Zemiakový šalát, letný, bez vajíčok, do zelena :-)

zdezda - fotkazdezda, 5. júla 2010
Zemiakový šalát, letný, bez vajíčok, do zelena :-)
Foto: zdezda

Urobiť, túto osviežujúcu pochúťku, ma inšpiroval recept od "violetacamorova", Zemiakový šalát- a la Akis. Plánovala som ho na dnes . Ešte večer som si všetko pripravovala, no a potom,........drgla do mňa dlhá, čerstvá uhorka a už to bolo! Zmenila som plán.

4
porcie
30 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Postup

 1. 1

  Ošúpané zemiačky nakrájame, uhorku tiež, hrášok som dala sterilizovaný,...obr.

  Zemiakový šalát, letný, bez vajíčok, do zelena :-) - obrázok 1
 2. 2

  Všetko spolu, jemne, popremiešame a dochutíme, ako ľúbime. Ja pridávam trochu nálevu z hrášku, aby sa mi to ľahšie premiešavalo, pokým uhorka, vďaka soli, nepustí šťavu. Zakrytý šalátik dáme na 2 hod. do chladničky. Pred podávaním opäť premiešame a ozdobíme. Verím, že si pochutíte :-) Pridávam ešte foto mojej kombinácie so šalátikom. Uhádnite, čo to je to X ?

  Zemiakový šalát, letný, bez vajíčok, do zelena :-) - obrázok 2

Diskusia k receptu

14 komentárov k receptu
Šalátik fajn, vyskúšam a páči sa mi aj hádanka. Ja by som tipla párok upečený v cestičku, ale kto vie? A čo je cena pre toho kto uhádne?
..parádny šalátik, tiež sa chystám na taký "menej škodlivý"....
A tá hádanka..... mám pocit, že to bude predsa len tá predvarená mrkva obalená v cestíčku:-)))))
:-))))))) je to mladá mrkvička v cestíčku so strúhankou :-)))))))
Vyhrávate všetky, lebo ste si šalátik všimli a keď si ho urobíte a spapáte, budete odmenené :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Ďakujem vám všetkým, ste milé !
@zdezda , dobrý šalátik, určite ho urobím, ja som tiež včera robila , ale trochu iný, vyskúšam aj tento. Do súťaže sa už zapojiť nemôžem škodaáááááááá
Marienka, áno, uhorku som teraz nešúpala, lebo je mladučká, jemnučká a v nej sú vitamíny. Ak je to niekomu ťažké na strávenie, nech si ošúpe :-)))))))

Pridaj komentár k receptu: