Žihľavový sirup

pivonka - fotkapivonka, 21. apríla 2010

Nie som prieberčivá, ale vadia mi rôzne chemické prísady a farbivá, ktoré sa hojne pridávajú do priemyselne vyrábaných sirupov a nápojov. Niet nad domáce sirupy.

30 minút
príprava
60 minút
tepelná úprava

Suroviny

3 litre
100 ks
3 - 4 ks
100 g
3  kg

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Sirup robíme z mladej žihľavy zbieranej do konca mája alebo na jeseň, keď rastie nová. Zbierame stopky asi 10 cm.

  2. 2

    Vodu prevariť a dať vychladnúť. Do vychladnutej vody dáme čistú žihľavu, citróny pokrájané na kolieska, kyselinu citrónovú a necháme 24 hodín stáť.

  3. 3

    Na druhý deň výluh precedíme, žihľavu vystískame, pridáme cukor, prevaríme a dáme do fliaš.

Diskusia k receptu

24 komentárov k receptu
Ja si ho robím tiež.Na bronchitídu robím sirup z borovicových
výhonkov vo forme odvaru-300ml vody,1 pol.lyž.výhonkov,
varíme 1 min a 30 min. necháme vyluhovať.Precedíme a osladíme medom.Dávkujeme 3 trikrát denne-40 ml deti,80ml dospelý.
Ja robievam tiež, bazový, ale používam len čisto kyselinu citrónovú, vtedy už v konečnom dôsledku nemusíš prevárať hotový sirup a keď tam nie je ten citrón len kyselina citrónová, má lepšiu trvanlivosť. Ale vyskúšam aj z tej žihľavy! Dík!!!
Ospravedlňujem sa redakcii. Včera som si tento recept pripravila na zverejnenie, ale najprv som si ho skryla a pozrela sa, či už náhodou na vareche nie je. A veru bol. Pridala redakcia. Aké bolo moje prekvapenie, keď som teraz zistila, že je zverejnený. Musela som to urobiť nevdojak alebo omylom. Chcela som redakciu požiadať o vymazanie, ale vzhľadom na to, že už má aj komentáre a je to v tomto ročnom období aktuálna téma, zatiaľ by hádam bolo dobré ho nechať a zmazať neskôr.
Vidím, varecháčky, že som svojim receptom inšpirovala a uverejňujete svoje recepty na džúsy a sirupy. A to je dobre, veď začína sezóna.
Tento recept robil môj otec, keď boli deti malé a nechceli ho lebo bol zo žihlavy, tak im povedal že je z kivi a nestíhal ho robiť, tak išiel na odbyt. Stačilo zmeniť názov a bol výborný , on aj výborný je, ale ten detský rozumček.
Prepáč, @ketty3811 , že reagujem až teraz, ale bola som na krásnej dovolenke a až teraz si pozerám, čo nové je na Vareche. Dávkuje sa klasicky, ako sirupy ešte za socíku, do pohára asi 1 cm sirupu, podľa toho, či máš rada sladšie, alebo nie, doleješ vodou alebo minerálkou a je to. Dúfam, že bude chutiť.
dnes sme s drahym vybehli, ze "na huby" a dosla som s nošou zihlavy :) aj to potesi, idem na tento sirup,, roky som ho nerobila, tak som zvedava
@pivonka , nadmieru,, pri vareni som este pridala zazvor a schizandru,, nech to ma grady! akurat kyselicu som nemala, tak je viac sladky, ale staci ozaj kvapka, aby vodu z kohutika ochutil,, doporucujem vsetkym a dakujem pekne

Pridaj komentár k receptu: