Tvarohový koláč
Tvarohový koláč

Tvarohovo-jahodové koláče fotorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 6. júna 2019
Tvarohovo-jahodové koláče (fotorecept)
Foto: cesminaz

Ľahučké buchtovité cesto s tvarohom a voňavými jahodami ;-P Verím, že si pochutia nielen deti, ale aj dospelí. Ovocie môžete obmieňať zakaždým podľa sezóny ;-)

10 ks
porcií
25-30 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
400 g
200 g
100 g
2 dl
cca 1 dl
75 g
1 dl
21 g
1 bal
0,5 ČL
Plnka:
500 g
podľa chuti
3 PL
podľa chuti
Na potretie:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  V jednej miske najprv lyžicou premiešame obe múky, cukor a soľ. Potom pridáme dopolovice tekuté maslo, jogurt a v 2 dl mlieka napučané droždie. Tú cca 1 dl vody zapracúvame do cesta potroške, a to tak, že zakaždým trošku nalejeme na cesto a poriadne premačkáme/vpracujeme. Cesto sa musí začať oddelovať od misky. Vypracované cesto má byť ľahké, vzdušné, od polomäkkého mäkkšie cesto. Nakoniec cesto pomocou trošky múky krátko vymiesime do tvaru bochníka, poprášime vrch múkou a necháme 30 minút kysnúť.

  Tvarohovo-jahodové koláče (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Zatiaľ si môžme pripravit všetko potrebné na plnku, ale zamiešame si ju až neskôr, aby zbytočne tým státím nezredla :-) Teraz je práve sezóna jahôd, ale kľudne sa jahody podľa chuti môžu obmieňať marhuľami, ríbezľami, čučoriedkami... Zakaždým budú koláče chutiť trocha inak, ale vždy fantasticky!

  Tvarohovo-jahodové koláče (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Cesto vyklopíme na trošku pomúčenú dosku a rozdelíme ho na 10 rovnakých častí. Každé cesto ešte raz premiesime do bochníčka, ale len s minimom múky. Následne bochníčky pokladieme na plech s papierom a necháme prikryté 15 minút podkysnúť.

  Tvarohovo-jahodové koláče (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Zatiaľ si urobíme plnku.. Tvaroh, cukor, hrozienka a puding si dobre v miske rozmiešame. A až potom pridáme a zľahka v miešame pokrájané jahody :-) Ovocie treba dávať vždy primerane, nech ho nie je málo, ale ani priveľa, lebo potom ten pudingový prášok to množstvo šťavy z ovocia nebude vládať vpiť a potom vám budú v pekáči koláče plávať :-)) Cukor si tiež treba dať podľa chuti, ja som dala 2 dl a to úplne stačilo. Nebolo presladené, chuť jahôd pekne vynikala :-)

  Tvarohovo-jahodové koláče (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Podkysnuté bochníčky potrieme dobre olejom a následne ich dnom väčšieho pohára roztlačíme. Nech sú jamky široké a hlboké :-) Všetkú plnku rozdelíme do koláčov. Pravdepodobne sa vám tá plnka bude zdať priveľa, ale nebojte sa, dajte poriadne kopcom ;-) Až teraz zapneme rúru na 180 °C a zatiaľ, kým sa nám vyhreje, necháme aby nám koláče trošičku podkysli :-) To je cca 10 minút. Následne pečieme koláče na 180 °C cca.30 minút, treba si to kontrolovať.

  Tvarohovo-jahodové koláče (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Ešte jemne teplé posypeme práškovým cukrom ;-)

  Tvarohovo-jahodové koláče (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Koláče sú fantastické, cesto jemné a ľahké. Plnky je fakt bohato a je chuťovo výborná ;-) Kombinácia tvaroh a ovocie snáď nikdy nesklamú ;-D Prajem dobrú chuť!!

  Tvarohovo-jahodové koláče (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
milá Cesminaz, teraz bez akejkoľvek nadsázky - neoslovil ťa zatiaľ žiaden vydavateľ? tvoje recepty sú pripravené a hodné tlačenej formy, to by bola kniha na tej najlepšej úrovni, fakt trhák. klobúk dole pred tvojim umením - kuchárskym aj fotografickým - čo recept, to skvost ♥
...aj ja sa pridávam a chválim zaujímavé recepty, "blbuvzdorný " popis, detailné foto, až mám pocit, že by som to zvládla aj ja, aj keď pečenie vôbec nie je moja silná stránka :-). Každý Váš recept ma vždy poteší, takže za ne ďakujem a dúfam, že Vám chuť a energia pridávať recepty vydrží ešte veeeeeľmi dlho.