Valentínske cupcakes

hame - fotkahame, 30. januára 2018. Komerčný recept.
Valentínske cupcakes
Foto: hame

Suroviny

150 g
200 g
90 g
1 lyžička
štipka
200 g
3 ks
60 g
1 lyžička
170 g
Náplň:
200 g
1 kvapka
podľa potreby
2 lyžice
 (na ozdobu)
Postup

 1. 1

  Vo vodnom kúpeli rozpustíme maslo s polámanou čokoládou a primiešame kakao. Miešame pokiaľ sa nám všetko dobre nespojí. Prelejeme do väčšej misy a dáme mierne vychladnúť.

 2. 2

  Múku zmiešame so sódou bikarbónou, práškom do pečiva a štipkou soli. V ďalšej miske vyšľaháme vajcia s cukrom, ktoré potom vlejeme do čokoládovej zmesi a dobre premiešame.

 3. 3

  Do masy prisypeme asi tretinu múky. Pridáme kyslú smotanu a premiešame. Nakoniec pridáme zvyšnú múku a vypracujeme hutné cesto.

 4. 4

  Plech na muffiny vyložíme papierovými košíčkami a každý naplníme pripraveným cestom do dvoch tretín. Pečieme v predhriatej rúre 20 – 25 minút na 180 °C. Upečené cupcakes necháme úplne vychladnúť.

 5. 5

  Pripravíme si náplň – smotanový syr zmiešame s malinovým džemom, podľa chuti môžeme prisladiť a dofarbiť ružovým potravinárskym farbivom.

 6. 6

  Vrchnú časť každého cupcake zrežeme a vykrajovátkom v tvare srdiečka vykrojíme malé srdiečko uprostred. Na zvyšnú časť cupcaku natrieme pripraveným krémom a prikryjeme vrchnou časťou. Nakoniec pocukrujeme práškovým cukrom na ozdobu.

Diskusia k receptu