Bojnice 2010

jerica - fotkajerica, 6. októbra 2010


Ahojko VARECHÁČI ,
píše kamaláska verná portálu Varecha , len som pohodlná , do zberu.

Som v Bojniciach , mne už dobre známom mieste , kde som si liečila v roku 2008 moju dušu a prácou zhumpľovanú telesnú schránku.
Pred nástupom na liečenie , týždeň , čo týždeň aj viac som mala starosti , čo starosti , nervy , čo všetko opúšťam a nestíham, dom , záhradu kde je koppéééc práce , domááááácnosť , kde som ešte čo to nestihla , veľa pošty v PC , čo som nestihla ani prečítať , dokonca ani mojej najlepšej kamarátke z Humenného sa len ohlásiť , rýchlo som ešte postíhala , zavariť , poprať , požehliť , len ten môj manžel nech chodí do práce a za vnúčatami ako cukrík, ešte som v sobotu dala do kávového pácu hovädzie mäsko na sviečkovú (židovka, hovädzie z pliecka) v nedeľu čerstvo navarila sviečkovú , pofotila , keď budem po večeroch na izbe recepty pridávať na moju najlepšiu kamalásku VARECHU , videla som na Jankovi (manželovi) ako trpí že ma nebude vidieť celé tri týždne , kto mu bude raňajky pripravovať , desiatu a obed chystať zo sebou , čakať s večerou na stole , klásť otázky , "ako bolo cez celý deň čo sme sa nevideli , odpoveď aj tak býva na pol žrde , no čo chce baba po 46 rokoch manželstva , aby mi vyznal ako mu budem chýbať , určite chýbam , aj keď potichu.

Prišiel deň "D" pondelok 4 tého októbra , posledná pusa pred odchodom , pohladiť psa LEONA , odchádzam.

Cesta ubiehala ako v rýchliku bola super diaľnica , príchod do Bojníc o dvanástej , prihlásenie , oboznámenie sa s podmienkami , prehliadka u lekára , naordinoval procedúry aby nezruinoval zdravotnú pisťovňu , prvé procedúry mám úspešne za sebou , výborne som si zaplávala vo vonkajšom bazéne , doprajem všetkým varecháčkam (om).ubytko a strava výborné , spolubývajúca ?! môj ročník , no ? môže byť ?!
Počasie ako má byť , jesenné , dokonca dnes doobeda v bazéne plávanie za asistencie slniečka.
Ceny sú tu najlepšie , čo som pozrela v ostatných cenníkoch liečební , ináč @ .

Pozdravujem , ďakujem za priania ktoré ste posielali v príspevkoch.:-))
@zareaguj


Diskusia k článku

sjuz
jerica - pozdravujem do Bojníc:) - boli sme minulý rok - veru, vonkajší bazén je super:), vnútorné tri - biely, žltý a zelený ma sklamali - na stenách hore pleseň...ej, to ja veru nemám rada, ani sa mi do nich nechcelo vliezť. Kde bývaš? My sme boli v Lysci - zrekonštruovaný, pekný. Ale výborné boli procedúry, a celý personál bol veľmi milý. Hlavne pani masérka bola úžasná:) Lekár pri predpisovaní procedúr vyhovel žiadosťam:), takže všetko bolo veľmi fajn:) Jerica, želám ti príjemný pobyt, zregeneruj a odpočiň si a vymaž z hlavy domácnosť - aj keď viem, že to pôjde asi ťažko:) - a poriadne si oddýchni:)!
sjuz
Nás čaká niečo také v novembri, len ešte vyberáme, kam. Zaujali nás Malé Bielice - vyzerá to pekne, alebo Buk v Maďarsku. V Maďarsku sú kúpele celkovo na vyššej úrovni ako u nás...Hevíz bol skvelý.
sovka62
Takže všetko v poriadku. Dúfam, že si sa už zbavila toho predodchodného stresu a budeš si už len odpočívať a užívať. Lebo aj o tom (a možno hlavne o tom) je liečebný pobyt. Mimochodom, vieš ako sa delia pacientky v kúpeľoch? Na levice a somarice. Levice sú na kúpeľnej promenáde a lovia, somarice sedia na izbe a štrikujú. Tak nech sa ti pobyt vydarí a vrátiš sa zdravá, krásna a odpočinutá.
sjuz
:))), tak to som sa zasmiala, Sovka:))
jerica
@sjuz som v Lysci , bola som aj v 2008 v Lysci , keď bola hotová polovica od Mieru , tiež sa mi páčilo , bolo nádherné počasie , perfektné jedlo a ubytko nemalo a aj teraz nemá chybu , poslala som Sandre pár fotiek , možno sa podarí vložiť k príspevku. Okolie a parky sú tiež vyhovujúce pre prechádzky , pre mňa je to vyhovujúce , nie je to tak rušné , oplýva to božským kľudom .
jerica
@sovka smejem sa , načo som brala PC , neviem do akej kategórie sú tie čo sú nalepené na Vareche hahaha .
honestka
arka, vytvor novu skupinu ak sa nevies zaradit, hehe... ja som tam bola pre davnymi rokmi tiez, vtedy to este fungovalo vsetko na uplatkoch. Oddych ta zregeneruje tak, ze ked sa vratis, k tomu co si opisala, budes cerpat zo zasob spomienok. a neboj, vsimni si ako ta manzel prvy krat prituli po prichode domov- chybas for sure!
janger
Mila @jerica , no dobre si tam oddychni, odreaguj sa! Dufam, ze budeme vidiet aj fotky. Boli sme v Bojniciach (kupeloch) pred rokmi. Snad 15 rokov je to uz. Iste sa to tam zmenilo. Pekne tam bolo. A to mas aj spolubyvajucu? Stale je to este tak? Mne je to trosku take zvlastne, ze si ubytovana uplne s cudzim clovekom...Dufam, ze si rozumiete a ze nechrapka v noci ;-)))! Pozdravujem ta!
sandratamer
Tiež som tam bola, v sedemnástich, po zápale mozgových blán. Nariadila mi to lekárka, išla som tam s takou nechuťou, že dovi. Bolo tam síce krásne, ale vďaka mojej nechuti som si privodila nejakú ťažkú alergiu a skončila som na infúzkach a šikovali ma domov jedna radosť... No, ale fakt tam bolo pekne :-)
@jerica fotky ti vložím sem niekde do komentárov, priamo do zážitku to práve teraz nejde...
richterka
želám príjemný pobyt, som od susedov, bývam v Prievidzi.
ešte sa len rozkukávam medzi varecháčkami, ale som tu denne, takže asi sa zaradím tiež do nejakej "kategórie"
jerica
Koment k foto: Pohľad na hotel LYSEC , obed po príchode , fašírka na šťave , zemiačky, šalát podľa vlastného výberu , výborná štrúdla orechovo- jablková , pohľad do jedálne pred obedom. Okolie krásne , farby jesene sa striedajú ešte s kvitnúcimi muškátmi na balkónoch , dnes v bazéne opar nad hladinou slnkom zaliata teplá termálna voda , hlava trčí nad vodou , pohľad máš na stromy ktoré sa dotýkajú jesene , vidieť to na lístí , pozeráš ako letí lístok zo stromu nad vodou , jednoducho pohľadenie na duši. Sandre ďakujem za vloženie pár fotiek :-))
ketty3811
pekné prostredie,aj jedlo vyzerá super.Tak si oddýchni a tešíme sa na nové zážitky a recepty(nafotené ešte doma).
enge149
poznám je to pekné super nové,Lysec nie je zrekonštruovaný,ale úplne nový LD,len je to pripojené k LD Mier/pracovala som tam/konečne nové reštaurácie na úrovni aj tá skladba jed.lístka/ale kúpele Bojnice patria do vyššej cenovej kategórie,podľa skupiny sú aj lacnejšie kúpele,záleží aké je ubytovanie a tu je to všetko nové,pekné a ten vonkajší bazén je naozaj super v každom počasí..
kuchticka
@jerica , oddychni si, zrekreuj sa a potom doma uvidis o co budes vzacnejsia po navrate. Ved on sa uz teraz nemoze dockat.
janazjarku
@jerica naozaj skvelé miesto na oddych až mi je ľúto, že ja som veru ešte nikdy nebola v kúpeľoch :-( teda ak sa nepočíta, že som dva roky v kúpeľoch pracovala :-D Bojnice sú nádherné vraciam sa tam často a okrem iného tam chodím účelovo na nákup do "odevných originálov" predajňa Hotel pod Zámkom. V tom obchode som raz strávila 4 hodiny /robila som si radosť k 50-ke/ a odišla som odtiaľ "ľahšia" o 16 tis.Sk :-D ak tam osudovo zablúdiš tak kľudne pozdravuj pani predavačku Ajušku určite na mňa nezabudla :-)
bibicka
Podľa fotiek je prostredie nádherné, zdravo závidím najmä kľud a čas len pre seba. Ja som bola v kúpeľoch v devätnástich rokoch so skoliózou v Piešťanoch v tom čase v najlepšom kúpeľnom dome. Ani neviem ako ma tam vôbec dali, keď tam bývali len Arabi. Odvtedy mám s chrbticou pokoj, pomohla zázračná piešťanská voda. Môj manžel chodí pravidelne do Dudiniec a nevie si vynachváliť. Želám Ti krásny pobyt a uži si to! Všetko nás na svete počká keď budeme mať zdravíčko!
evas13
Oddychuj Jerica, zaslúžiš si to. Však si usilovná ako včielka a keď sa vrátiš, všetko pôjde ako po masle. Bojnice sú super. :)
bozulka
Do Bojníc posielam srdečné pozdravy.Dúfam,že sa tam tiež dostaneme,keď nie tento rok tak na budúci.Máme Bojnice viac krát doporučené.Tak oddychuj a naberaj nové sily.
zitar
Prajem Ti @jerica krásne prežité dni v kúpeľoch. Bojnice mám veľmi rada a vlastne celý ten kraj okolo. Veľa príjemných chvíľ.
jerica
Všetkým varecháčkam-om ďakujem , kto môže vrele doporučujem , fakt je tu veľmi dobre , teraz som prišla z bazénu , počasie praje , slniečko sa maznalo s vodou a ja s ním . CHýba mi už len niektorú z vás mať tu . @bozulka nebudeš ľutovať , ja mám len veľmi dobré hodnotenie , procedúr , ubytovanie a prostredie , výborná strava , hlavne keď ráno si na raňajkách a vidíš aké majú niektorý pacienti veľké žalúdky , toľko si naložia kopcom , že začneš pochybovať o veľkosti ich žalúdkov, možno majú ako kravy veľké.
zdezda
Supeeeeeer, pekne si spropagovala svoj pobyt, tuším tam aj ja zájdem, bo teraz prerábame kúpeľňu a budeme potrebovať odpočinok a maznanie sa s vodičkou(slniečko už asi moc nabude), prajem Ti len príjemné chvíle v Bojniciach:-)))
enge149
@jerica ,príjemný pobyt hlavne aby to pomohlo zdravotne,všetky kúpele majú svoj liečivý a blahodárny účinok ale veľmi pomáha kľud a tá pohoda,ktorá je tam aspoň tam nie je toľko starostí,myslím si,že na takýto zdravotný účel nikdy nie je neskoro a treba si odkladať peniažky/už je to dosť ten doplatok/odporúčam aj pre ostatné "Varecháčky" a ešte keď sa to dá spojiť s pobytom v prírode,prechádzky/nezostať iba v izbe pri TV/ja chodím do Tatier a je tam super,aj keď to niesú také luxusné kúpele ako Bojnice,ale každý deň a v každom počasí musíte byť vonku/liečba dých.cesty-klimatoterapia/a keď zdoláte aj kopce aj vysokohorské chaty/niekedy s ťažkosťami/ten "horec"Vám padne ako ďaľší liek a vždy pomôže...
tonka1951
@jerika tiež prajem príjemný pobyt,nikdy som nebola v kúpeloch ale do Bojnic sme sa nachodili dosť,keď boli deti malé.Tak si tam pekne oddýchni a vráť sa zdravá,ahoj-bambulka.
stefanm
...prajem ti príjemne chvíle v kúpeľoch.Pripomenula si mi môj ostatný pobyt asi v roku 2002 v Trenčianskych Tepliciach.Býval som na izbe s pánom "v rokoch" a ten ma presvedčil aby som s ním podal keno.Bolo to fakt 1.x v mojom živote a vyhrali sme 12.000.-Sk...To bolo "liečenie".!!!A to za ním prišla asi o dva dni jeho manželka,zobrali si inú izbu a ja som bol do konca pobytu sám na krásnej veľkej dvojposteľovej izbe.Odvtedy už nechcem ísť do kúpeľov.Takže ak chceš prísť domov zdravá - žiadne keno ani loto!!!
vcelka
Nezabudni navštíviť cukráreň Klaudia, jej majiteľku pani Mikulovú a najmä jej zákuskovú vitrínu... :-) Pred rokom nám tu vo Vareche, resp. v prílohe Pravdy piekla zimné koláče...
sherin
Jaruska, aj ja si spominam na toto liecenie, ako sme sa tesili zo slniecka, z procedur, z dobrej particky :-) (Darinka, Danka, Terka a ja), ako sme chodili na pivko :), na prechadzkach, plavanie a blaznive fotenie vsetko, co sme videli. Ja som bola v Bojniciach aj tento rok a sme boli len s Terkou, ale aj tak bolo prefektne, pa, vsetkym odporucam BOJNICE :-)



 



TOPlist