Zapečený zajko v smotane

danculka - fotkadanculka, 21. novembra 2010

Recept mám od mamky,dakedy sme chovali zajačiky,ale ja teraz na tento spôsob robím aj kurča,mám rada ,ked je jedlo v jednom hrnci potom mám viac času na internet ,.ha,ha,ha..

8
porcií
20 minút
príprava
45 minút
tepelná úprava

Suroviny

1
1 kg
 podľa potreby
2  čl
4 ks
4
1 čl kopcovitá
3_4 dg
8 plátov

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Zajka rozporcujeme na 8 porcií,ktoré posypeme z každej strana gri.korením,očistené zemiaky pokrájame na kolieska a dáme na vymastený pekáč maslom a sposolíme ich podľa chuti./niekto menej niekto viac/ a na vrch poukladáme porcie mäska a zakryjeme ich slaninou a dámepiecť do trúby , aby sa mäska upieklo do ružova.Pekáč máme zakrytý. Vajíčka a smotanu rozmixujem a pridám vegetu.Ked´je mäsko upečené zalejeme zmixovanou smotanou a dopečieme.Ked´si pekne poukladáš mäsko dá sa ti to krajať v pekáči na porcie v tvare štvorca,stačí ku tomu podať dobrý uhorkový šalát,dobrú chuť.

Diskusia k receptu

9 komentárov k receptu
Vynikajúci receapt, ukladám. Ja môžem zajaca na všetky spôsoby, možno preto, že sa k nemu dostanem iba občas a je nám vzácny. :-))
Neviem, čím by sme to zamenili, možno mám poradia varechárky.Ja by som to zaliala rozšlahanými vajíčkami s troškou solamilu a najemno nastrúhaným syrom.
:-))) tak ja ich mam okolo 20 ročne / nie recepty ale zajace/,
marienka44- mam receptík , kde nie je smotana.
Tak to hodím na varechu.

Pridaj komentár k receptu: