbudzovali, čo podľa mňa mala oceniť aj porota. A to, že nevyhrali, nie je určite ich chyba. Súťaž nebola dobre organizovaná, súťažilo desať družstiev, o tretej varilo päť z nich a o štvrtej ďalšia pätica, v ktorej bola aj Pravda. Že ich v skutočnosti odštartovali o desať minú neskôr, hovorí samo za seba. Suroviny sa nachystali už pred prvou časťou súťaže a to čo sa minulo, sa nedoplnilo. Takže niektoré suroviny už druhá skupina k dispozícii nemala. Dostala len čerstvé kuracie prsia a z ostatného mala k dispozícii to, čo zostalo po prvej pätici. Takže podmienky neboli rovnaké pre všetky družstvá. Už prvej skupine chýbala napr. soľ a nemala ju ani druhá skupina. Chýbala cibuľa, cesnak, koreniny, atď...A to že výsledky súťaže boli vyhlásené s polhodinovým oneskorením už aj škoda spomínať. Možno to bolo ovplyvnené tým, že to bol prvý ročník, budeme dúfať, že pri ďalších to zvládnu lepšie. Ale napriek tomu to bolo veľmi príjemné popoludnie v milej spoločnosti a som veľmi rada, že som sa zúčastnila. A manžel (bol so mnou) sa odvčera o Varechu tak zaujíma, že sa hádam zakrátko zaregistruje-:).
evas13
Ano Babidka počasie bolo pekné, aj keď veterné a lietala nad nami helikoptéra, ktorá monitorovala pochod homoxesualov a dosť nás to rušilo. Tých dojmov bolo veľmi veľa a krásne to napísala Sovka, veci ktoré mne ušli.
Stefani bolo to naozaj veľmi pekné stretnutie a nie nadarmo som sa naň tešila.
Tinca každý by zapadol, žiadna výška by nič nekazila, vo vareche teda určite nie. A okrem toho 178 cm je výška modeliek hovorí moje druhé ja.
tinca
Evas, ale veď ja som na svoju výšku hrdá, ja sa nesťažujem,len všetky ste si výškovo sadli. Sovka díky za podrobné zážitky, ale je to nespravodlivé, ak niečo organizujem tak to musí klapnúť. A nie také disproporcie. P.S. Sovka no ty si teda strašne silná, veď máš postavičku ako lusk. Vyzeráte presne ako na vareche. A vieš si predstaviť pri tých super-receptoch byť ako palička, to by bolo ako že zle varíme, no nie?? Všetko je ako má byť.:))
hannah22
Dievčatá som rada že ste sa stretli , našli a podporovali sandru,v rozhlase dali kratučkú reportáž už ráno a tak som vám držala palčeky a myslela na Vás všetky , čo už ,trochu som závidela z východu je trochu ďalej ale snáď to niekedy vyjde ... :))
michsamant
citujem tincu: "A vieš si predstaviť pri tých super-receptoch byť ako palička, to by bolo ako že zle varíme, no nie?? " taaak som sa zasmialaaa :))))
evas13
Miška ja som z nich naj -naj a môžem za to , že som taká "pekná".Smejem sa stále, hlavne pri lekároch :-))))))
ches
@sandra. :stale my chybaju tie varechy ani jednu na obrazku nevidim.Ale pozrela som si fotky co vas fotily v zltych trickach a aj tam som nemohla vylustit za koho sutazite. Ale na druhy pohlad som zbadala, ze kucharska capica ma napisane Varecha a ma ju na hlave asi sandrin syn. A touto cestou Vam blahozelam !
Aj to je uz uspech len zucastnit sa na takom velkom podujati ktore je len v zaciatkoch,.Vsak konkurencia v gastronomii je na slovensku velka.Pevne verim , ze nabuduci rok budem medzi vami aj s velkou varechou ako fanusik,.Vela sladkych pozdravov vam vsetkym na slovensku.
sovka62
@ches : Tie žlté tričká malo na sebe päť členov tímu Pravda. A ten chlapček s kuchárskou čapicou bol syn jedného zo súťažiacich. Veľmi sa mi páčilo, že to takto hlásal do sveta a priznám sa, bolo mi ľúto, že sa organizátori nezaujímali, prečo Varecha a čo je to za skupinka čo fandí Pravde. Nikomu inému totiž nikto nefandil, keď ich menovali, ozval sa len vlažný potlesk. Ľudom to asi v podstate bolo jedno, kto tam súťaží, myslím si, že hlavne preto, lebo tímy neboli na pódiu ale pod ním, kde na nich a hlavne na ich ruky nebolo vidieť. Málokto teda videl, ako krásne jeden člen z tímu Pravdy krájal zeleninu a to bol zážitok! Takže ľudia, čo tam sedeli za stolíkmi, asi hlavne konzumovali a súťaž ich veľmi nezaujala. Z celej organizácie som nemala dobrý pocit, veľa vecí tam bolo nedotiahnutých. Napr. tesne pre nástupov druhej polovice súťažiacich sa umýval riad, ktorý potrebovali, lebo ich tí pred nimi už použili. Woky ani neumyli, zrejme len vytreli utierkou, lebo boli mastné. Uvarené porcie sa servírovali v prvom kole na podšálky pre každého člena poroty, v druhom moderátori vyhlásili, aby súťažiaci dali jedlo porote na jeden veľký tanier s piatimi vidličkami. Neverila som vlastným očiam, bol to plastový tanier na jedno požitie. Takže na tejto súťaži oči nejedlli? Veď servírovanie je veľmi dôležitou zložkou, aj najlepšie jedlo nemôže chutiť ak sa správne nepodá. No možno som len trochu náročná, ale myslím si, že keď už niekto niečo organizuje, mal by si dať záležať.
martina34
závidím vám, že ste tam mohli byť, škoda, že ste tak ďaleko :-)
evas13
@ches varešky budú, keď Sandra pripraví foto a video do magazímu, pravdepodobne zajtra ráno. Musí sa trošku venovať aj svojej rodine, nakoľko včera vola na tejto akcii.
Chcela by som vedieť, kde si videla našich súťažiacich, prezrela som celú varechu a stále nič.
tinca
ches a kde sú fotky v žltých tričkách , ja som ich nenašla???
evas13
Sovka máš pravdu, na tejto akcii veru oči vôbec nejedli. Taniere mali vyslovene nevhodné a všimla som si, že ľudia, ktorí mali husacinu s lokšami mali problém to skonzumova, lebo jedna mini porcia bola na malej podšalke/tých je vo všetkých reštauračných zariadeniach viac než dosť, lebo tie sa veľmi nerozbíjajú/ a pod tým tuším dve malé lokšíčky. A čo skosťami, ktorých je na takej húske alebo kačke viac ako mäska.
tinca
Už som našla tie fotky na bočnom paneli Slovak food festival vo fotogalérii.
evas13
@ches dobre si hľadala, mala som to otvorené a tá fotogaléria mi ušla. Super.
2010
Pozeram, pozeram ale nikde som nevidel vitazne jedlo...
len tak zo zaujmu , ale asi su vitazi z tej prvej skupiny ked este bola sol a dalsie suroviny ....a bolo to na com servirovat.
evas13
@2010 k víťaznému jedlu sme sa nedopátrali zatiaľ. Stáli sme pri našich súťažiacich, ale čo som začula tak robili kuracie mäso so smotanou, čo tam všetko bolo sa dopátrame z medii, alebo v ich časopise Dobré jedlo. Vyhlasovanie výsledkov bolo dosť chaotické a nikto nehovoril o použitých ingredienciach a spôsobe prípravy.
zdezda
:-) no veď to bol 1. festival, dúfam, že si organizátor tiež všimol mnohé nedostatky, možno by bolo dobré navodiť ho na náš portál, aby si prečítal "hlas ľudu", pripomienky skúsených, praktických, šikovných a múdrych gazdiniek-varechárok :-))))))))))
tinca
alebo zveriť organizáciu festivalu "Vareche" potom by všetci zírali, akú by to malo úroveň.
sjuz
sovka - všetko veľmi dobre vystihnuté v komentoch ?! - tiež som mala podobný názor a pocit - mne osobne sa tento festival nie veľmi páčil - teda aspoň tie stánky - ja osobne som si teda veľmi nepochutila - jediné, čo ma nesklamalo, bolo sushi, prirpavené od japoncov - to sklamať nemôže:), ael tie ostatné jedlá...neviem. Arabská ma sklamala - pirohy boli studené, mastné a mäso v nich bez chuti, losos so zeleninou a krevetami sa celkom dal:)... S manzelom sme si kúpili 2x po 10 kupónov, a veru, tie malé tanierikz s ochutnávkami neboli verulacné....no povedzte - za jeden maličký tanierik so 4 kúsočkami sushi, 2 maki a malá miso polievka - 5 kupónov ( jeden mal hodnotu 1,2 EUR ) - sa mi zdá celkom dosť. No ,ale dúfajme, že na ďalší rok sa chyby vychytajú :))
Ale na druhej strane som veľmi rada, že som spoznala milé dámy z Varechy, zapôsobili na mňa perfektným dojmom :)!!!
sjuz
namiesto otáznika tam mali byť výkričníky:)
2010
Ked su podmienky take "ferove" , tak staci zamestnat jedneho externeho redaktora Pravdy v Japonsku , on im to nahadze aj do ust ked nebudu mat taniere.evas13
@2010 výborné video, také niečo sme na festivale nevideli a veru rada by som si to pozrela na živo. Dufam, že ďaľšie ročníky sa im viac vydaria, ako tento úvodný 1. ročník.
Milí varecháči, cítim sa medzi Vami ako vo veľmi veľkej rodine, ktorú spája láska k ľúďom, k jedlu, myslím prípravu jedál, ale aj koštovaniu a k svojim najbližším, pre ktorých to jedlo pripravujeme.
Tento rok sa nás stretlo len pár, ale podľa reakcii na môj príspevok a Sandrin v magazíne vidím, že nás na druhý rok bude o veľa viac, čo teší moje srdce.
evanaaa
Neviem,čo dodať, aby som neopakovala po ostatných, myslím, že ste sa vyjadrili aj za mňa. Len ľutujem, že som tam nemohla byť aj ja,kto by ma odviezol - manžel šiel do práce, musela som byť doma a on by ani nešiel, nie je na takéto stretnutia a spoločnosť ako ja. Co sa týka nevydarenej akcie, všetky začiatky sú z chzbami, z nich sa potom dá poučiť a o pár rokov sa budelen porovnávať - aké to len boli tie začiatky nedotiahnuté...... . Ak sa toto vôbec bude opakovať, dúfam, že ano.
bambulka51
Taká škoda,že som tam nemohla byť.Ste také zlaté,ale aspoň mám sťahovku za sebou a už nám dnes zapnú kúrenie v chalupe,hurááááá...
evas13
...a tá oáza ticha, nie ako v Petržke, vrtanie, ihrisko pod oknom, kosenie, sanitky, požiarnici, policajti, no proste zhluk všetkého.
@bambulka51 bolo vyborne a možno o rok.
honestka
Dodam len tolko, ze zatial som planovala vylet domov okolo festivalu vo Vychodnej- ak sa tento termin dodrzi bud si vylet musim predlzit alebo plany zmenit ale chela by som tam aspon jeden rok s vami byt...
Vdaka, ze som si to mohla pozriet a Vas vsetky takto pokope vidiet!
evas13
@honestka , vždy sa najde nejaká cestička, aby sa človek stretol s tými koho chce stretnúť a dovolím si povedať za mnohých varecháčov, že mi sa s tebou tiež chceme stretnúť. Možno to bude o rok-dva, ale bude to.
honestka
Dakujem Evka- je to pravda a mne to bude to zalezat len od okolnosti a velmi(!) sa tesim celkove na navstevu domova, lebo uz davo moje nozky po tom krasnom kute sveta cupkali...
evas13
To sa ti veru nečudujem, ja by som nebola iná. Aj keď Kanada je nádherná s prírodnou scenériou, predsa človeku chýba to čo je doma. Keď chodievam na nejakú dobu preč z domu, pri odchode sa teším na nové prostredie, ale počase túžim po domove a u teba to musí byť silnejšie, pretože u vás je ešte "sneh" a mi sa tu tešíme s krásnej rozbujnennej prírody. Skoré uzdravenie a skorý príchod "domov"TOPlist