Liečivý sirup
Liečivý sirup

Domáci prírodný liečivý sirup videorecept

silvia16 - fotkasilvia16, 29. októbra 2018
Domáci prírodný liečivý sirup (videorecept)
Foto: silvia16

Začína nám zima a s ňou čoskoro príde veľa rôznych druhov chorôb, tak som sa rozhodla si urobiť domáci prírodný liečivý sirup. Že vraj je silnejší než penicillin. Vyskúšajte. Taktiež znižuje vysoký cholesterol a krvný tlak. Podporuje trávenie. Zmes týchto surovín je ako elixír. Všetky tieto suroviny majú úžasné účinky pre naše telo.

10 minút
príprava

Videopostup

Suroviny

20 g organický
1 strúčik organický
1 ks organická
1/2 hrnčeka organický
2 KL organický
1/2 KL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Nastrúhame si zázvor a cesnak. Odšťavíme si jeden citrón. Pridáme to do sklenenej fľašky spolu s dvoma lyžičkami jabĺčneho octu a pol lyžičky mletých klinčekov. Zalejeme medom.

Recept je zaradený do kategórií:
Videorecepty, Zdravie a diéty, Domáce liečivá, Liečivé elixíry

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu

Nekombinujte zázvor s citrónom. Majú opačné účinky. Zázvor zohrieva a otvára, povzbudzuje, zvyšuje krvný tlak, citrón naopak - tlmí, ochladzuje a zatvára. Zázvor by ste nemali užívať večer a na noc, dvíha krvný tlak, stimuluje...... a po užití vychádzať hneď von do chladného počasia.
Kombinácia zázvor-citrón, alebo iný citrus, je veľmi chutná, ale z terapeutického hľadiska vám toho veľa neprinesie. Tiež som tomu nechcela veriť, ale pani, čo sa 30 rokov zaoberá bylinkami a aromaterapiou mi to vysvetlila, a skutočne, ak si nájdete popis účinkov, zistíte, že mala pravdu.