Vianočné jablkové ruže

kristininerecepty - bez fotkyKristininerecepty, 3. decembra 2017 22:57
Ďalšie recepty »

Veľmi lahký a časovo nenáročný recept, ktorý nielen výborne chutí ale ulahodí aj oku. Skvele sa hodí na sviatočný stôl a jeho jednoduchosť a chutnosť prekvapí aj tých najnáročnejších jedákov či kuchárov.

5 min
príprava
30 min
na 180 °C

Suroviny

NOVINKA: Vychádza druhá kniha z Varecha.sk:
100 slaných a sladkých receptov

Postup prípravy

 1. 1

  Jablká si umyjeme, rozkrojíme na polovicu, vyrežeme jaderník a krájame ich na čo najtenšie plátky (2 mm). Povaríme ich 1 minútu vo vriacej vode, do ktorej sme pridali za lyžicu citrónovej šťavy. Týmto sa nám jablká budú dobre ohýbať a nezhnednú.

 2. 2

  Lístkové cesto si trocha vyvaľkáme a nakrájame na 5-7 cm pásiky. Každý pásik potrieme roztopeným maslom a posypeme škoricovým cukrom. Cukrom nemusíme šetriť. Tí, čo nemajú radi škoricu, môžu použiť čisto kryštálový cukor alebo vanilkový.

 3. 3

  Následne poukladáme plátky jabĺk tak, aby oblúčikom prečnievali cez horný okraj cesta. Spodný okraj preložíme na jablká a takto celý pásik zatočíme.

 4. 4

  Zatočené ružičky najlepšie dáme do plechu či formičiek na muffiny alebo jednoducho poukladáme na plech s papierom na pečenie a pečieme na 180 °C cca 30minút alebo kým je cesto upečené. Hotové ružičky posypeme práškovým cukrom a podávame.

  Vianočné jablkové ruže - obrázok 4
Recept je zaradený do tagov:


TOPlist