Zemiaky Itália

janazjarku - fotkajanazjarku, 7. februára 2010

Recept pochádza z Talianska, je jednoduchý , dostupný finančne a hlavne rýchlo pripravený. Zvyknem ho pripravovať na večeru kvôli tomu, že je ľahko stráviteľný.

4
porcie
20 minút
príprava
60 minút
na 190 °C

Suroviny

1 kg
4 ks
4 ks
25 dkg

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Zemiaky, cibuľu očistíme a spolu s paradajkami nakrájame na kolieska hrubé 1cm.

  2. 2

    Vymastíme zapekaciu misku a robíme vrstvy zemiakov a cibule,ktoré jemne solíme. Na poslednú vrstvu cibule uložíme paradajky. Polejeme olejom a posypeme oregánom. Pred koncom pečenia posypeme nahrubo nastrúhaným syrom a necháme ho rozpustiť.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
nyja - tie paradajky vyzerajú normálne trošku opečené :-) ten recept mám od kamošky ktorá sa vydala za taliana a ono ide o to, že keď sa to pečie tak tá paradajka s oregánom tak vonia, že celý dom predpokladá, že ide o pizzu !

sovka62 - mám rada varenie v remoske..dlho ležala ako svadobný dar bez povšimnutia až kým raz moja mamka do nej nešuchla piesť bôčik /juj riadne nezdravý/ ale chutil bombovo a od tých čias je remoska môj "lenivý" pomocník :-D upečené kura spolu so zemiakmi no paraáda !! Keď to tam naukladám a zapnem piecť tak oznámim manželovi no a teraz môžeme ísť do kina :-)
Je to dobrý recpet. Zapekané zemiaky, vrátane francúzskych zemiakov robím aj aj.
Nuž veru dobrý, sme národ krumpľožravý ako vravievala moja "griotková" starká :-) Ja francúzke zemiaky podľa klasického receptu už nerobím a preto sa ich bojím tak oslovovať .. najnovšie som ich začala prekladať naviac s kyslou kapustou a veru nič sa tým nepokazí :-) sa bojím kedy tam začnem pridávať fyzoľňu :-D