Zemplínske pirohy

mazurova - bez fotkymazurova, 31. augusta 2010

V každej oblasti sa pirohy robia inak, s inou plnkou. Ja som sa tieto naučila pripravovať od mojej svokry, ktorá sa narodila v Poľsku. Svokra ich robila veľké aby sa všetci dobre najedli. Jedia sa teplé, omastené maslom ,cibuľkou, alebo posypané kyslou kapustou. Keď vychladnú, tak sa normálne opečú na oleji a chutia ešte lepšie.

6
porcií
30 minút
príprava
60 minút
tepelná úprava

Suroviny

cesto:
0,5 kg
1 ks
štipka
toľko,aby bolo cesto mäkké
Plnka:
5 - 6 ks
1 ks
250 g
1 PL
podľa chuti
podľa chuti
Kapusta:
0,5 kg
2 PL
podľa potreby
podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Cesto: z múky, vajca, štipky soli a teplej vody vypracujeme mäkké cesto, necháme ho odstáť cca 1/2 hodiny, rozvaľkáme a nakrájame na kocky, veľkosť podľa toho,aké veľké pirohy chcete mať. Plníme plnkou, ktorú sme pripravili z uvarených zemiakov, ktoré rozmačkáme, pridáme k nim cibuľku osmaženú na masti a primiešame tvaroh, osolíme, okoreníme.

  2. 2

    Protiľahlé rohy priložíme k sebe, piroh po stranách zlepíme prstami a dáme variť do vriacej, osolenej vody. Po vyplávaní na povrch sú pirohy uvarené, vyberieme, omastíme roztopeným maslom a posypeme kyslou kapustou.

  3. 3

    Kyslú kapustu dáme do hrnca, zalejeme vodou tak, aby bola kapusta zakrytá a varíme cca 25 minút , potom ju zahustíme (2 PL hladkej múky zmiešame s 1 dl vody), necháme chvíľku povariť.

Diskusia k receptu

zitar
Hneď by som si dala takéto pirohy, musia byť výborné.
mazurova
No, robila som ich aj pre Helenu a Jiřího Růžičkovcov niekoľkokrát, dokonca to pani Helena opísala aj v jednej zo svojich kníh, ako im to veľmi chutilo. Fakt sú dobré... Ja viem, samochvála smrdí,ale tak musím sa pochváliť sama, keď ma nikto iný nepochváli.Chacha.

Zaujímavé video z archívu TV Varecha