Festival jedál s vareškou v ruke

zdezda - fotkazdezda, 15. mája 2011
No, tak sme sa opäť po roku stretli na hrade s vareškou v ruke a podporovali sme náš súťažiaci tím. Škoda, boli sme len 4 a navyše počasie nás rozohnalo. Ani neviem, ako sme dopadli v súťaži. Dokonca som nestihla minúť ani kupóny v hodnote 12,00 eur, čo ma tiež mrzí. Myslela som, že tam ešte aj dnes zájdem a nebudem variť, no počasie je priam protivné:-(. Teraz pátram, či sa tie kupóny nedajú nejako, niekde kompenzovať, vymeniť za papanicu :-) Myslím, že redakcia sa ešte vyjadrí o súťaži a pridá aj foto. Ja som nestihla ani to, som najedovaná aj na počasie, aj na samu seba, aj na... to si domyslite, bola som tam aj s mojou "väčšou" polovicou.
@zareaguj


Diskusia k článku

55 komentáre k článku
Milá Zdezda, počasie ozaj veľmi neprialo, lebo som mala zrovna návštevu, s ktorou som sa vybrala na hrad po 16.oo hodine a pekne sme sa vrátili domov, lebo lialo až hrôza. Škoda, snáď nabudúce
A preto by nebolo od veci, dať si aspoň dva deci....
Ale vážne, treba aj s takou realitou počítať a na druhý rok to naprogramovať tak i tak, t.j. rezervovať aj strechu nad hlavou. No bóóóže, nemohli organizátori zazvoniť na vráta hradu, že či by ich tam na pár hodín nepustili? Možno by sa aj pani prezidentová potešila, že nemusí variť !:)))))
Konečne by z hradu prvýkrát v živote voňalo ináč ako po dlhé roky späť!
tak ja som mala pekný zážitok, spoznala som sovku, babi , zdezdu, aj Sandru, všetko milé dievčatá, všetky zdravím:) Jedla a pitia bolo dostatok, pečené stehno aj myjavské čučoriedkové gule, posypané makom a poliate maslom, celkom dobré.Počasie sa zdalo zo začiatku dobré , no potom nás rozohnal dážď, ani sme sa nestihli rozlúčiť, len so Sandrou. Zvyšné kupony som minala v rýchlosti a daždi, takže som si priniesla domov suši a kúsok sladkej torty.Po daždi som bežala dolu z hradu a myslela len na to, aby som nespadla, čo sa mi nakoniec aj podarilo. Fotky pridám neskor, keď budem mať po ruke odbornú pomoc na pc.
Ahojte, ja som bola tiež na festivale, len škoda ,že nás bolo tak málo, v tom množstve ľudí sme sa stratili,ale zato sme mohutne povzbudzovali náš tím. neviem ani ja, ako dopadla súťaž, lebo búrka nás rozohnala a ja som sa veru stihla rozlúčiť len zo @sovkou , čo ma veľmi mrzí, tak aspoň takto pozdravujem @zdendu a @sladka čokoláda , škoda že sme sa nemohli porozprávať viac a bez toho hluku čo tam bol. Fotky čo som nafotila som už poslala @sandre.
Veru, ráno sa ukazovalo na dážď, tiež sme váhali, či sa vybrať do Bratislavy, ale na obed sa vyčasilo, tak sme dúfali, že to vydrží. Búrka nás rozohnala práve vtedy, keď náš varecháčsky tím dosúťažil a konečne by sme sa mohli trochu venovať jedna druhej. Ale keď moderátor varoval pred silnou búrkou, rozpŕchli sme sa, ozaj sme sa ani lúčiť nestíhali, ostať v búrke pod tými obrovskými stromami by asi nebolo najmúdrejšie. Tak i ja pozdravujem @sladkucokoladu , lebo s ňou som sa nerozlúčila.
mne bolo veľmi ľúto že som nemohla ísť,bola som nachystaná len manžel sa necítil fit , poobede si išiel si ľahnúť tak to už som bola jasná,nikde sa nepôjde,mala som náladu pod psa,tešila som sa na tú udalosť rok,myšlienkami som bola na hrade ale ako manžel vstal náš miláčik Leon (pes) začal byť nespokojný,pobehoval bolo vidieť že je nesvoj ,takým chovaním dáva nám na známosť že sa blíži búrka a vtedy s ním nie je žiadna reč.Neprešla minúta čo som ho zavrela do koterca, v tom lejak,vietor,nebo bolo vysvietené bleskami a hrmelo až sa okná triasli.Pomyslela som si na naše stretko ako je to na tom hrade či aj tam sa rozpršalo,ale áno ako píšete,no to by som si určite vypočula keby som tam ťahala môjho čo je po operácii srdiečka,ešte že tam boli naše obetavé a verné varecháčky. Určite že o rok keď sa dožijeme bude stretko zas,len to počasie si budeme musieť zarezervovať u pána Jurčoviča.
Mile varechacky, ja som na vas spominala ako si uzivate FOOD FESTIVAL a ja slapem 6 km. v dazdi a zime. Bol u nas pochod ZA URODU. Vsetky vybrate peniaze boli na podporu chudobnych v rozvojovych krajinach, iba 25 % islo do nasho FOOD BANK. Cely cas nam prsalo a teplota 10 C.
Aj ja som sa tešila :-( no manžel má nové zamestnanie a tak si deň práce veľmi vyberať nemôže a aj keď to vyzeralo sľubne tak musel do práce ... a kvôli predpovedi počasia som neriskovala výlet osamote busom :-(
Najprv chcem pozdraviť súťažiacich varecháčov.Hoci vždy vidím túto akciu len sprostredkovane,/teraz mi hneď večer po festivale jedál,poslala z akcie fotografie @babi /vedela len toľko ako ja.Nevyčkala kvôli dažďu vyhodnotenie a bola rada,že sa vrátila suchá domov.
Je škoda,že na takú peknú akciu čas neprial.Je mi tiež ľúto,že my z pod Tatier sa tam asi nevyberieme tak ľahko na jedno poobedie.No predpokladám,že pani @sandra určite o tomto zážitku nám napíše,svoju novú skúsenosť.
Bude článok, len ma strašne mrzelo, že sme nemali viac času sa porozprávať. Môžeme sa ale priebežne počas celého roka dohodnúť, že keď varecháči z východu, stredného aj severného Slovenska budú mať cestu do Bratislavy, tak vybavím nejakú reštauráciu, a stretneme sa, hoci aj len na kávu. Len sa treba ohlásiť vopred, aby sa nás čo najviac pozbieralo..
Ja som myslela na tých, ktorí sa zúčastnili a aj závidela, ale ako vidím, veľa nebolo čo, len škoda, že sa to nedá presunúť a že to nepadlo o týždeň neskôr, lebo tento víkend, čo príde, majú byť letné teploty.Nuž, počasie na rok dopredu sa vybrať nedá, dá sa len spoliehať na náhodu, ako výjde.
fajné - a čo taký Pišta báči? Ten sa tam neukázal? Určite mu do toho niečo prišlo! A vôbec, čo mali všetci chlapi zaracha? Ani Tomáša tam nevidím.....
Babi, mám taký pocit, že tvoja tvár mi nie je cudzia, len si spomenúť! A možno je to len náhoda. E.......... škoda, škoda toho, že počasie všetko zmrazilo a ešte väčšia škoda, že som tam nebola ! No čo už.....
:-)))))supeeeer fotky, ďakujem sovke62, babi, sladkejcokolade a samozrejme sandrike, že sme sa videli, i keď chvíľu, páči sa mi návrh, že sa stretneme len tak," na 1.sneme" varecháčiek a varecháčov, snáď nás tam bude viac, keď si sami dohodneme deň a hodinu :-)
ideálny hviezdicový by bol kdesi na strednom slovensku, zo všetkých svetových strán, aby to varecháči z KE aj z BA mali rovnako ďaleko :)) čiže stretnúť sa v určitom "stredovom" bode.. @sandra pozrite mail zo 14.3. alebo niečo podobné :)
Pekne fotky! Je to fajn takto vas vidiet :-). Skoda toho zleho pocasia.... A ktory tanier pripravila Sandra? Ja by som tipovala ten uplne vlavo dolu :-).
Jéééjdanenky, aké ste pekné varecháčky! To je fakt že stretnúť sa môžme nielen v Bratislave pod hradom, ale aj na dolnom konci na lúke v Hornej Dolnej: každá okrem dobrej nálady prinesie niečo na spoločný stôl a je to ! A vzali by sa aj deti, vnúčatá, babky, dedkovia, frajeri a frajerky a bolo by veselo.
aj ja som bola,prepáčte,že píšem až teraz neskôr,ale v sobotu poob.kď sme prišli nás chytil ten veľký "lejak"nemali sme pri sebe dáždnik,auto ďaleko a tak som sa s nikým nestretla,ani varechu som vytiahnuť nestihla"utekali sme sa schovať,bola tam vtedy"divočina"ako všetci utekali ,potom už ani stánky nefungovali..tiež mi zostali kupóny,ale v nedeľu som ich tam predala,pretože sme boli ešte večer v sobotu na "Noci múzei"tešili sme sa ,že aspoň toto nám vyšlo..hrad,Devín,Sihoť-vodárske múzeum pod Dunajom a nakoniec technické,kde nám nejaký"dobrák"v noci prepichol dve gumy na aute a tak sme mali nešťastnú nedeľu,nepojazdné auto,zimu aj dážď,našťastie sme mali ubytovanie v starom meste a v pondelok behanie po servisoch,pekná suma na nové kolá..tak,aby sme to nemali také jednoduché,keď smola,tak už dokonalá..a tak som sa tešila..ale v nedeľu poob.som stihla ochutnať kávičku,husacinu od Gálika,porozprávať sa s J.Topoľským aj so super cukrármi z Púchova,čo mi ponúkli pravé belg-pralinky a slivovicu,mám zo sebou prospekty aj recepty,tak aspoň tá ochutnávka sa podarila a teším sa nabudúce,už bez takýchto zbytočných starostí..
dakujem za prijemne nahliadnutie fotky to predsa len sprijemnili; ozaj je skoda, ze taketo planovane akcie nevyjdu vzdy tak, ako by si clovek prial. Ale este stale je tu "na buduce" a navrh Sandriky ...
milé dámy a páni s varechou v ruke, o tejto skupine ľudí (teda o Vás) viem len veľmi krátky čas a úplne náhodou. To čo tu prezentujete ma zaujalo a rada by som sa dozvedela o Vás viac a možno, ak by ste ma prijali by som bola rada stať sa jednou z Vás, ak to bude možné informujte ma o podmienkach, respektíve ako sa k Vám pridať. Oslovilo ma to čo robíte. Ak sa mi ohlásite poinformujem Vás viac o sebe. S pozdravom Jamalinka

Pridaj komentár k článku:TOPlist