Super šťavnatá banánovo-tvarohová bábovka bez pridanej múky a tuku videorecept

fitka3010 - fotkafitka3010, 4. novembra 2017
Super šťavnatá banánovo-tvarohová bábovka bez pridanej múky a tuku (videorecept)
Foto: fitka3010

Jeden z úplne najobľúbenejších receptov z mojej stránky a kníh. Táto bábovka je super šťavnatá, chutná, osviežujúca, sýta (a naviac aj zdravá)! Vhodná je na raňajky aj ako dezert. Bábovka je bez múky a bez pridaného tuku, sladená medom. Pripraviť si ju môžete v ľubovoľnej forme (na bábovku, koláč, srnčí chrbát, muffiny..). Vyskúšajte ju, určite vám a vašim blízkym bude chutiť :)

12
porcií
10 minút
príprava
40 minút
na 170 °C

Videopostup

Suroviny

250 g
250 g
2 ks
5 ks
5 PL
podľa chuti
podľa chuti
podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Banány spolu s tvarohom roztlačíme vidličkou a zmiešame dokopy. Pridáme vajcia, sladidlo a ostatné suroviny poriadne premiešame. Keď sú suroviny prepojené, cesto vylejeme do silikónovej formy na štandardne veľkú bábovku.

  2. 2

    Pečieme zhruba 35 - 40 minút na 170 stupňoch (dĺžku pečenia si prípadne upravte podľa výkonnosti vašej rúry), kým bábovka nezačne chytať zlatú farbu. Odporúčam použiť silikónovú formu, inak sa bábovka môže pripiecť k forme alebo nedržať tvar.

  3. 3

    Po dopečení ju nechajte úplne vychladnúť (aspoň 15 min) a až potom ju vyklopte z formy a narežte. Ak sa rozpadáva, dajte ju na 1 - 2 hodiny do chladničky a vyklopte až potom. Je výborná ihneď po upečení, no ešte šťavnatejšia je na druhý deň po odležaní v chladničke. Dobrú chuť :)

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Recept sa i páči, skúsim. Ako stvorený koláčik pre nás diabetikov a bezlepkáčov . A k tomu aj veľmi jednoduchý. Vďaka.