Úžasná ľahká letná tortička

suzziyummy - bez fotkysuzziyummy, 20. júna 2014

Vrelo odporúčam :-) Najlepšia je na tom tá plnka. Chutí úplne ako pribináčik :-) Bola som celá nedočkavá a hned po dokončení torty som Zobraziť celý popisVrelo odporúčam :-) Najlepšia je na tom tá plnka. Chutí úplne ako pribináčik :-) Bola som celá nedočkavá a hned po dokončení torty som si z nej musela odkrojiť. Preto nemám fotku celej torty :D

8
porcií
10 minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

KORPUS:
5 ks
5 PL
5 PL
100 ml
100 ml
PLNKA:
250 g
250 ml (šlahačka)
1 ks
1,5 PL
1 ks
OSTATNÉ:
 alebo iný hustý podľa chuti
Postup

  1. 1

    Najprv si pripravíme korpus. Žĺtka vyšľaháme s cukrom vyšľaháme do peny, pridáme múku, vodu a olej. Nakoniec pridáme vyšľahané bielky. Všetko dobre premiešame a pečieme cca 30-45min na 180° (proste kým sa neupečie).

  2. 2

    Pripravíme si plnku. Tvaroh, smotanu, cukor, citrónovú kôru spolu zmiešame vo veľkej miske. Potom prisypeme Dr. Oetker Ole puding a miešame, aby sa nám nevytvorili hrudky.

  3. 3

    Vychladnutý korpus prerežeme na pol, obidve časti natrieme lekvárom (my sme natreli náš najlepší domáci višňový lekvár). Potom roztrieme 1/2 plnky a spojíme. Zvyšnú 1/2 plnky roztrieme po okraji a čo nám ostane aj po vrchu torty. Nám veľa neostalo, pretože plnka nám tak chutila, že sme ju vyjedali už pri natieraní. Tortu ozdobíme ovocím a ak ste plnku na kraji torty objedli ako my, zakryte to roztopenou čokoládou :D. Dobrú chuť!

Diskusia k receptu

havino
veľmi podobne robievam dosť často v lete, nedávno aj s olé, výborne ochutí a zatuhne, peknú ju máš, samé dobroty na nej a v nej
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia