O tom, ako Vodník chytal miesto duší plastové fľaše...

mitzy - fotkamitzy 15. júla 2018 o 20:15

Kde bolo, tam bolo... bol raz jeden Vodník. Jeho otec chytal v jazere dušičky. Remeslo zdedil po svojom otcovi a ten zas po svojom. Tento náš Vodník však nechytal dušičky ľudí. Sem tam chytil dušu z kolesa auta, ale väčšinou lapil len plastové fľaše. Smutne preto sedával pod ovisnutou vŕbou. Založil si teda účet na internete a pridával si ľudí aspoň virtuálne. Neviem, či tých ľudí po nociach nelovil pri surfovaní, nepridala som si ho.
Komentáre k článku:
 • pivonka - fotkapivonka 16. júla 2018 o 09:58

  Nechytal dušičky ľudí, lebo tam, kde sa kúpu plastové fľaše duše z kolies áut, tam sa ľudia kúpu neradi.
  @zareaguj
   1x mitzy
 • marika9 - fotkamarika9 16. júla 2018 o 12:00

  Je to veľmi smutná realita. Chudák vodník.
  @zareaguj
 • mitzy - fotkamitzy 16. júla 2018 o 13:47

  @Marika9 veru. chudák vodník, podvodný svet. musíme všetci myslieť na toho vodníka a vodné živočíchy a spomaliť konzum...


  @zareaguj
   1x torticka
 • salinka - fotkasalinka 16. júla 2018 o 21:46

  Veru, má čo robiť, kým to všetko pochytá. Raz sa naša prítomnosť bude nazývať doba plastová. To sme videli kúsok od nádherných pláží, ktoré vidíme na obrázkoch.


  @zareaguj
   1x mitzy
 • sovka62 - fotkasovka62 18. júla 2018 o 05:56

  Chudák vodník, asi ho ani život neteší. No čo už narobí, keď sa usadil v krajine, kde vládnu obchodné reťazce. A tie majú takú moc, že si proti nim netrúfne žiadna vláda. Veď si len spomeňme ako rázne dokázali zhodiť zo stola pripravovaný zákon o zálohovaní plastových fliaš! Vláda i parlament zrazili opätky, zasalutovali a ponížene poprosili o prepáčenie za svoju trúfalosť.
  V takejto krajine vodník nemá šancu, mal by sa presťahovať do Rakúska, Nemecka, Švédska, či Fínska.
  @zareaguj
   1x mitzy
 • mitzy - fotkamitzy 18. júla 2018 o 12:50

  @Sovka62 (18.7.2018 05:56) veru veru...
  @zareaguj
 • nephilim - fotkanephilim 13. augusta 2018 o 18:23

  @Sovka62 Trochu neskoro na komentár, no nedá mi. Obchodné nadnárodné reťazce neznižujú kvalitu riek. Parkov. Je to o výchove. V akejkoľvek zemi. Cestujem veľa. Dávne stereotypy neplatia. Vodník nech chodí po večeroch vo vani či umývadle prefackávať rodičov za to, akých spratkov vychovali. Bola som na dovolenke v Piešťanoch. Pri leknách na KO Je nápis zákaz kŕmenia. Fagani hádzali popcorn do vody. Rodičia si to fotili. Takže nie. Za toto obchodné reťazce nemôžu.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarkecupicek 15. augusta 2018 o 20:28

  Súhlasím s vami, je určite veľa neduhov v našom okolí aj vo výchove. Rada pozorujem ľudí ako sa správajú v prírode a často ma prekvapia nie deti, ale ich rodičia, ktorí vezmú fľašu od dieťaťa a zahodia ju pri najbližšej možnej príležitosti nie do koša, veď kde by sa tam asi vzal, ale do kríkov. Je to o nás všetkých, nevieme čo s odpadom, lebo ako naschvál, zvozový kalendár pre odpad v najteplejších mesiacoch vyváža plasty len raz mesačne, ale zato nutne v lete potrebujeme odviezť sklo a papier, ktorého nazbierame plný kontajner raz ročne.
  @zareaguj
 • mitzy - fotkamitzy 20. augusta 2018 o 23:38

  @Nephilim (13.8.2018 18:23) určite je chyba v nás. Tak sme naprogramovaní. Proti prírode. Je o tom viac aj v literatúre. Takí sme.
  Avšak Sovka má pravdu so zálohovaním. A ešte lepšie by bolo dať zbohom plastom vôbec.
  Nosím dcérke fľašu s pitím, sebe tiež. Nosím piť vodu aj vtákom do pítka. Svoje fľaše beriem von aj domov. A tu som.
  @zareaguj
 • nephilim - fotkanephilim 21. augusta 2018 o 12:26

  @Mitzy Som mestský typ. Občas sa na dovolenke premôžem a idem so sestrou do hory. Súťažíme o najväčšie svinstvo proti prírode. V máji sme šli okolo horského cintorína. Získala som body za obaly od kondómov a asi 2L fliaš Corgoňa. Vyhrala sis. Našla sporák a rozdrvené obklady do WC. Nechápala som. Ctím zásadu, že čo do prírody donesiem, i odnesiem. Najmä ak je to prázdne, obsah sa predsa spotreboval. Plastov je priveľa a nechcem začínať diskusiu o kupčení s etiketami vratných PET. Vodu si v obchode kupujem v 5l barreli. Čapujem si ju do sklenenej fľašky do kabelky. Tu sa kohútiková voda piť nedá. Dá, no hnusná. Slovensko má na kohútiky šťastie. A o tej chybe v nás, nie celkom tak je to. Starší si myslia, že sú lepší než mladí. Ale myslím, že si nie sme dlžní nič.
  @zareaguj
   1x mitzy
 • mitzy - fotkamitzy 21. augusta 2018 o 14:16

  @Nephilim (21.8.2018 12:26)

  tvoja posledná veta je výstižná!
  Chápem, že niekde sa voda z vodovodu piť nedá, zažila som to tiež na cestách. Story so sestrou mi je dobre známe. Občas vidím v prírode fakt skvosty. Maj pekný deň! ;)
  @zareaguj
   1x nephilim
 • používateľ nemá avatarchorvatka 12. novembra 2018 o 11:49

  Neviem, ci niekto spominal , ze z plastovej flase sa do jej obsahu a teda i do mineralky, prenasaju najhorsie chemické latky obsiahnute v plastovom obale a teda keby z nich nerastli zisky nadnarodnych firiem, uz davno by bolo po nich. Nase deti budu trpiet vsetkymi neduhami, lebo sa znizi plodnost u oboch pohlavi, zvisi sa pocet autistov a inych endokrinnych (zlazy) onemocneni. A teda nebudme pohodlni, pranierujme tento neduh, postavme sa proti uz tym, ze takéto flase budeme bojkotovat. ja osobne pijem vodu z vodovodu, je mi 70 rokov a dosial neuzivam ziadny liek !
  Tak hor sa do toho Varechaci !
  @zareaguj


Pridaj komentár k článku:
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov


TOPlist