Super šťavnatá banánovo-tvarohová bábovka bez pridanej múky a tuku videorecept

fitka3010 - fotkafitka3010, 4. novembra 2017
Super šťavnatá banánovo-tvarohová bábovka bez pridanej múky a tuku (videorecept)
Foto: fitka3010

Jeden z úplne najobľúbenejších receptov z mojej stránky a kníh. Táto bábovka je super šťavnatá, chutná, osviežujúca, sýta (a naviac aj zdravá)! Vhodná je na raňajky aj ako dezert. Bábovka je bez múky a bez pridaného tuku, sladená medom. Pripraviť si ju môžete v ľubovoľnej forme (na bábovku, koláč, srnčí chrbát, muffiny..). Vyskúšajte ju, určite vám a vašim blízkym bude chutiť :)

12
porcií
10 minút
príprava
40 minút
na 170 °C

Videopostup

Suroviny

250 g
250 g
2 ks
5 ks
5 PL
podľa chuti
podľa chuti
podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Banány spolu s tvarohom roztlačíme vidličkou a zmiešame dokopy. Pridáme vajcia, sladidlo a ostatné suroviny poriadne premiešame. Keď sú suroviny prepojené, cesto vylejeme do silikónovej formy na štandardne veľkú bábovku.

  2. 2

    Pečieme zhruba 35 - 40 minút na 170 stupňoch (dĺžku pečenia si prípadne upravte podľa výkonnosti vašej rúry), kým bábovka nezačne chytať zlatú farbu. Odporúčam použiť silikónovú formu, inak sa bábovka môže pripiecť k forme alebo nedržať tvar.

  3. 3

    Po dopečení ju nechajte úplne vychladnúť (aspoň 15 min) a až potom ju vyklopte z formy a narežte. Ak sa rozpadáva, dajte ju na 1 - 2 hodiny do chladničky a vyklopte až potom. Je výborná ihneď po upečení, no ešte šťavnatejšia je na druhý deň po odležaní v chladničke. Dobrú chuť :)

Diskusia k receptu

19 komentárov k receptu
Zajímavý receptík. Do videa jít nemohu z technických důvodů. To mi nevadí, protože postup je dobre opísaný v textu. Byla bych hodně opatrná při vyklápění. Bezva recept pro bezlepkáče, těch není nikdy dost. Všichni, kteří musí držet bezlepkovou dietu a ti, kteří tak vaří, pečou, mají můj hluboký obdiv. Díky za receptík, jsi šikulka!
@Afataga (5.11.2017 13:22)
Afi, takové to je. Nemůže to být jiné. Múka a cukr sú "plnidlo" - tím hmota nabude, zpevní - prostě dělají strukturu strukturou. Kdežto sám tvaroh, banán, med jsou od přírody jaké - lepkavé. Ani pečení zázrak neudělá. Ale pro toho, kdo jiné nesmí, je to fajn a zlaté.
Aj mne sa táto bábovka celkom pozdáva, skúsila by som spraviť menšie množstvo do podobných mištičiek. A ešte - musia tam byť dva druhy tvarohov, nedal by sa len jeden použiť?
@Afataga (5.11.2017 13:22)
Ono to má byť mazľavé, šŤavnaté, presne ako píše @Haji - nie je tam nič, z čoho by vznikla klasická koláčová/bábovková konzistencia. Ale keď to vyskúšate podľa tohto receptu, snáď zistíte, prečo je tento recept taký obľúbený. Nepoznám nikoho komu nechutil :)


Pridaj komentár