Ahojte varecháčky,varechári a redakcia

torticka - fotkatorticka 25. augusta 2010 o 19:24

Ahojte moji chýbajúci, už som sa vrátila z Nových Zámkov. Nechcela som vôbec písať, ako som dopadla v Nových Zámkoch. Ale Janger mi dnes napísala, aby som napísala ako tam bolo. Nemala som sa do dnes čím chváliť. Hyperbarická komora ma stála veľa peňazí, ale od dnes to neľutujem. Ale poďme od začiatku. Keď sme prišli do Nových Zámkov, ubytovali sme sa v hoteli Hubert. Bolo nám tam perfektne. Jeden pán z hotela nás tam vozil. V budove, kde je hyperbarická komora, som bola u lekárky. Tá ma vyšetrila. Potom som si tam kúpila oblečenie a masku. Keby ste ma videli v tom oblečení, tak by ste ma hneď dali do maku, ako strašidlo. Suseda povedala, že vyzerám ako mimozemšťan. Oblečenie mi bolo veľké. Menšie nemali. No, ale k tej komore. Tam môžete ísť jedine v bavlnenom oblečení. Komora vyzerá ako keby ste prišli do ponorky. Bolo nás v nej od 8 do 12 a sestrička. Komoru uzavreli a my sme tam sedeli a rozprávali sa. Prvých 15 minút sme mali podtlak. Pripadalo mi to, ako keby sme sa ponárali do mora. Museli sme piť, alebo chytiť si nos a fúknuť do seba vzduch, aby sa nám v ušiach uľavilo, lebo sme boli hluchí. Po 15-tich minútach sme si nasadili masku. Maska má dve rúrky, ktoré pripevnili do takých dierok, odkiaľ išiel do jednej 100%-tný kyslík a z druhej rúrky išiel vydýchnutý vzduch von. Toto trvalo 90 minút. Ďalších 15 minút sme boli už bez masky a zase sme mali podtlak. Opakovalo sa to, ako prvých 15 minút. Toto mi zase pripadalo, ako keby sme sa vynárali z mora. Bola som tam iba 10 krát. Keby bolo viac peňazí, tak by som išla aspoň 30 krát. Lebo toto bolo málo. Boli tam aj ľudia, ktorí boli po mozgovej príhode, po úraze, aj tí, čo ich boleli kríže. Niektorí si pochvaľovali (tí čo boli asi 20 krát), že im to pomáha. Predstavte si, do dnešného dňa som si myslela, že mi to nič nepomohlo. Ale dnes som spravila bez bariel omnoho viac krokov, ako do teraz. A som taká ohybnejšia a lepšie sa vystriem. Som taká šťastná, ako blcha v kožuchu. Možno, keby mi poisťovňa aspoň niečo preplatila, bola by som to absolvovala viac krát. Ináč, keby mal voľakto záujem o komoru, je to na www.hyperbarickakomora.sk . Ale. radšej nech sme všetci zdraví a nič nám nechýba.
Komentáre k článku:
 • používateľ nemá avatarkucharronald 25. augusta 2010 o 19:50

  Torticka vitaj spat :) Moji rodicia pracujú v novej nemocnici v NZ :):) min. týždeň som tam chodil dosť často :) Hotel Hubert je pekný hotel :) Dúfam, že si sa pozrela na mesto :)
  @zareaguj
 • stefani11 - fotkastefani11 25. augusta 2010 o 19:59

  Milá @Torticka teším sa s Tebou,že Ti to aspoň čiastočne pomohlo a uprimne Ti želám,aby si sa vyliečila,aby si tie barle už mohla odložiť a chodiť,keď aj pomaly,ale bez nich,veď zdravie je to najcennejšie čo máme.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarbambulka51 25. augusta 2010 o 20:12

  @torticka si zlatá že si nám napísala,samozrejme sa teším s Tebou že sa Ti lepšie darí ale škoda že si nemohla ísť aspoň ako píšeš aspoň tých 20 krát prajem Ti veľa zdravia!!!
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarmichsamant 25. augusta 2010 o 20:43

  Aj ja sa tesim a prajem, aby bolo kazdy den par krocikov naviac :) Drzim palce.
  @zareaguj
 • alexdidi - fotkaalexdidi 25. augusta 2010 o 20:47

  @torti čka, teším sa s tebou, že si šťastná ako blcha...želám ti, aby ti bolo stále lepšie a lepšie....
  @zareaguj
 • enge149 - fotkaenge149 26. augusta 2010 o 01:08

  @torti čka teším sa s tebou,le aby to bolo lepšie,ale výsledky asi bude poznať neskôr,tak a drž,veľa úspechov...
  @zareaguj
 • honestka - fotkahonestka 26. augusta 2010 o 04:38

  Torticka, cim dalej sa budes citit lepsie a lahsie sa ti budu dvihat nohy. Skoda, ze nemozes treatment mat na dlhsie, pretoze tento zaiatok 10 dni ti vlastne len pootvoril cievy, ktore boli poupchavane. Ja som mala tuto terapiu pred rokmi a velmi mi pomohla tiez. rozmyslam, ci si ju nevezmem znova.Nech sa ti dari!
  @zareaguj
 • zdezda - fotkazdezda 26. augusta 2010 o 06:15

  :-)))) milá tortička, teším sa s tebou, že si menej boľavá a viac mobilná, prajem ti, aby sa ti podarilo viac tých kúr absolvovať, aby si si mohla aj trošku podskočiť ako tá blška :-))) , chýbala si nám, teším sa na nové receptíky od teba !
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarjezibabka1 26. augusta 2010 o 07:43

  ani si nevieš predstaviť, ako som čakala na tieto slová - "dnes som spravila bez bariel omnoho viac krokov"! Tortička prajem Ti, aby tých krokov bolo stále viac a viac, aby sa Ti ešte podarilo ísť do komory a hlavne veľa síl, aj keď viem, že si veľmi silná baba. Teším sa s Tebou:)
  @zareaguj
 • evas13 - fotkaevas13 26. augusta 2010 o 08:32

  Veľmi rada čítam o ľuďok, ktorám sa zlepší zdravotný stav a teším sa s Tebou, lebo šťastie a radosť napomáha liečeniu. :)
  @zareaguj
 • samanka - fotkasamanka 26. augusta 2010 o 09:06

  @torticka vitaj späť na vareche. Želám Ti, aby si mohla tie barle "zahodiť". Moja suseda má problémy s cievami (je na ID) tiež tam už bola a pochvaľuje si. Tak dúfam, že ten pobyt nebol márny.
  @zareaguj
 • janazjarku - fotkajanazjarku 26. augusta 2010 o 10:04

  @torticka milá pripomenula si mi časy, keď som sestričkovala na Kováčovej, lebo tam sme vždy oslavovali každý krok naviac pri liečení detí. Pamätám si tú užastnú radosť nás a detí veru nieraz sa aj slzička skotúľala hlavne keď sme prvé kroky predvádzali šťastným rodičom ! Tak aj tebe želám každý deň nové slobodné vykročenia :-)
  @zareaguj
 • dobizu - fotkadobizu 26. augusta 2010 o 11:40

  Milá @torticka , zdravie je to najvzácnejšie, čo máme. Mnohí povedia, že peniaze nie sú všetko. Je to pravda, ale predsa len sú potrebné, aby sme boli trebárs zdravší. Je smutné, že v spoločnosti podporujeme nezmyselné súťaže krásy či "supertalentovaných ľudí", honosné akcie celebrít, výlety "vyvolených" do najexotickejších destinácií (i keď uznávam, že aj zábava a oddych sú potrebné, len škoda že na úkor potrebnejších vecí), ale pramálo myslíme na tých, ktorí potrebujú finančnú podporu, aby mohli aspoň ako-tak denne fungovať a tešiť sa zo života - chorých, deti, postihnutých... Bodaj by sa to čoskoro zmenilo!!! Ale každopádne som rada, že ti kúra aspoň trochu pomohla a naštartovala proces, dúfajme, trvalého uzdravenia. Máš môj hlboký obdiv a úctu, drahá @torticka , že napriek problémom, ktoré ťa postihli, si nestratila humor, optimizmus a životnú energiu - a to je vzácnejšie, ako horibilná suma peňazí!!! Držím ti palce a úprimne ti prajem skoré uzdravenie. :-)))
  @zareaguj
 • sjuz - fotkasjuz 26. augusta 2010 o 12:44

  torticka - to je úžasné, a som rada, že sa cítiš lepšie...:)!
  @zareaguj
 • evusik - fotkaevusik 26. augusta 2010 o 12:52

  @torti čka prajem ti veľa, veľa malých krôčikov, ktoré sa časom zmenia na jeden veľký krok :-)
  @zareaguj
 • pivonka - fotkapivonka 26. augusta 2010 o 13:15

  Tortička, nech sa ti vráti zdravie, to ti úprimne prajem! Určite ešte príde zlepšenie. Držím palce.
  @zareaguj
 • wevewe - fotkawevewe 26. augusta 2010 o 14:16

  super, prajem coraz viac a viac krocikov
  @zareaguj
 • enerrgizer - fotkaenerrgizer 26. augusta 2010 o 15:41

  držím palce...nech sa darí
  @zareaguj
 • frezia68 - fotkafrezia68 26. augusta 2010 o 16:01

  Predsa to malo význam a verím,že tie prvé kroky znásobíš,tak gratulujem.
  @zareaguj
 • tetuska - fotkatetuska 26. augusta 2010 o 17:51

  určite sa budeš cítiť lepšie, veľa zdravíčka...
  @zareaguj
 • hannah22 - fotkahannah22 26. augusta 2010 o 23:45

  veľa zdravíčka a dobrej pohody a držím palčeky ... :))
  @zareaguj
 • gittka - fotkagittka 27. augusta 2010 o 13:27

  vela zdravíčka a dalších krokov...
  @zareaguj
 • torticka - fotkatorticka 27. augusta 2010 o 13:38

  Vám všetkým veľmi pekne ďakujem.
  @zareaguj
 • tatranka - fotkatatranka 29. augusta 2010 o 15:05

  S veľkým očakávaním som chcela vedieť výsledok tvojho liečenia.Veľmi som sa potešila správe,že začínaš byť trošičku mobilnešia ohybnejšia.Moja drahá.Viem,že ľahko je byť múdrym,no myslím,že tie malé krôčky postupne budú väčšie.Nôžky ťa určite postupne začnú poslúchať.Tortička,ty tomu musíš veriť !!!! Držím ti palce.
  @zareaguj
 • janger - fotkajanger 29. augusta 2010 o 21:20

  Mila @torticka , velmi som sa potesila tvojej sprave. Fakt som na teba myslela, ze ako si to prezivala a ako sa ti dari... Velmi zaujimavo si to popisala. A som strasne rada, ze sa trosku lepsie citis!!!! Nestracaj nadej. A skusaj aj ""poistovnu"" pokusat. Pis im, mozno ti aspon cast preplatia. Ved aj pre nich je lepsie, ak by si sa skor uzdravila. Skus si od osetrujuceho lekara vybavit nejake potvrdenie, ze sa teraz citis lepsie, takze ta liecba ma dobry ucinok na teba. A posli im to. Ja viem, ze peniaze nie su vsetko, ale su treba. A drz sa! Aby si tych krokov bez barli robila stale viac. To ti zo srdca prajem...
  @zareaguj
 • zitar - fotkazitar 30. augusta 2010 o 19:19

  Ku všetkým týmto úprimným prianiam sa aj ja pripájam.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarkucharronald 24. februára 2011 o 19:55

  Ahoj @torticka :) Chcem sa spýtať, ako sa máš? :) Dlho sme o tebe nič nepočuli! :)
  @zareaguj


Pridaj komentár k článku:
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov


TOPlist