Zamilovaný slaný tunel s prekvapením fotorecept

lyali - fotkalyali, 18. júla 2013
Zamilovaný slaný tunel s prekvapením (fotorecept)
Foto: lyali

Niekto aj slaný koláč rád a aj tento je pečený z lásky láskam, takže srdiečka na ňom. A vnútri tunela (vo forme srnčí chrbát) plnka z bryndze a klobáska :-D Klobáska pre mojich chlapov ako stvorená :-) Moja kamarátka prečítala "vnútri NUTELA (vo forme srnčí chrbát) plnka z bryndze a klobáska"... tak sa teda riadne čudovala, že čo to za plnku :-) Monika B. nabudúce pre Teba aj nutel tunel :-) Zuzka de J. ďakujem, moja múza :-)

15 minút
príprava
35 minút
na 200 °C

Suroviny

400 g
250 g
2 ks
4 ks
1 ks
200 g
hrsť

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravíme si suroviny.

  Zamilovaný slaný tunel s prekvapením (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Lístkové cesto vyvaľkáme (2-3 mm) najlepšie do obdĺžnika, ktorým vystelieme formu srnčí chrbát + aby sme mohli cestom zakryť vrch. A ešte sa mi podarilo ukoristiť z cesta na srdiečka, ktoré som ako prvé vložila do formy (pozn. formu nevymažem, nevysypem)

  Zamilovaný slaný tunel s prekvapením (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  ...

  Zamilovaný slaný tunel s prekvapením (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Pripravíme si plnku. Bryndzu zmiešame s celými vajíčkami. Pridala som aj redkvičku postrúhanú najemno (pozn. vytlačila som z nej šťavu) a jarnú cibuľku nakrájanú najemno.

  Zamilovaný slaný tunel s prekvapením (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  ...

  Zamilovaný slaný tunel s prekvapením (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Z klobáskovej zmesi som si urobila valček potrebnej veľkosti a obalila špenátovými listami (pozn. odporúčam viac vrstiev pre krajší efekt :-) ).

  Zamilovaný slaný tunel s prekvapením (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Polovičkou plnky naplníme budúci tunel, vložíme doňho klobáskový valček obalený špenátom a prikryjeme zvyšnou plnkou.

  Zamilovaný slaný tunel s prekvapením (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  ...

  Zamilovaný slaný tunel s prekvapením (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  Plnku zakryjeme tými previsnutými okrajmi (pozn. z jednej strany som zakryla celý povrch a z druhej strany som prekryla pre istotu asi do polovičky a cesto obstrihávam pekne krásne nožničkami).

  Zamilovaný slaný tunel s prekvapením (fotorecept) - obrázok 9
 10. 10

  A upečieme (pozn. piekla som 35 min na 200C - ale keď sa mi zdalo, že chytá už viac ako zlatistú farbu, prikryla som alobalom).

  Zamilovaný slaný tunel s prekvapením (fotorecept) - obrázok 10
 11. 11

  Po upečení som hneď vybrala z formy a nechala vychladnúť.

  Zamilovaný slaný tunel s prekvapením (fotorecept) - obrázok 11

Diskusia k receptu

25 komentárov k receptu
Dievčatá a Tomáš (udeľujem Ti čestné miesto medzi týmito devami, sa ale máš), ďakujem Vám veľmi pekne za Vaše komentáre :-) Keď tej lásky nikdy nie je dosť... tak jedlo na tanieri je taký úžasný bonus k nej :-)
aj tak som rozmýšľala, čo spravím na večeru. :-)) ako nápad perfektné a na vzhľad, no, ešte perfektnejšie. páči sa mi tvoj recept a naozaj ho dnes budem robiť.
@lyali , tiež chválim tvoje dielko, hoci som viac na sladké ako slané. Takže si prosím vysvetlenie, čo je "200 g klobásková zmes" zo surovín. Je to nejaký kupovaný polotovar, či podusená klobáska na cibuľke? Určite tento tunelík niekedy vyskúšam. Jednoduché a efektné a s bryndzou isto veľmi chutné.
@mirkamt , ja som zas viac na slané :-D kupujem hotový polotovar v jednej blízkej predajni s mäsom - oni predávajú takúto samotnú zmes, alebo ju dávajú do črievok a predávajú ako grilovaciu klobásku - čiže je to neúdené.. ale z hotových klobások tých ešte mäkkých neúdených by sa dalo vnútro myslím vybrať :-) alebo možno skúsiť z hotovou klobáskou :-) akurát, že tá zmes sa dá formovať dľa potreby :-)
K tunelovaniu som sa dostala až dnes, ale stálo to za to.Tunel bol hotový raz-dva. Len som nezohnala redkvičku, ale aj bez nej je tunel vynikajúci.
@denyany , ďakujem Ti veľmi pekne za komentár. Veľmi ma potešil, keďže chutilo :-)

Nech sa nám v Novom roku zdarne všetkým varí
popri pevnom zdraví a láske v srdci :-)

Pridaj komentár k receptu: