Vianočné Rigoletto rezy fotorecept

fedeeFedee, 5. decembra 2011 11:30
Ďalšie recepty »

Vianočné Rigoletto rezy (fotorecept)Foto: fedee

Recept na tento koláč som hľadala veľmi dlho asi viac ako 3 roky keďže stále ho prezentovali ako hrozienkový rez si viete koľko hrozienkových rezov som napiekla kým som našla svojho favorita a to je on môjho srdca šampión sladký zákusok ktorý nesie meno mojej obľúbenej opery .

60 min
príprava
45 min
na 175 °C

Suroviny

400 g preosiata.
150 g
4 ks
250 g
1  kus
 na potretie predpeceneho cesta
Plnka c.1:
4 ks
150 g
150 g nasekane
50 g
100 g
Plnka c.2:
3 ks
150 g
250 g
2 pl

Postup prípravy

 1. 1

  V miske si zmiešame všetky suroviny na prípravu cesta vznikne nám tuhšie cesto ktoré necháme v chlade odležať asi 1 hodinu .Po hodine cesto vyvaľkáme a vystelieme nim plech ktorý nie je potrebne vymazať tukom keďže cesto samo o sebe je dosť tučné a necháme ho v rúre predpiecť zhruba na 8 minut 170stupnov.

  Vianočné Rigoletto rezy (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Pristúpime k príprave plnky c.1 Zmiešame si v miske vajcia s cukrom a šľaháme vo vodnom kúpeli do zhustnutia .Ja som si ich najprv vyslahala v mixéry a tak dala nad paru.

  Vianočné Rigoletto rezy (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Keď je pena dostatočné hustá prisypeme orechy ,hrozienka a ostatne kandizovane ovocie podľa chuti a vylejeme na predpečené cesto.

  Vianočné Rigoletto rezy (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Vložíme do rúry a necháme piecť do ružová zhruba 30 minút pri 170 stupňoch .Medzi tým si pripravíme 2 plnku ktorá pozostáva zo spojenia vajec kakaa spolu s práškovým cukrom a dáme opäť variť nad paru .

  Vianočné Rigoletto rezy (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Vychladnutú zmes zmiešame s maslom alebo palmarinom a natrieme na vychladnutý koláč . Na zaver koláč polejeme čokoládou polevou.

  Vianočné Rigoletto rezy (fotorecept) - obrázok 5
 6. 7

  vysledny efekt stoji za to

  Vianočné Rigoletto rezy (fotorecept) - obrázok 7
Recept je zaradený do tagov:


TOPlist