Turecký vajíčkový šalát 2

cesminaz - fotkacesminaz, 8. júna 2013
Turecký vajíčkový šalát 2
Foto: cesminaz

Jogurt zbožnujeme to je fakt...a šaláty a zeleniny s jogurtom ešte viac ;-) ...šaláty s jogurtom sú nielen velmi chutné,ale aj nízkokalorické a zdravé.Najlepšie Zobraziť celý popisJogurt zbožnujeme to je fakt...a šaláty a zeleniny s jogurtom ešte viac ;-) ...šaláty s jogurtom sú nielen velmi chutné,ale aj nízkokalorické a zdravé.Najlepšie sú práve v lete,ked nás takýto šalátik nielen zasýti,ale hlavne príjemne osvieži ;-D Jeden vajíčkový šalát som sem už dala...ponúkam vám do zbierky další...

15 minút
príprava
5-8 minút
tepelná úprava

Suroviny

7
200 ml
3 - 4 ks
1 strúčik
2 ČL
podľa chuti
podľa chuti (alebo chilli)
podľa chuti




Postup

  1. 1

    Vajíčka uvaríme na tvrdo,najlepšie je,ak tie žľtky sú trošička ešte mäkkučké,aby ten jogurt troška sfarbili do žlta.Uvarené vajíčka pokrájame na menšie nerovnomerné kúsky.

    Turecký vajíčkový šalát 2 - obrázok 1
  2. 2

    Potom si nakrájame na maličké kocičky uhorky.Ak máte velké nakladačky,tak len 3-4,ale ak máte malé,tak dajte 6-7 uhoriek..

    Turecký vajíčkový šalát 2 - obrázok 2
  3. 3

    Teraz dáte jogurt,postrúhaný cesnak,sol,pepš,cayenne alebo chilli,horčicu,uhorky a poprípade môžte aj zavarený hrášok do misky a premiešate.Ak treba ochutíte...

    Turecký vajíčkový šalát 2 - obrázok 3
  4. 4

    ...a už len zmiešate dokopy s vajíčkami..a perfektný svieži šalátik je "NA SVETE" ;-DD Prajem vám dobrú chuť..

    Turecký vajíčkový šalát 2 - obrázok 4

Diskusia k receptu

hanis
Tak tento salátek určitě také vyzkouším, ten první od vás mě chutnal velice!!!! Dík za krásný recept
jamarlen
ja ešte pridávam jemne strúhanú mrkvu a horčicu používam dijonskú....nevedel som, že šalát je "turecký", ale chutí výborne.
krásne si ho aj aranžovala...
luss44
vajíčkový šalát robievam podobne, len je pravda, že dávam majonézu s kyslou smotanou... najbližšie urobím s jogurtom
agora
tiež sa pripájam, prvý bol výborný a už sa teším na tento...




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia