Zapekané brokolicovo-mrkvové špagety

elekra - fotkaelekra, 7. februára 2013
Zapekané brokolicovo-mrkvové špagety
Foto: elekra

Pobyt v nemocnici priniesol aj tento receptík. Trochu som ho vylepšila, tam bol diétnejší, ale stojí za to si ho pripraviť.

2-3
porcie
10-15 minút
príprava
10/20 minút
na 175 °C °C

Suroviny

1/2 sáčku
1/2 ks
1 ks
2 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Do vriacej vody pridám štipku soli a uvarím v nej polámané špagety. Stačí 4-5 minút, nemusia byť celkom uvarené, budú sa ešte zapekať. Scedím a prelejem studenou vodou, aby som zastavila var.

  2. 2

    Na panvici si zohrejem kvapku oleja, pridám nadrobno nakrájanú brokolicu, ochutím soľou a čiernym mletým korením. Podlejem kvapkou vody a nechám chvíľu podusiť. Medzitým si očistím jednu mrkvu a postúham ju na veľkých očkách. Pridám k brokolici a nechám všetku vodu odpariť. Celé dusenie trvá 8 - 10 minút.

  3. 3

    Do podusenej zeleniny pridám predvarené špagety, premiešam a celú zmes preložím do zapekacej misky vytretej olejom. Zvlášť si rozmiešam dve vajíčka s trochou mlieka a štipkou soli, zalejem zmes v miske a dám piecť na 175 °C na cca 15 až 20 minút. Pred dopečením ešte posypem nastrúhaným syrom. Dobrá, ľahká večera je hotová.

Diskusia k receptu

12 komentárov k receptu
@Elekra
práve som si naložila toto jednoduché jedlo na tanier..robievam zapečené cestoviny - rôzne variácie..ale špagety teraz prvýkrát..je to oveľa jemnejšie..chutné...najlepší dôkaz je pridať foto..ale-neviem to...tak len takto:dakujem..pobyt v nemocnici nebol márny..dúfam-že aj zo zdrav.dôvodov..!! pekný deň..:-)

Pridaj komentár k receptu: