Závin dva v jednom fotorecept

medovnicek - fotkamedovnicek, 19. januára 2015

Na jednom maďarskom blogu som videla takto naplnený závin a keďže mi zostala maková a aj orechová plnka, tak mi ten nápad prišiel veľmi vhod.

Suroviny

500 g (alebo hladká)
20 g
1 ks
štipka
2 ks
40 g
40 g
2 PL
cca 150 ml
50 g
Orechová plnka:
140 g
80 g
25 g
80 ml
Maková plnka:
80 g
25 g
140 g
80 ml

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Do misy dáme múku, vyhĺbíme jamku, pridáme cukor, rozdrobíme droždie, prilejeme časť z vlažného mlieka a necháme vzísť kvások

 2. 2

  Keď kvások vykysne, pridáme ostatné suroviny - mlieko pridávame postupne, podľa potreby - to množstvo je len orientačné.

  Závin dva v jednom (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Vypracujeme cesto, ktoré je trocha mastnejšie. Necháme ho zykryté kysnúť v teple približne jednu hodinu. Počas kysnutia ho cca dva krát premiesime, aby sa prevzdušnilo.

  Závin dva v jednom (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Po tejto dobe ho vyvaľkáme do obdĺžnika.

  Závin dva v jednom (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Na jednu polovicu nanesieme orechovú plnku a na druhú makovú. Plnky pripravíme identicky tak, že pomleté piškóty premiešame s orechami (makom). Ostatné suroviny vysypeme do vody a dáme zovrieť. Po zovretí pridáme zmes orechov (maku) a mletých piškótov a premiešame. Necháme vychladnúť.

  Závin dva v jednom (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  A začneme z každej dlhšej strany rolovať smerom do stredu.

  Závin dva v jednom (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  No a teraz by sme takto zrolovaný závin mali preniesť na plech vystlaný papierom na pečenie. Keďže mám nový sporák a v ňom menšie plechy, tak som musela zo závinu urobiť podkovu - spoje som položila na spodok plechu, bála som sa, aby sa mi to pri pečení neotváralo. Necháme ešte 15 minút kysnúť, potom potrieme vajíčkom a ja som ešte ozdobila aj mandľami.

  Závin dva v jednom (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Upečieme vo vyhriatej rúre na 180 C.

  Závin dva v jednom (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  Po vychladnutí už len nakrájame na rezy. V každom kúsky je časť makovej a aj orechovej plnky.

  Závin dva v jednom (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

37 komentárov k receptu
Inak tieto dva v jednom sa mi páčia, maku veľa nejem, lebo mi je ťažký na žalúdok a orechové mám rada. Takže taký jeden hrubší kúsok by som si vedela veru vychutnať :-)
@medovn íček, teba som tu tuším dávno nevidela :) a hneď akom pozriem, vidím, že si sem dala dobrotku, ktorá by mi vhod padla. Mám rada mak aj orechy, takto to máš 2 v 1, pekné, chutné.
@monicastefi teší ma, že ste spokojná:), kakaovú plnku neporadím, lebo mojim chlapom takáto nechutí a tú Bebe pudingovú - ja používam do plniek pudingy od Dr.Oetkera bez varenia Créme Olé, niekdy čistú, niekedy ju zmiešam s tvarohom:)
Dnes koláč upečený,skoro zjedený,výborný,len plnky som dala viac,lebo tak to má byť:-)).Čo už, nech májú radosť!A nie je s ním toľko roboty:-))),

Pridaj komentár k receptu: