Výborné kysnuté lievance

slavkabis - fotkaslavkabis, 26. novembra 2015
Výborné kysnuté lievance
Foto: slavkabis

Priznám sa, že vôbec netuším odkiaľ mám daný recept, len viem, že mi dosť dlho ležal v zošite s receptami, kým som sa odhodlala. Teraz už ich robím s veľkou obľubou, lebo sú výborné s čímkoľvek.

40 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

300 g
500 ml
20 g
2 ks surové
1 PL
 štipka
 na vyprážanie

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Z trochy mlieka, droždia a cukru si urobíme kvások. Prilejeme zvyšok mlieka, pridáme vajcia a preosiatu múku so štipkou soli.

  2. 2

    Necháme kysnúť asi pol hodinku

  3. 3

    Rozohrejeme si panvicu na lievance (volské oká) s trochou oleja. Ja dávam asi po kvapke olej, aby neboli mastné. Opekáme z každej strany asi minútku. Hotové podávame s tvarohom a cukrom, lekvárom, ovocnou omáčkou, ....

Diskusia k receptu

10 komentárov k receptu
Moja mama ich volala tiež dolky,lepili sme ich lekvárom a na vrch posypali hrudkovitým (doma vyrobeným) tvarohom a trochou práškového cukru. Určite ich spravím,mám aj po mame tú starú panvicu na 4 dolky(alebo volské oči), smaltovanú,trochu otlčenú,ale najlepšiu,lebo je po mame.
Veru, sú to dolky, lievance sú trochu iné, ( bývajú z liateho, aj nekysnutého cesta), takéto nám robievala mama a tiež ich zlepovala lekvárom.
@janger ani ja neviem aký je v nich rozdiel. Ja mám teraz recpet pod názvom ako lievance, tak som ani neuvažovala o rozdiele a pod.
Hlavné je že chutia :) a zaspomíname si ako nám ich babky pripravovali....

Pridaj komentár k receptu: